Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Feedback despre firmele care vand scule pentru CB si nu numai

- - - - -
  • Please log in to reply
363 replies to this topic

#37
marian_sro

marian_sro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.08.2008
mai adaug si eu o firma care pt mine a fost neserioasa.
se numeste mondoplast.
pe scurt statie intek m100 trimsia in garantie cu probleme la receptie si emisie revenita cica reparata.am mai trimis-o odata. pt inlocuire.statia a revenit cum am trimis-o, nici macar un telefon, o instiintare, nimic.

deja 70 ron pe curierat= 1/3 din valoarea statiei...

Edited by marian_sro, 31 August 2010 - 09:01.


#38
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,456
  • Înscris: 04.05.2006
1.La Bucuresti sau Timisoara?
2.Au fost ceva note trecute in certificatul de garantie?
3.Ai trimis odata cu statia si o nota referitoare la defectul constatat?

#39
marian_sro

marian_sro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.08.2008
1- bucuresti
2- reparat sinteza prima data
3-da

#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,456
  • Înscris: 04.05.2006
Da-mi mai multe detalii pe PM, sa verific la service. Pe cine a fost facuta factura, cand a fost trimisa....etc.

#41
marian_sro

marian_sro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.08.2008

View Postmarian_sro, on 31st August 2010, 09:47, said:

mai adaug si eu o firma care pt mine a fost neserioasa.
se numeste mondoplast.
pe scurt statie intek m100 trimsia in garantie cu probleme la receptie si emisie revenita cica reparata.am mai trimis-o odata. pt inlocuire.statia a revenit cum am trimis-o, nici macar un telefon, o instiintare, nimic.

deja 70 ron pe curierat= 1/3 din valoarea statiei...


problema rezolvata.s-a inlocuit statie in garantie.
multumiri richelieu!

#42
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
Eu am cumparat Alan 42 multi, antena Miland si talpa Sirio Mag145 de la  Auto Val Nova din Bacau. Sambata am comandat. Mi s-a facut o oferta de pret ok. Ieri am primit coletul, totul in regula, kiturile complete, facut proba la statie si antena asa necalibrate. In colet am primit un flyer pt reduceri si calibrari gratuite.

Ce m-a deranjat la unele magazine online la care am sunat sa vad daca au talpa Sirio....mi s-a trantit scurt ca ma costa dublu sau min 100 ron in plus si atat, fara sa imi ofere alternative sau sa imi dea exact un pret. Sau mi-au raspuns niste voci feminine care m-au repezit. Nu inteleg ce era asa greu sa mi se raspunda la 2 intrebari : ai sau nu ai si la ce pret? Nu am cerut nici un sfat. Am stiut exact ce vreau sa cumpar.

Daca nu gaseam la acest magazin, ma orientasem sa cumpar statia de la Ambient, iar antena si talpa sirio de la Mondo, de unde macar as fi avut siguranta ca sunt produse originale.

#43
florinsecu

florinsecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.09.2010
Am cumparat recent un Stabo xm3003e de la Auto Val Nova din Bacau. Am fost acolo, mi s-au aratat mai multe statii, mi s-a explicat pt ce sunt anumite functii(eu neavand cunostinte despre statii), de ce se merita sa iei statia X, de ce nu se merita sa iei statia y. Au si un  de service pt lucruri mai marunte..de ex daca ai un mic in 4 pini si vrei altu dar are 6 pini..ei o rezolva. Mi se pare o firma serioasa.

#44
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mie mi se pare reclama mascata, user "nou", fara profil completat- primul lui topic/mesaj direct la info-trafic. Am o banuiala ca e cineva cu coloana verticala. Poze cu statia in topicul dedicat se poate?

#45
florinsecu

florinsecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.09.2010
Da ..contul e facut acum recent..nu sunt un forumis inrait..vroiam sa aflu niste informatii in legatura cu anumite statii pe care pusesem ochii. Dupa ce am cumparat de la el,  mi a zis sa-i las un feedback daca sunt multumit (nu vad nimic rau in asta). Cat despre poze daca se insista o sa pun. Am vazut ca a mai vb cineva de firma asta inaintea mea si nu e nou pe forum. In fine..weekend placut!

#46
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Inrait nu era decat romaximus. Restul suntem doar forumisti, o comunitate.
Reclama mascata e la mare moda pe forum, iar firma la care se face referire si-a facut debutul aici pe forum printr-o stratagema de marketing si diverse acuze din partea "patronului". Chiar daca ar fi mai ieftin la el, tot nu i-as face vanzare (am motivele mele).
Toate cele bune din Neamt!

#47
1Evil

1Evil

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 439
  • Înscris: 11.01.2010
Firme SERIOASE cu care am colaborat :

-Mondoplast importator Intek

-ONLINESHOP Piatra Neamt importator Midland

Edited by 1Evil, 28 September 2010 - 20:51.


#48
ririnel

ririnel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 642
  • Înscris: 03.02.2008
In concluzie, ce se poate face impotriva unor firme gen "iEMAGazin" care fac oferte false si se sustrag onorarii lor?
Poate mai sunt si avocati printre noi.

LE: si eu am printscreen-uri si altele...

Edited by ririnel, 03 November 2010 - 21:10.


#49
bizzu-TM

bizzu-TM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 17.02.2008
Teoretic le-o poti trage inclusiv in instanta, ai argumente suficiente.
Dar ai nervi si timp pentru asta?

#50
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Astia de la emag sunt dobitoci? In dimineata asta, la ora 7 era iar pe site oferta cu alan42 la 136 ron. Am dat din nou comanda. Dupa ce am dat comanda, a disparut de pe site. Am print screen la oferta. Sunt curios ce o sa mai invoce de data asta.

#51
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Ma bag si eu! :raygun: :bandit: :bandit:

#52
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View Postbobocul, on 5th November 2010, 07:09, said:

Astia de la emag sunt dobitoci? In dimineata asta, la ora 7 era iar pe site oferta cu alan42 la 136 ron. Am dat din nou comanda. Dupa ce am dat comanda, a disparut de pe site. Am print screen la oferta. Sunt curios ce o sa mai invoce de data asta.

Da, sunt.....
Acum 5 minute m-au sunat sa-mi spuna ca a fost lichidare de stoc, si ca nu mai aduc, dupa care mipau inchis telefonul in nas, nici nu m-au lasat sa zic nimic.  :death:
Asteptam cu interes sa apara si pe aici sa faca iures ca li se face antireclama. Din partea mea un mare "-". :puke:


View Postcamesibiu, on 5th November 2010, 09:16, said:

Domnilor , ce parere aveti de statia TTI 881 ? Merita cumparat asa ceva pentru autobasculante ?

Depinde de pret....
Daca e ok, atunci poate ca merita. Desi cred ca gasesti ceva bun in banii aia. (M490).

#53
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Am primit raspuns si de la importator care este si furnizorul la emag - Online shop (dna Claudia Ana). Este pe stoc, importa in continuare, se fabrica in continuare. Deci raspunsul Emag ca nu se mai fabrica si nu se mai importa este o mare minciuna.

#54
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,456
  • Înscris: 04.05.2006

View Postbobocul, on 5th November 2010, 10:03, said:

Am primit raspuns si de la importator care este si furnizorul la emag - Online shop (dna Claudia Ana). Este pe stoc, importa in continuare, se fabrica in continuare. Deci raspunsul Emag ca nu se mai fabrica si nu se mai importa este o mare minciuna.

Pai si nu-ti era clar ca asa e? :).
Dar, fii tu linistit, ca au ei portite destule sa scape basma curata. De exemplu, oferta respectiva era pe un KIT, care ....poate nu se mai "fabrica" :). Intelegi? ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate