Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Feedback despre firmele care vand scule pentru CB si nu numai

- - - - -
  • Please log in to reply
363 replies to this topic

#19
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Colegul @videosuzy nu e chiar de aceeasi parere.

LE: uite si dovada http://forum.softped...m...t&p=8119707

Edited by Lucian_M, 18 May 2010 - 08:27.


#20
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
nu cred ca si-a schimbat parerea asa radical. Au avut 2 colegi, videosuzy si colegul cu antena pentru balcon probleme, dar sa fim seriosi, probleme pot aparea la oricare dintre firme......diferenta o face modalitatea abordata de firma pentru rezolvarea acesteia.....caz concret artero, care a dat direct vina pe client ca este pretentios .....cazul colegui ce a scris pe forum undeva......nu pot da link va postez de pe telefon acum

#21
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pai asta conteaza iarasi mult, felul cum isi trateaza clientii, Daca am luat ceva de la o firma, am avut probleme cu un produs si nu m-au rezolvat, desi nu era vina mea- adio si n-am cuvinte. Spun la toti cum am fost tratat, ca-s rau de gura.

Referitor la probleme: cu emag am avut doua mici chestii legate de garantie si un return- nu am avut nicio problema de comunicare, ba dimpotriva- mi s-au dat multe alternative. Dpmdv- au nota 10 la garantii si 9,9 la info cand cumperi ceva- am luat un aparat de indosariat (era cu gauri mici si fara sistem de deschidere arcuri- dar bine,nici eu n-am intrebat). Treaba s-a rezolvat repede si fara stres. Nu era cazul sa povestesc neaparat, insa e bine de stiut ca sunt firme care nu prea fac gat cand e vorba de returnat ceva.

#22
yo3ihg

yo3ihg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 08.03.2010
tot respectul pt Corrado, il cunosc de 2 ani si a fost intotdeauna foarte amabil, o singura data am avut o problema cu un magnum s980 fugit in frecventa dar s-a rezolvat in service. toate antenele care le-am luat au fost acordate asa cum scria in prospect.
si de multe ori cand am fost la el cu ceva ce nu mergea bine, mi-a demonstrat ca este o greseala de utilizare din partea mea, pana am invatat. recomand LCCOM

#23
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
ORICE POST CU INTENTIA DE RECLAMA PROPRIE SAU ANTIRECLAMA, FARA MOTIV INTEMEIAT VA FI STERS

#24
valy_che

valy_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.05.2008

View PostIuliutz, on 18th May 2010, 22:34, said:

ORICE POST CU INTENTIA DE RECLAMA PROPRIE SAU ANTIRECLAMA, FARA MOTIV INTEMEIAT VA FI STERS
te referi la mine ??

#25
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Da, si nu numai

#26
valy_che

valy_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.05.2008
aha.ok.mersi din nou.

#27
Nightloser

Nightloser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.08.2007

View PostNightloser, on 14th May 2010, 22:27, said:

Nu cred ca se poate generaliza cu Artero.. adica sunt pareri si pareri. Eu am cumparat de la ei pana in momentul de fata 2 statii(un Albrecht si o Danita), 3 antene(2 ML145 si un Sirio megawatt 4000) plus un reflectometru. Nu am avut probleme in afara de o talpa magnetica la un Millenium ML145, fara magnet, pe care am trimis-o inapoi pe garantie curierul fiind platit de ei.(momentan astept sa se rezolve problema si o sa va tin la curent)

Talpa a plecat vineri de la mine, luni dimineata am primit o alta talpa noua si cu magnet foarte puternic, curierul dus-intors pe cheltuiala celor de la Artero. Deci se poate si asa.

#28
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Probabil mai citesc si cei de la Artero pe aici din cand in cand.

#29
yo3ihg

yo3ihg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 08.03.2010
nu a fost reclama, e doar parerea mea

#30
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,733
  • Înscris: 12.08.2008
Maxionline si artero nu au pe stoc de ex.: Intek, mondoplast  (importator Intek!) are preturi mai mari decat statiiauto si globalpoint.. nu mai inteleg nimic !!!
Am cumparat de la artero mai multe statii si antene (fiind din Bc.) si nu am avut surprize.. doar faptul ca un produs ieftin nu poate fi si performant (bun, asa ca am mers pe President si Alan- Midland, Sirio dar voiam sa incerc si Intek)

#31
P407

P407

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.07.2008

View PostA_Ionut, on 14th May 2010, 12:38, said:

Experienta personala: President Romania. Nota 10.

Subscriu celor scrise de Ionutz.  :thumbup:

#32
biubiubiubiu

biubiubiubiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.10.2007
eu am o cobra. cu care ma inteleg foarte bine. o folosesc  cu antena de 91 cm

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa mai adaugam o firma neserioasa la lista: PHP Comert SRL din Bacau. Dupa ce am vorbit cu ei de faptul ca CRT-ul pe care mi l-au vandut nu functioneaza si ca o sa-l trimit la garantie, mi-au spus ca daca se pune problema de schimbare, o sa mi-l schimbe chiar si cu alt model plus o diferenta. Cand a ajuns crt-ul la ei, mi-au cerut pe modelul un Harry 3 pretul aproape intreg asa ca a ramas sa o repare pe a mea.
Azi, am primit de la ei o alta statie, reparata, dar nu a mea si fara accesoriile de montaj. Am incercat sa vorbesc cu ei si mi-au raspuns ca trebuie sa fiu multumit de faptul ca aceasta pe care o am acum, functioneaza.
Deci, feriti-va de PHP Comert SRL din Bacau.

#34
Gabikia

Gabikia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 29.05.2010
Si eu vreau sa le multumesc celor de la bit,citez de la un coleg:
"- Bit Electronic (parca asa ii cheama pe cei de pe Eminescu)" corect Nr.121,sunt super ok,nota me:10
:coolspeak:  recomand!

#35
lyon443

lyon443

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.08.2009
Eu am fost foarte multumit de cei de la Prolabac, sub pod la Margineni. Ampro System parca se cheama firma. Am ajuns la ei crezand ca statia mea era stricata deoarece nu prea ma auzeam in trafic, iar din discutiile cu alti "meseriasi" am inteles ca am finalul ars?!? M-am dus cu intentia sa o repar sau sa o schimb. Ei insa mi-au schimbat pozitia antenei si mi-au calibrat-o. Problema mea sa rezolvat neasteptat de repede si ieftin. Am un Alan 42 multi si o antena ML 145. Merg perfect acum.

#36
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Ia sa mai invii si eu un pic mortii...
Acum ceva vreme am comandat o statie pentru o ruda. Au venit si statia si antena, din pacate m-100-le nu a functionat- adica se aprindea dar nu se auzea nimic si nu afisa nimic. Sunat la firma- mi s-a spus ca e dus procesorul. Facut pachet, pus si certificatul de garantie- a doua zi a ajuns, a treia zi omul isi lua statia inapoi, am cuplat-o si a mers. Fara comentarii, fara scuze de genul "stiti, lasati statia si o rezaolvam intr-o saptamana". Nu, s-a inlocuit pe loc.
Vrand sa dau comanda si pentru tata de un m-100, am aflat ca nu mai sunt decat in varianta kit cu antena de 30 cm si mufa bricheta. Asa ca am facut eu un calcul si am mai pus cativa lei si am luat 790. Ei, chestia e ca mi s-a trimis din greseala 795 power, care am hotarat sa o tin pana cand ma intorc de la mare, apoi sa ii fac retur. Faza e ca avea si o mica buba, nu era deranjant, insa nu prea imi placea cum se aude. De la firma mi s-a zis ca pot sa o pastrez, daca vreau, cazuri de astea cica se mai intampla. Nevrand sa profit de pe urma altora, am trimis-o inapoi (era cam inca o data cat 790 la pret) si am primit rapid 790-ul, care a facut a doua zi plimbare la... mareeeeee. A functionat excelent.
Saptamana trecuta am dat iarasi comanda pentru un prieten (trimis tot de ruda respectiva) de un m100 (se voia o statie mai micuta) si un ML145 si un mag-145. Ajunse a treia zi, pentru ca si eu am fost Ghita si am facut comanda cam tarzior. Cuplat la masina, calibrat antena- scos 1,2- strans mana si bye!. Omul multumit (eu scos cu un pachet de tigari, de fapt cu jumate, ca i-am luat eu o mufa zdravana de 6 lei, iar pachetul de dunhill fine cut e 12 lei). La calibrare antena NU a fost taiata, lucru bun, deoarece va sta putin timp pe respectiva masina, omul urmand sa-si ia alta.

Ultima chestie a fost un alt coleg de pe forum (din PH) sfatuit sa-si ia un m790 (multumit de jucarie- ca am vorbit azi la telefon si era incantat) si altul din IS, care nu stiu ce model de statie si-a luat, dar aflu eu cat de curand :). Din cauza/datorita mea/mie  oamenii si-au luat niste jucarii pe care le folosesc in mod util (si placut) in trafic (iar unul din ei vrea sa tina statia si in casa- mi-a zis la telefon). Microbul ii prinde pe multi, ceea ce e un lucru benefic in trafic.

Nu este nevoie sa spun la ce firma am apelat, important e ca isi mentine relatia cu clientii la standarde inalte. Cand am avut probleme (oriunde se ivesc probleme)- s-a rezolvat RAPID, fara intrebari si fara amanari. Preturile sunt ok, curierul nu costa nici el mult. Momentan sunt la a treia statie personala, luata din acelasi loc. Am in plan schimbarea antenei, insa momentan ma multumeste rangerul ts9 (luat din alta parte). Urmatoarea antena, daca nu interzice Bleaga statiile, va avea cam 140cm si va fi un sirio (probabil titanium sau supercarbonium 1400). Insa nu in viitorul prea apropiat.

Edited by Lucian_M, 17 August 2010 - 22:37.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate