Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Neo Marmaras

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
andreea_danciulescu

andreea_danciulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2009
Salut

Numele meu este Andreea si sunt din Bucuresti, Romania. Imi place foarte mult Neos Marmaras. Acum cativa ani am stat la Pensiunea Alfa Alfa. Anul acesta vrem sa stam in aceeasi zona dar mai aproape de plaja si Barul Loca Loca. Stiu ca exista mai multe hoteluri, studiouri, etc in zona dar nu le gasesc pe internet. Poate cineva sa ma ajute cu o recomandare pentru cazare? Multumesc.

#2
ngurunguru

ngurunguru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.07.2007

View Postandreea_danciulescu, on 20th May 2010, 11:44, said:

Salut

Numele meu este Andreea si sunt din Bucuresti, Romania. Imi place foarte mult Neos Marmaras. Acum cativa ani am stat la Pensiunea Alfa Alfa. Anul acesta vrem sa stam in aceeasi zona dar mai aproape de plaja si Barul Loca Loca. Stiu ca exista mai multe hoteluri, studiouri, etc in zona dar nu le gasesc pe internet. Poate cineva sa ma ajute cu o recomandare pentru cazare? Multumesc.

Sper sa gasesti aici ceea ce cauti:http://www.neosmarmarasnet.gr/uk/shop/diam02.htm

#3
andreea_danciulescu

andreea_danciulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2009

View Postngurunguru, on 20th May 2010, 16:08, said:

Sper sa gasesti aici ceea ce cauti:http://www.neosmarmarasnet.gr/uk/shop/diam02.htm

Aaa! Le-am trecut deja in revista pe toate de pe adresa asta.
Nici unul din hotelurile alea nu e in partea in care caut eu.
Vreau sa gasesc ceva dupa ce treci de stadion mergand spre Porto Caras.
Stiu sigur ca sunt 3 sau 4 pensiuni acolo, ca le-am vazut acum catva ani, dar nu le gasesc si pe net.
Mersi oricum de sfat.

#4
zion12345

zion12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 28.05.2007

View Postandreea_danciulescu, on 20th May 2010, 16:23, said:

Aaa! Le-am trecut deja in revista pe toate de pe adresa asta.
Nici unul din hotelurile alea nu e in partea in care caut eu.
Vreau sa gasesc ceva dupa ce treci de stadion mergand spre Porto Caras.
Stiu sigur ca sunt 3 sau 4 pensiuni acolo, ca le-am vazut acum catva ani, dar nu le gasesc si pe net.
Mersi oricum de sfat.

Si mie imi place Neos Marmaras foarte mult, am fost deja acolo de 3 ori in ultimii 5 ani. Anul trecut am stat la o pensiune chiar langa stadion, in spatele portii de fotbal :). E si un restaurant langa, "Itamos" se numeste. A fost foarte bine si nu am avut nici o problema. Cred ca e foarte bine asezata, esti aproape si de plaja, dar si de centru. Noi am fost in iunie, in a doua jumatate a lunii, si am platit 25 de euro pe camera. In ce perioada te duci? Te intreb pentru ca daca nu e in varf de sezon, poti gasi lejer cazare la fata locului, dar asta probabil ca stii deja.

#5
andreea_danciulescu

andreea_danciulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2009
Ma bucur ca ai scris.  :)  Deja de ceva timp caut cazare in zona stadionului si incepusem sa ma gandesc sa renunt pt ca nu am gasit nimic pe net. Majoritatea sunt in zona Paradisos si pentru noi e cam departe pt ca avem un baietel de 2 ani si jumatate care nu poate merge prea mult pe jos. Poti te rog sa-mi dai mai multe detalii despre locul (pensiunea) la care ai stat tu? Care este, cum se numeste, cum ai luat legatura cu proprietarul, cum sunt camerele? Vrem sa mergem la sigur anul acesta pt ca luam si piciul. Astept vesti cat mai curand pt ca vrem sa plecam in jur de 1 iunie. Multumesc pentru orice informatie.

#6
zion12345

zion12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 28.05.2007

View Postandreea_danciulescu, on 21st May 2010, 23:34, said:

Ma bucur ca ai scris.  :)  Deja de ceva timp caut cazare in zona stadionului si incepusem sa ma gandesc sa renunt pt ca nu am gasit nimic pe net. Majoritatea sunt in zona Paradisos si pentru noi e cam departe pt ca avem un baietel de 2 ani si jumatate care nu poate merge prea mult pe jos. Poti te rog sa-mi dai mai multe detalii despre locul (pensiunea) la care ai stat tu? Care este, cum se numeste, cum ai luat legatura cu proprietarul, cum sunt camerele? Vrem sa mergem la sigur anul acesta pt ca luam si piciul. Astept vesti cat mai curand pt ca vrem sa plecam in jur de 1 iunie. Multumesc pentru orice informatie.

Daca va duceti pe 1 iunie, nu e nevoie de rezervare. Crede-ma, asa e cel mai bine sigur vei gasi cazare fara probleme. Camerele la pensiune sunt foarte curate, spatioase, au aer conditionat, televizor. Nu e lux, e doar o cazare tipic greceasca, dar noi ne-am simtit bine. Nu mai stiu cum se numeste vila, dar ti-am zis e chiar langa acel restaurant. E o femeie care se ocupa de tot acolo si daca veti negocia cu ea, sunt sigur ca veti obtine cazare la 25 de euro camera. Eu zic ca e foarte bine si cel mai bun lucru e pozitionarea acesteia. Aproape si de plaja si de centru.

Uite un link cu acel restaurant. Pensiunea e cea din stanga. http://www.neosmarma...i...=94&lang=en

Edited by zion12345, 25 May 2010 - 14:34.


#7
tbi46

tbi46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.06.2010
Salut!

Vreau sa merg cu familia in Neos Marmaras si as avea rugamintea ,daca cineva ma poate informa in legatura cu detalii si preturile la cazare(in afara de cele postate pe diferite site-uri) si daca as  gasi cazare fara sa fac vreo rezervare.

Va multumesc anticipat!

#8
zion12345

zion12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 28.05.2007

View Posttbi46, on 26th June 2010, 17:44, said:

Salut!

Vreau sa merg cu familia in Neos Marmaras si as avea rugamintea ,daca cineva ma poate informa in legatura cu detalii si preturile la cazare(in afara de cele postate pe diferite site-uri) si daca as  gasi cazare fara sa fac vreo rezervare.

Va multumesc anticipat!

Eu te-as ajuta cu mare placere, dar mai intai trebuie sa stiu cand ai de gand sa ajungi acolo. :)

#9
tbi46

tbi46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.06.2010

View Postzion12345, on 5th July 2010, 22:43, said:

Eu te-as ajuta cu mare placere, dar mai intai trebuie sa stiu cand ai de gand sa ajungi acolo. :)


As vrea sa merg in jur de data de 7-8 august.

mersi pentru ajutor

#10
zion12345

zion12345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 28.05.2007

View Posttbi46, on 6th July 2010, 17:48, said:

As vrea sa merg in jur de data de 7-8 august.

mersi pentru ajutor

Oferta de cazare e mare in Neos Marmaras, acum depinde si ce fel de cazare doresti tu. In principiu, poti gasi cazare direct acolo, la fata locului. Din experienta iti pot spune ca asa obtii cel mai bun pret. In perioada aceea cred ca trebuie sa scoti din buzunar 40-50 de euro pe noapte pe camera. Te sfatuiesc sa-ti iei cazare langa stadion, asa esti aproape si de centru si de plaja.

#11
tbi46

tbi46

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.06.2010

View Postzion12345, on 8th July 2010, 01:38, said:

Oferta de cazare e mare in Neos Marmaras, acum depinde si ce fel de cazare doresti tu. In principiu, poti gasi cazare direct acolo, la fata locului. Din experienta iti pot spune ca asa obtii cel mai bun pret. In perioada aceea cred ca trebuie sa scoti din buzunar 40-50 de euro pe noapte pe camera. Te sfatuiesc sa-ti iei cazare langa stadion, asa esti aproape si de centru si de plaja.

multumesc pentru sfaturi

cu stima

#12
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,743
  • Înscris: 26.08.2008
Anul acesta N Marmaras - in iunie - era cam pustiu si cam trageau de potentiali clienti atat cei de la taverne cat si cei de la vile (acestia din urma mai ales daca te vedeau -  ca pe mine, cu vreo cateva trascalete - cu aparatura foto si altele - in spinare)!

Uite o idee in zona sugerata de zion12345:   http://www.halkidiki...aalfa/index.htm      plaja aceea face toti banii pt atmosfera - poate si de unde se apropie de P Karras!

Si imagini de anul acesta de la alfaalfa (noi doar ne-am lasat masina langa gardul stadionului pt o jumatate de zi - pont: acolo nu este nici un fel de restrictie pt parcare):

Attached Files


Edited by BlueKing-69, 10 July 2010 - 18:58.


#13
Razorbladed

Razorbladed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 10.05.2010
Salutare. Pe 1 septembrie o sa fiu si eu in Neos Marmaras la HARIS MICHAILIDI unde mi am rezervat un studio. Sper sa prind vreme si preturi bune.

Rog cunoscatorii sa mi spuna ce obiective turistice merita vizitate si ce trasee spre alte plaje au ales. Ma duc cu titiul din dotare impreuna cu alti 2 adulti.

O vara frumoasa sa aveti!

#14
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
a fost cineva cazat la soultana house din neos marmaras?

am citit ca plaja paradisios este cea cu steag albastru.cat de departe este de centrul din neos marmaras?celelalte plaje,cum scriu ei,local beach,aproape de studiouri,cum sunt?

multumesc.

#15
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012
am citit si de plaja dinspre Porto Caras ca ar fi cea mai frumoasa.la iesirea din neos marmaras.deci cazarea in zona stadionului ar fi potrivita.

#16
danielaionela

danielaionela

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 12.07.2008
Paradisos nu este plaja principala a statiunii si este destul de departe de centru( aprox. 2 km). Dar cele mai multe cazari cu curte, flori, spatiu generos in  acea zona sunt. Plaja principala si  bine organizata este la iesire spre Porto Carras. Neos Marmaras este frumos, o sa va placa cu siguranta. Despre Soultana House nu stiu, eu am stat la George&Sea si la Adriana's House. Le recomand cu incredere, un plus pentru George&Sea pentru lux si un plus pentru Adriana's House pentru locatie, gradina . Proprietarii de nota 10 in ambele locatii.

#17
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View Postdanielaionela, on 30 mai 2014 - 08:29, said:

Paradisos nu este plaja principala a statiunii si este destul de departe de centru( aprox. 2 km). Dar cele mai multe cazari cu curte, flori, spatiu generos in  acea zona sunt. Plaja principala si  bine organizata este la iesire spre Porto Carras. Neos Marmaras este frumos, o sa va placa cu siguranta. Despre Soultana House nu stiu, eu am stat la George&Sea si la Adriana's House. Le recomand cu incredere, un plus pentru George&Sea pentru lux si un plus pentru Adriana's House pentru locatie, gradina . Proprietarii de nota 10 in ambele locatii.
multumesc mult pt raspunsul prompt.

am scris si la george and sea,dar era mai scump,desi arata ff bine,am vazut.si la adriana,dar mi-au cerut avans.nu au vrut fara.

deci plaja porto caras este cea mai aproape de centru.soultana house scrie ca este la 100 m de centru.este departe de plaja porto caras?

#18
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,743
  • Înscris: 26.08.2008
Am masurat fix din zona portului unde acosteaza vasele de croaziera (cam acolo as considera eu ca ar fi centrul NM). Pana la plaja Paradissos (din nordul NM) sunt 1.200 metri, pana la plaja dinspre Porto Carras sunt 1.000 metri. Deci un 10 - 15 minute de mers pe jos.

Nu am gasit nicaieri localizarea exacta a capacitatilor de cazare mentionate de tine ca sa masuram mai exact.

Edited by BlueKing-69, 30 May 2014 - 09:32.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate