Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

SALON DE INFRUMUSETARE

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
maluca

maluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 20.05.2008
Xtinutza, nu am inteles cum o sa fie colaborarea ta cu prietena. Tu ii platesti 500 lei lunar, ea ti-a pus la dispozitie mobilier, iti asigura cliente, se incarca (prin casa ei de marcat cu veniturile generate de tine) iar profitul cum se imparte?

#38
Xtinutza

Xtinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.02.2005
Profitul este tot al meu. Este bucatica mea de coafor. Ce mi-a spus si contabila : la sfarsitul lunii, ii dau factura cu suma pe care am facut eu bonuri, ca sa se scada

#39
maluca

maluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 20.05.2008
Ok. Nu vreau sa te descurajez in vre-un fel, insa mie mi se pare suspecta toata treaba. De ce ar vrea prietena sa faca o investitie (mobilier), sa-ti dea cliente fara sa ceara o parte din profit? Doar pentru 500 lei chirie (in conditiile in care tu nu participi cu nimic la cheltuielile lunare) ?
Daca totul o sa mearga asa cum spui esti chiar norocoasa  :peacefingers: Mult succes!

#40
Xtinutza

Xtinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.02.2005
Ei (pt ca sunt sot si sotie) sunt niste oameni extraordinari !!! Isi fac coafor si cosmetica, ca sa nu-si piarda clientele pe care le au la manichiura. In general, orice persoana prefera sa se duca intr-un loc si sa-si faca si manichiura si coafat si machiaj, nu sa umble la mai multe saloane. Deci avantajul ei este ca isi va multumi clientele + cei 500 lei. In plus, daca angajau pe cineva, trebuiau sa-i faca, carte de munca, sa-i dea procent, sa-i cumpere si produsele si materialele de care are nevoie. Si angajatele...sa fim seriosi, scopul lor principal e sa fure, sa-si ia clientii pt acasa, sa se coafeze cu produsele din salon si tot asa.
Si eu m-am gandit mult la asta si mi-am dat seama, ca e mai avantajos si pt ei asa

#41
Xtinutza

Xtinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.02.2005
Maine e prima zi :D
Am citit azi si contractul si e totul in regula, contractul il facem pe 1 an, specifica faptul ca va fi chiria 500 lei pe luna si ca apa, lumina etc vor fi platite de ei.

#42
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
Bafta!

#43
SavasBaldar

SavasBaldar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.04.2011
Helpppp! De cateva saptamani am in cap ca idee deschiderea unui salon de frizerie,coafura,etc.. As vrea sa cunosc avantajele si dezavantajele acestui tip de afacere.
Mentionez ca de cateve luni am terninat un curs in domeniu,detin un spatiu comercial intr-o zona destul de buna a orasului.
P.S. Nu ma intereseaza detalii legate de infiintarea firmei si celelalte hartogarii, ma intereseaza afacerea propriu zisa.
Aaaa..Si spatiul fiind destul de marisor,as dori sa inchiriez si cateva scaune,plus cele de maniuchiura si cosmetica.
Rog oamenii in domeniu sa ma ajute cu sfaturi!
Ce ar putea sa nu mearga?? La ce ar trebui sa fiu foarte atent??
Multumesc Anticipat.

#44
VoltzRo

VoltzRo

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2016
Nu toate saloanele au randament si asta depinde de mai multi factori (angajati, manager, locatie etc).
Daca doresti sa deschizi un salon de infrumusetare, sfatul meu este sa faci cateva cautari, sa vezi concurenta din jurul tau, apoi sa aduci ceva nou.
Iti poti face o idee aruncand o privire la Elena Panait Make-up artist.
Salonul este situat in Calea Vitan numarul 17A.

#45
draghicicarmenmihaela

draghicicarmenmihaela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.04.2019
Bună!Sunt noua aici:) Dacă ma poate ajuta cineva cu o informație,v-aș fi mai mult decât recunoscătoare. În medie pe zi, cam câte cliente vin pentru manichiura, unghii cu gel,unghii false într-un salon? 😘

#46
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 draghicicarmenmihaela, on 16 aprilie 2019 - 20:41, said:

Bună!Sunt noua aici:) Dacă ma poate ajuta cineva cu o informație,v-aș fi mai mult decât recunoscătoare. În medie pe zi, cam câte cliente vin pentru manichiura, unghii cu gel,unghii false într-un salon? ��

ASta depinde de oras si locatie.La mine in sat de exemplu nu vine nici una.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate