Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Intalnire de vara Sunny Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
339 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Dupa intalnirea de succes de la Moieciu am stat si ne-am gandit noi (io si cu grasu zis Barboso adica) sa o mai punem de-o excursie de vara. Plaja, fete, bautura, toate alea.
Dupa ce am scobit prin maruntaiele internetului am gasit un hotel dragut si ieftin (doar 144 euro pentru 6 nopti)  caruia ii zice "Zora". In pret este inclus mic-dejunul.

Perioada ar fi 24-30 august, fara sa prindem weekend pe drum in ideea ca e traficul mai lejer.

1. Barboso
2. December
3. ?

#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Bre, m-am mai gandit, da-l in BEEP de week-end, hai s-o "comitem" de pe 22, ca unii n-are rabdare, care este...   :coolspeak:


P.S.  Nu mai sunt gras :harhar:, dar am timp pana in august...  :roflmao:

Edited by barboso, 18 May 2010 - 15:27.


#3
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,921
  • Înscris: 09.12.2004
nu stiu cum e cu parcarea acolo, dar Moskvichu nu are prindere isofix, casco nu am si nici nu sint interesat sa il platesc, asa ca....eu nu vreau sa apar la televizor :D



Exista varianta ca masina mea sa stea la perete si ale voastre la margine :lol:

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Eu vin cu Barboso deci sigur nu mi-o fura.

#5
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Bre, hotelul e intr-o fundatura, chiar ultima cladire, care inchide strada, si are parcare in curtea proprie, poarta (solida) se incuie noaptea, eu am fost de cateva ori acolo, n-am avut nici o problema.


L.E.  Legat de furtul de masini, se intampla (mai rau) si la case mai mari...  :lol:

Edited by barboso, 18 May 2010 - 15:40.


#6
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,921
  • Înscris: 09.12.2004
e bine atunci...io parchez cum am zis, iar voi pe strada, alandala  :lol:

#7
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Sa studiez nitel problema ( la job, arzai-ar focul... :angry:  ) ca sunt tare tentat sa merg si eu la balaceala in vecini :notangel: Ma inscriu si eu dara, sper sa fie OK de la job.

#8
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostDecember, on 18th May 2010, 16:27, said:

Eu vin cu Barboso deci sigur nu mi-o fura.
Grasule, care-i AMR-ul ?  :roflmaofast:


View Postdakian67, on 19th May 2010, 10:40, said:

Sa studiez nitel problema ( la job, arzai-ar focul... :angry:  ) ca sunt tare tentat sa merg si eu la balaceala in vecini :notangel: Ma inscriu si eu dara, sper sa fie OK de la job.
:OK:


L.E.  Despre hotelul respectiv eu am mai pomenit aici, si am mai dat ceva detalii in vreo doua posturi de pe pagina urmatoare; rog eventualii doritori sa citeasca, pt. a sti despre ce-i vorba, ca sa nu avem discutii la fata locului - singura problema ar fi distanta pana la plaja, dar se compenseaza cu atmosfera de acolo...

Edited by barboso, 19 May 2010 - 10:56.


#9
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,921
  • Înscris: 09.12.2004
indiferent de atmosfera, distanta aia nu se compenseaza cu nimica... aia mai si mint ca sint 300m pin' la plaja (metrii bulgaresti or fi altfel ca ai nostri... :lol: )

#10
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Prefer un hotel ca asta, mic, unde ne-am imprietenit rapid cu personalul si patroana, unde ne-au servit cu pepene la masa din rezerva personala a patroanei, desi nu era in meniu, si unde faceam baie in piscina la ora 3 noaptea, dupa ce-au tinut restaurantul deschis doar pt. noi pana atunci, ca sa jucam carti (e adevarat, am si consumat de la bar in timpul asta), unuia cu sute de camere situat pe plaja, unde e balamucul maxim, unde esti "al nimanui" si unde te da afara din piscina la ora 18:00.


Distanta pana la plaja nu-i asa mare cum pare, daca pana si eu am mers pe jos...  :lol:
Nu mai sunt sigur, parca aveau si un microbuz care ducea / aducea gratuit turistii la / de la plaja; noi nu l-am folosit niciodata.

Ar mai fi fost varianta parcarii langa soseaua principala, unde este parcarea unui supermarket, si de mers pe jos doar restul distantei, dar m-am gandit ca, pt. cateva zile pe an, nu-mi strica si mie putina miscare, ca nici "nu mai stiu" sa merg pe jos :lol: - suprema miscare, pe anul asta, a fost la Moieciu, cand, mai mult luat pe sus de fete, am fost pana dupa podul spre Cheile Gradistei si inapoi.

#11
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Da, prefer si eu un hotel mai mic si mai discret, in genul propus actual de Barboso si Decembrica, chit ca mai faci niscai miscare...E chiar benefica ! Mai o berica, o carticica, se poate.La Waldorf Astoria sigur nu te lasa, ori, se discuta deja la alt pret. Pentru mine este ok asa.

#12
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Ptiu... M-as fi bagat si eu. Dar nu stiu daca pot. :( Si nu-i vorba de timp. :huh:

#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Ideal ar fi sa ne intalnim cu totii undeva - Bucuresti / Russe / Varna, depinde si de pe unde venim - si sa mergem / sa ne intoarcem impreuna, dar, la fel cum s-a procedat si la Moieciu, putem merge unii inainte, iar ceilalti sa vina mai tarziu, cand pot, sau mergem impreuna si sta fiecare cat poate / vrea; ideea e sa mergem si sa ne sincronizam vacantele macar pt. cateva zile, daca pt. toata perioada nu se poate.

Eu am mai fost de cateva ori c-o singura masina, si chiar si o singura pereche in masina, n-am nici o problema sa fac drumul "singur"...

#14
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,921
  • Înscris: 09.12.2004
m-am gindit, m-am sucit, am studiat oracole, ghicit in cafea si dat in bobi dar degeaba ca nu iese cistigatoare locatia asta, pentru noi cel putin :)

#15
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Mda, Ever, voi sunteti si cam departisor...Cine stie, poate totusi, daca nu ai altceva mai bun...
Venind de la Braila, cum mi-ar fi mai simplu, sa ne intalnim la Russe, sau sa vin direct la Varna?

#16
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,921
  • Înscris: 09.12.2004
bre, distanta nu e mare din al meu punct de vedere; 7-8 ore de mers sustinut pina acasa si de acolo e la fel ca pentru restul trupei :)
distanta e problema cind sint pieton...  :naughty:

la noi nu sint figuri de cazare, mincare, etc. daca sint in limitele normalului sau al bunului simt :)

mie imi spun nervii ca mi se vor enerva tare rau daca plec de acolo pedestras, pt ca de acolo e mult pina departe....


Asa ca ori aci ori la gretzili ...

#17
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
@ Dakian, cred ca Varna, pt. Giurgiu / Russe cred ca ocolesti, se justifica doar daca nu vrei sa circuli "singur" prin Bulgaria.

Marius si Buntzi stiu c-au studiat anul trecut traseul optim Braila - Sunny Beach, si parca era prin Vama Veche, deci intalnirea ar trebui sa fie undeva in Varna sau, ca sa nu bajbaim prea tare unul dupa altul, undeva la intrare / iesire, eventual la vreun popas / vreo benzinarie de pe autostrada - din cate-mi amintesc discutiile cu Marius, parca au intrat pe autostrada undeva inainte de Varna.

#18
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postbarboso, on 20th May 2010, 15:22, said:

Marius si Buntzi stiu c-au studiat anul trecut traseul optim Braila - Sunny Beach, si parca era prin Vama Veche, deci intalnirea ar trebui sa fie undeva in Varna sau, ca sa nu bajbaim prea tare unul dupa altul, undeva la intrare / iesire, eventual la vreun popas / vreo benzinarie de pe autostrada - din cate-mi amintesc discutiile cu Marius, parca au intrat pe autostrada undeva inainte de Varna.
Eu nu pot veni anul asta, habar nu am cand/daca am concediu si cu atat mai mult - nu stiu daca o sa mai am unde merge dupa concediu. :w00t:
Eu cu Buntzi am fost asa: Braila>trecut Dunarea cu bac-ul>Constanta>Negru Voda(mega-pustiu drumul)>popas la Dobrich unde am lasat fetele la masina vreo ora pana am gasit posta sa luam vigneta(10 leva pe 5 zile)>Varna>Sunny Beach. Autostrada e de la cateva zeci de km de Dobrich, apoi trece prin Varna - unde se lucra si am luat-o prin oras - si pana aproape de munti a forjat Buntzi la ea Octavie. Ce e foarte misto la ei e ca au autostrada intre orase, spre deosebire de noi - unde autostrada noastra leaga nimic de nimic. <_<
Cu parcarea nu am avut mega-probleme, am lasat masina intr-un loc proaspat eliberat si acolo a zacut tot concediul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate