Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Oferte bune pentru luna mai 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004
M-am uitat sa vad ce oferte last minute au mai aparut pe Egipt si sint pentru charterele din 22 si 29 mai, cu 30-40% discount fata de aprilie 2010.

Consider ca ne-am pacalit tare cu plecatul in aprilie, la Alf Leila unde am fost cu 1355 euro, din 22 mai se poate pleca cu 851 euro, iar la hotelurile Albatros se poate pleca cu 1000-1100 euro (fata de 1600-1700 euro in aprilie) - 2 adulti si 1 copil peste 7 ani.

Edited by ferrellroo, 21 May 2010 - 18:13.


#2
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Eu am amanat achizitia biletelor si cred ca voi incerca un last minute in iulie. Pe 22 mai, pentru bilete luate de azi la Alf Leila... e 640 euro/2 persoane!

Edited by ferrellroo, 21 May 2010 - 18:13.


#3
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005

View PostT Irina, on 19th May 2010, 16:48, said:

Eu am amanat achizitia biletelor si cred ca voi incerca un last minute in iulie. Pe 22 mai, pentru bilete luate de azi la Alf Leila... e 640 euro/2 persoane!

Incercati sa luati de la agentiile care revand pachetele TEZTOUR, sunt cele mai buni pentru LAST MINUTE.

Edited by ferrellroo, 21 May 2010 - 18:13.


#4
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Multumesc pentru raspuns! Pe acelea le urmaresc si eu, de acolo erau exemplele de mai sus! Chiar daca oferta va fi mai restransa, sper sa gasesc ceva convenabil!

#5
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View PostT Irina, on 19th May 2010, 16:48, said:

Eu am amanat achizitia biletelor si cred ca voi incerca un last minute in iulie. Pe 22 mai, pentru bilete luate de azi la Alf Leila... e 640 euro/2 persoane!

Si eu fac la fel; le cumpar sapt viitoare pentru 19.06. Locuri sunt berechet.

#6
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
La ce hotel vrei sa mergi?

#7
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View PostT Irina, on 3rd June 2010, 23:01, said:

La ce hotel vrei sa mergi?

Tiran Sharm (fost Louis)

#8
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Sa mergi pe caldurile astea in Egipt mi se pare nebunie curata. Eu am fost in la inceput de noiembrie si pe strada ti se facea rau de cald la ora 12, asa ca nu vreau sa ma gandesc la sfarsitul lui iunie cum e.

#9
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postfilipxxx, on 12th June 2010, 01:01, said:

Sa mergi pe caldurile astea in Egipt mi se pare nebunie curata. Eu am fost in la inceput de noiembrie si pe strada ti se facea rau de cald la ora 12, asa ca nu vreau sa ma gandesc la sfarsitul lui iunie cum e.
E o nebunie sa stai in Bucuresti unde azi erau 38 de grade, iar in Sharm erau 35. Bine Real Feel in Bucuresti a fost 51 in tp ce in Sharm era 44.

#10
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Razvan, ai apucat sa iei bilete? Au mai dat putin inapoi, la Tiran vad ca sunt 393 euro/persoana acum! Mi-e o ciuda ca nu pot pleca..... mai am de asteptat o luna!!! Vacanta placuta!

#11
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View PostT Irina, on 14th June 2010, 19:02, said:

Razvan, ai apucat sa iei bilete? Au mai dat putin inapoi, la Tiran vad ca sunt 393 euro/persoana acum! Mi-e o ciuda ca nu pot pleca..... mai am de asteptat o luna!!! Vacanta placuta!

Mi-am luat Pool View 1006 euro / 2 pers.
Stai linistita legat de oferta; va fi si luna viitoare cu siguranta. Nu se mai duce lumea in vacanta cum se ducea in 2007 - 2008.

#12
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
vreau sa plec in martie in Egip si acum nu am primit oferta sub 1500 pt. 2+1 copil 2 ani. Mi se pare totusi mult fata de ce se vehiculeaza aici. Hoteluri 'normale' 4-5 stele.
Spuneti-mi si mie va rog, este prea devreme pt. martie acum? Nu au aparut ofertele?

Apoi vorbiti de last minute de la partenerii tez tour? De la ce agentii mai exact ati cumparat?

last minute ce inseamna? O saptamana inainte?

ms.

#13
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postpopovicias, on 10th December 2010, 00:02, said:

vreau sa plec in martie in Egip si acum nu am primit oferta sub 1500 pt. 2+1 copil 2 ani. Mi se pare totusi mult fata de ce se vehiculeaza aici. Hoteluri 'normale' 4-5 stele.
Spuneti-mi si mie va rog, este prea devreme pt. martie acum? Nu au aparut ofertele?

Apoi vorbiti de last minute de la partenerii tez tour? De la ce agentii mai exact ati cumparat?

last minute ce inseamna? O saptamana inainte?

ms.

Este mult prea devreme pentru martie acum.
Ofertele last minute de la tez sunt cele mai bune. Ma refer la cele aparute cu max 2 saptamani inainte de plecare.
Eu am luat cu exact o saptamana inainte de a pleca - am fost in iunie.
Si am economisit 200 euro/pers fata de preturile din mai.

#14
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Postrazvanait99, on 10th December 2010, 10:36, said:

Este mult prea devreme pentru martie acum.
Ofertele last minute de la tez sunt cele mai bune. Ma refer la cele aparute cu max 2 saptamani inainte de plecare.
Eu am luat cu exact o saptamana inainte de a pleca - am fost in iunie.
Si am economisit 200 euro/pers fata de preturile din mai.
Ce agentie? Ca stiu ca tez nu vinde direct.

Merci.

#15
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Pai intra la ei pe site si acolo vei vedea toate agentiile ce vand pachete tez. Insa razvanait99 are dreptate - last minute e mai convenabil decat EB! Poate nu ai sa ai chiar toate hotelurile in oferta, dar pretul cu siguranta va fi foarte bun (daca poti pleca din scurt in vacanta).

#16
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Mai - iunie  e un soi de extrasezon pt Egipt ? PT ca am urmarit anul trecut destul de mult preturile ( a fost o varinta de vacanta ) si prin aprilie inca erau ridicate , apoi au scazut semnificativ pt mai si iunie , ca apoi sa urce in iulie de unde au ramas relativ constante pina la finalul anului

#17
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postmenumorut81, on 24th January 2011, 12:17, said:

Mai - iunie  e un soi de extrasezon pt Egipt ? PT ca am urmarit anul trecut destul de mult preturile ( a fost o varinta de vacanta ) si prin aprilie inca erau ridicate , apoi au scazut semnificativ pt mai si iunie , ca apoi sa urce in iulie de unde au ramas relativ constante pina la finalul anului

Nu sunt foarte multi turisti in mai - iunie. Iti spun din proprie experienta. Eu am luat last minute la Tiran Sharm cu 500 euro de persoana AI in conditiile in care in iulie pretul era 720 euro.
Eu am fost in ultima saptamana din iunie cu Tez - charter Tarom.

#18
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Postrazvanait99, on 25th January 2011, 01:51, said:

Nu sunt foarte multi turisti in mai - iunie. Iti spun din proprie experienta. Eu am luat last minute la Tiran Sharm cu 500 euro de persoana AI in conditiile in care in iulie pretul era 720 euro.
Eu am fost in ultima saptamana din iunie cu Tez - charter Tarom.
Cum e hotelul? Poti spune cateva cuvinte despre el?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate