Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Austria - Romantic Road

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Dupa ce vara trecuta am fost pe Grossglockner un drum pe care il recomand tuturor, vara sta as vrea sa merg http://www.romantiks...t/en/start.html pe acest drum numit si ,,romantic", a mai fost cineva pe aici imi puteti recomanda o locatie doua pentru cazare nu prea scumpa, nu ma intereseaza mic dejun as fi mai degraba interesat de cazare gen studio unde sa am bucatarie sa-mi pregatesc ceva gen fast-food?

#2
adimot

adimot

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.01.2007
L-am facut partial acum 2 ani in sensul ca am avut 7 zile cazare in Fuschl am See in apropiere de Salzburg, iar zilnic de acolo mergeam in diferite locatii unele din ele regasindu-se si in Romantic Road. Am vizitat: Salzburg, Mondsee, Bad Ischl, Hallstadt, Obertraum, Traunkirchen, Gmunden, Kremsmunster, Wells, Steyr, iar Melk si Viena in drum spre casa. Intradevar o parte din drum l-am, facut pe autostrada, pentru rapiditate si nu pe drumurile lor nationale pe care posibil sa fie peisaje frumoase. Sunt locuri foarte frumoase:
Attached File  DSCF4999.JPG   489.78K   168 downloads Traunkirchen
Attached File  DSCF5016.JPG   495.21K   129 downloads Gmunden-primaria
Attached File  DSCF5017.JPG   506.42K   136 downloads Gmunden
Attached File  DSCF5064.JPG   490.74K   81 downloadsKremsmuster
Attached File  DSCF5090.JPG   517.06K   117 downloads Steyr
Attached File  DSCF5119.JPG   458.38K   98 downloadsMondsee
Attached File  DSCF5345.JPG   512.5K   190 downloads Hallstadt
Attached File  DSCF5359.JPG   534.55K   207 downloads Hallstadt

#3
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
[quote name='adimot' date='17th May 2010, 19:23' post='8213724']
L-am facut partial acum 2 ani in sensul ca am avut 7 zile cazare in Fuschl am See in apropiere de Salzburg, iar zilnic de acolo mergeam in diferite locatii unele din ele regasindu-se si in Romantic Road. Am vizitat: Salzburg, Mondsee, Bad Ischl, Hallstadt, Obertraum, Traunkirchen, Gmunden, Kremsmunster, Wells, Steyr, iar Melk si Viena in drum spre casa. Intradevar o parte din drum l-am, facut pe autostrada, pentru rapiditate si nu pe drumurile lor nationale pe care posibil sa fie peisaje frumoase. Sunt locuri foarte frumoase:
Multumesc, frumoase fotografii, ceva idei de cazare in zona mai ales pensiuni avand camere dotate cu kicineta ?

#4
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
gasesti in orice localitate cazare, insa nu sunt convins ca vei gasi si un studio. romantikstrasse e foarte cunoscut la ei, se fatzaie mult pe el. e frumos, urmeaza cursul dunarii de la viena la linz, intr-o zona deluroasa, presarata cu multe castele. e o alternativa foarte placuta si relaxanta la autostrazi, pentru cazul in care aveti timp la dispozitie, insa eu nu as face din el scopul principal al unui concediu.

#5
savadanut

savadanut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.07.2008
Am stat o noapte in Grein la o pensiune situata undeva deasupra centrului pe un deal la vreo 2 km., la pret f. bun. In zona erau mai multe si la preturi mult mai mici dacat cele din oras. Zona superba! Este un loc ideal daca esti pasionat de mersul cu bicicleta. Pe malul Dunarii, pe langa sosea e cate o pista perfecta pentru biciclete, ideal de parcurs la vale, dinspre Linz spre Viena

#6
forbes

forbes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 06.07.2005
Si eu l-am parcurs partial. In sensul ca am mers de la Viena la Salzburg dar pana la Linz am urmat traseul  Dunarii. Zona este foarte frumoasa si poti sa o parcurgi intr-o zi sau in 10...depinde de cat vrei sa stai in fiecare orasel. Cazare gasesti peste tot dar cu ceva rezerve in week-end cand am vazut ca ei folosesc acest traseu pentru excursii de 2 zile cu bicicleta din Viena... Nu rata abatia Melk.

#7
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
Am mers pe acest drum intre Viena si Melk cu escala de o noapte in Krems an der Donau.Din pacate am prins o vreme ploioasa dar si asa ne-am dat seama cit de frumoasa este si aceasta zona a Austriei.Soseaua are pe o parte Dunarea iar pe cealalta dealurile terasate pline de podgorii.

Attached Files



#8
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Am mers pana la urma pe acest drum fiind cazat la Fusch anm See si deplasandu-ma pana la Hallstatd, Gosau etc. pentru cei interesati vedeti postarile mele la topicul cu zona Salzkammergut, este minunata zona, lacuri alpine si munti de peste 2500 m plus orasele si localitati de vis, merita sa incercati macar partial aceasta destinatie.

Attached Files



#9
YOYOADV

YOYOADV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2012
In aceasta primavara dorim sa parcurgem traseul Romantic Road. Cei care au fost recent in Germania pe acest traseu ii rog sa imi spuna:
- cate zile sunt necesare pentru a parcurge acest traseu cu masina, astfel incat sa putem vizita obiectivele turistice importante din cele 16 orase;
- care este sezonul cel mai bun (sa gasim locuri de cazare, vremea sa fie OK, preturile sa fie acceptabile)
- cam la ce buget ar trebui sa ne gandim pentru cazare, masa, transport si obiective turistice (fara shopping)
- daca sunt recomandate anumite carduri pentru familie de 2 persoane.
- recomandari pentru cazare

Va multumesc

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate ta ajută > https://www.romantis...sse.de/?lang=uk

Cazări > https://www.romantis.......187&lang=uk

#11
YOYOADV

YOYOADV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2012

View PostMembruAnonim, on 3rd January 2012, 18:56, said:



Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate