Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandari destinatie vacanta luna august

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
raluca41977

raluca41977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.04.2007
Buna tuturor,

M-ar interesa cateva destinatii recomandate pentru luna august. Trebuie sa mentionez ca trebuie sa fie ceva special adica relaxare, diving, aventura..plaja, soare. Ma puteti ajuta cu cateva idei?

Mi-ar placea Egipt, insa cred ca temperaturile sunt prea mari. Ati fost in august in Egipt?

multumesc

#2
George2210

George2210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 02.04.2010

View Postraluca41977, on 19th May 2010, 23:02, said:

Buna tuturor,

M-ar interesa cateva destinatii recomandate pentru luna august. Trebuie sa mentionez ca trebuie sa fie ceva special adica relaxare, diving, aventura..plaja, soare. Ma puteti ajuta cu cateva idei?

Mi-ar placea Egipt, insa cred ca temperaturile sunt prea mari. Ati fost in august in Egipt?

multumesc
Perhentian Islands, Malaysia

#3
danmarian

danmarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.09.2009
La Sharm este un indicator de temperatura exterioara in Naama(centrul comercial&distractii); 38 de grade Celsius la orele 22 in August(asta este maxima-de obicei sunt in jur de 28-33 la ora mentionata).
Later edit: Acum am observat ca ar cam trebui mutat postul la Egypt. Daca adm. considera asta, go for it....

Edited by danmarian, 19 May 2010 - 22:31.


#4
raluca41977

raluca41977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.04.2007
Multumesc George...
Alte idei de vacanta in august aveti?

#5
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postraluca41977, on 24th May 2010, 12:00, said:

Multumesc George...
Alte idei de vacanta in august aveti?

Cat ai fi dispusa sa dai pe transport+cazare/persoana?

#6
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
N-ai spus factorul determinant in alegere, adica bugetul.
In cazul in care bugetul nu-i o problema determinanta, pot sa-ti recomand din experienta proprie ce ti-a recomandat si userul george2210, adica insulele Perhentians, Malaezia.
Vremea e perfecta, vreo 30 de grade in aer si vreo 27-28 in apa.

Attached Files


Edited by alexxxxx, 24 May 2010 - 12:21.


#7
raluca41977

raluca41977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.04.2007

View Postalexxxxx, on 24th May 2010, 13:20, said:

N-ai spus factorul determinant in alegere, adica bugetul.
In cazul in care bugetul nu-i o problema determinanta, pot sa-ti recomand din experienta proprie ce ti-a recomandat si userul george2210, adica insulele Perhentians, Malaezia.
Vremea e perfecta, vreo 30 de grade in aer si vreo 27-28 in apa.

Poti te rog sa-mi dai mai multe detalii?
Ar fi interesant..

#8
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
Pai ce detalii, ti-am zis locatia... Ajungi in Kuala Lumpur, de-acolo tren/avion pana in Kota Bharu, de-acolo taxi (vreo 80 Km) pana in Kuala Besut, de-acolo fast boat (30 min) pana in insule. In insule gasesti cazare pt. toate bugetele, eu am stat la Abdul's care si-a meritat cu varf si indesat cei vreo 50 E/apartament beachfront, insa pt. anul asta e fully booked inca din ianuarie, de cand am intrebat eu, ca de-aia mi-am si schimbat destinatia pt. august anul asta in Pulau Weh, Indonezia. Poti incerca la Tuna Bay, arata foarte misto, undeva la 120 E/noapte. Restul "stabilimentelor" din zona budget nu prea au adrese de mail/site, si care au sunt fully booked pt iulie-august-prima jumatate din septembrie (am incercat eu la vreo 5-6 inca din ianuarie/februarie), de obicei rezolvi cu o agentie din Kuala Besut, ti-as recomanda Perhentian Sunny care s-au descurcat bine anul trecut, sau direct la fata locului.
Costul transportului pana acolo, pt bilet luat acum pt. august, cred ca se ridica pe la vreo 900-1000/persoana, depinde ce gasesti. Eu am luat in decembrie pt august cu vreo 1300/2 pers.
Succes!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate