Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Intalnire de vara Sunny Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#19
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Am fost acolo anu trecut. Plecand din bucuresti am luat-o pe la Giurgiu - Varna, bazat pe experienta si recomandarile de la familie si cunostinte. Drum relativ lejer, pe autostrada era o portiune cu multe petice, dar oricum... am facut 4h juma parca si al dus si la intors.
Bine, asta e valabil pt cine nu vine dispre partea de est a tarii sau care nu ocoleste prea mult luand-o pe giurgiu.

Edited by cornel001, 20 May 2010 - 19:11.


#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Traseul indicat de Marius este la fel ca cel calculat de ViaMichelin; sincer, nu prea-mi dau seama de ce, pt. ca prin Vama Veche e ceva mai scurt, si nu cred ca sunt drumuri de categorie inferioara, bucata de autostrada pe care se merge in varianta Negru Voda - Dobrich fiind prea scurta ca sa conteze.

Desi sunt destui care se duc si din Bucuresti tot prin Constanta - Vama Veche, cel mai scurt (cu vreo suta de km.) si mai liber traseu e cel prin Giurgiu; ca o alternativa a trecerii prin Varna se poate iesi de pe autostrada putin mai inainte, si se ajunge pe niste drumuri secundare pustii, numai prin sate, la Burgas, de unde sunt 30 km. inapoi spre Sunny Beach - distanta este aceeasi, ultima data cand am fost a venit (dupa noi) cineva din grup si pe partea aia, si ne-am comparat kilometrajele.

Mi se pare cam mult patru ore jumate, niciodata n-am facut atat, cu toate aventurile / intarzierile pe care le-am avut pe traseu - am bajbait (a se citi "ne-am ratacit") prin Russe, mi-a cazut toba, ne-a oprit politia, ne-am oprit la cafea in benzinarie...

#21
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
pai nu toti exageram cu viteza...

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Nu exagerez, ca am limitator de viteza, ori pe scaunul din dreapta, ori pe bancheta din spate !  :lol:

#23
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
in cazul asta mai masurati o data timpul data viitoare si postati-l aici.

Edited by cornel001, 20 May 2010 - 21:40.


#24
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,754
  • Înscris: 23.05.2013
Conteaza timpul pentru voi? :) Ca sunt 3 ore, ca sunt 5, ca sunt 4 sau 6 ce conteaza? Drumul face parte din vacanta, daca s-ar merge cu putine masini, adica grupuri ar fi si mai amuzant probabil.
V-as face cadou niste timp, numai sa imi faceti voi cadou "biletul". :P

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Timpul in sine conteaza mai putin, discutam ca fapt divers, dupa ce l-a adus Cornel in discutie; recunosc, mie-mi place viteza, de aici rezulta o oarecare legatura cu timpul...   :P

Edited by barboso, 21 May 2010 - 20:41.


#26
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Inca oleaca mai avem...

#27
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Poate  patiti  ca  elevii aia  din Ploiesti  care  nu au  fost acceptati in hotel de  marile  scule  de  bulgari ca  au platit  doar  40% si ca  mai trebuie sa dea  bani, cu toate  ca  totul  era  deja  platit si  virat de firma de  turism. Da-le  Doamne o criza ca in Grecia. Lipitorile  radariste.
Cand mi-oi  vedea  ceafa  fara  oglinda ma  voi caza  intrun  hotel  la  scarbele  astea.Sa  stau  sa  pazezsc  masina 24 de ore  di 24.

Edited by sanddy1964, 22 May 2010 - 08:36.


#28
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,893
  • Înscris: 09.12.2004
corect bre.... mincale-as muraturile...

destinatiile astea (B, TR, GR) sint alese de astia fara bani... cine isi permite, merge in Romania, clar ? :lol:

#29
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

View Postsanddy1964, on 22nd May 2010, 09:19, said:

Poate  patiti  ca  elevii aia  din Ploiesti  care  nu au  fost acceptati in hotel de  marile  scule  de  bulgari ca  au platit  doar  40% si ca  mai trebuie sa dea  bani, cu toate  ca  totul  era  deja  platit si  virat de firma de  turism. Da-le  Doamne o criza ca in Grecia. Lipitorile  radariste.
Cand mi-oi  vedea  ceafa  fara  oglinda ma  voi caza  intrun  hotel  la  scarbele  astea.Sa  stau  sa  pazezsc  masina 24 de ore  di 24.
NU se merge prin agentie; aici nu ma refer la aceasta vacanta, in mod special, ci este o regula universal valabila, in ceea ce ma priveste - pe langa articolele de prin presa / net, pe care nu pun mare baza, am constatat personal, studiind ofertele unor agentii, ca mint cu nerusinare in privinta pozitiei / conditiilor din locuri pe care le cunosc bine (uneori nici macar fotografiile nu erau din locul respectiv :lol:), plus ca, in unele cazuri, pretul era mai mare prin agentie decat prin rezervare directa.
In plus, nu-mi place sa dau banii inainte, cine stie ce intervine pana la plecare sau ce gasesti la fata locului, de nu-ti convine, si te chinui sa-ti recuperezi banii.
Intotdeauna imi fac rezervare, telefonic sau pe net, direct la proprietar, fara avans, sau plec fara nici o rezervare, gasesc eu la fata locului ceva care sa-mi convina.

N-am avut nici o problema cu masina (bine, nici n-am SH nemtesc :roflmao::peacefingers:), iar politia m-a oprit de doua ori, pt. viteza masurata ochiometric, si de fiecare data am scapat fara sa cotizez - ei vorbeau pe limba lor, unul mi-a adus codul rutier si-mi arata cu degetul semnul de limitare de viteza, celalalt imi scria cu degetul "50" in aer, eu "I don't understand", pana la urma s-au lasat pagubasi si mi-au facut semn sa plec...  :roflmaofast:


View PostEvergreen, on 22nd May 2010, 16:06, said:

cine isi permite, merge in Romania, clar ? :lol:
Eu nu-mi permit...  :lol:

Edited by barboso, 22 May 2010 - 17:17.


#30
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Pai uite ca fratili de la Clejani nu avea SH si tot l-au facut. Ma gandesc ca daca nu era un smeker, nu-i gaseau masina fara 10 mii rascumparare. Asa o fi dat omu 2 mii la PROTV si s-a rezolvat. Nu am chef sa fac CASCO la masina si sa astpet 100 de ani sa-mi dea aia banii pe SH. SI acuma pe bune, SH rulleezzz. Ia uite ghicitoare:
ce e smekeria aia de sub bord de la picioarele soferului

SI  uite  si  SH-ul  din  dotare. De ce  sa puna mana  bulgaru'  pe ea?

Attached Files


Edited by sanddy1964, 22 May 2010 - 21:56.


#31
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
FRANA!

#32
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,893
  • Înscris: 09.12.2004
sau acceleratia....depinde ce pedala prefera, desi eu cred ca e interesat de ce e la picioarele pasagerului :lol:

#33
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postsanddy1964, on 22nd May 2010, 22:51, said:

Pai uite ca fratili de la Clejani nu avea SH si tot l-au facut. Ma gandesc ca daca nu era un smeker, nu-i gaseau masina fara 10 mii rascumparare. Asa o fi dat omu 2 mii la PROTV si s-a rezolvat. Nu am chef sa fac CASCO la masina si sa astpet 100 de ani sa-mi dea aia banii pe SH. SI acuma pe bune, SH rulleezzz. Ia uite ghicitoare:
ce e smekeria aia de sub bord de la picioarele soferului

SI  uite  si  SH-ul  din  dotare. De ce  sa puna mana  bulgaru'  pe ea?

e o chestie unde iti odihnesti piciorul, ala cu care nu faci nimic, de fapt.

#34
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Ati ghicit! Acum NO 2 , ce e la picioarele pasagerului? in acel cilindru, ca la sofer este un covoras.

Attached Files


Edited by sanddy1964, 22 May 2010 - 22:15.


#35
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
!!!??? Zi ce e?

#36
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006

View Postsanddy1964, on 23rd May 2010, 00:08, said:

Ati ghicit! Acum NO 2 , ce e la picioarele pasagerului? in acel cilindru, ca la sofer este un covoras.
E un calup de C4 langa unul de Thermit, cu detonator conectat la sesizor de ADN bulgaresc. Asa incat, daca bulgaroiu' vrea sa fure masina lui Sanddy, se transforma instantaneu in Shaworma. Bine, nici masina n-o sa se simta prea bine...
Sau e o mina anti-personal, de-aia cu explozie dirijata, de arunca schijele numai spre o directie? :unsure:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate