Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

G Data Internet Security 2011 / G Data TotalCare 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
am si eu g data total care 2011 si la fiecare reboot mi se dezactiveaza firewalul de la win 7. e din cauza lui g data sau?

#20
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pai la ce mai ai nevoie de Windows Firewall daca G Data are firewall ?!

Dezactiveaza Windows Firewall din Control Panel.

#21
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
pai asa tin eu in general, sunt de parere ca nu strica sa puna si windowsul piedica lui pt "intimitate". ma insel? nu e mai sigur sa fie si firewalul din windows?

#22
daniel84

daniel84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 05.02.2010
Nu este bine sa fie firewallu din Windows activ si cel din Gdata pentru ca vor face conflict.Lasa-l pe ala din Gdata si dezactiveaza-l pe cel din Windows.

#23
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Doua programe antivirus sau doua programe firewall active sunt in coflict. Deci nu.

#24
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
n-am pai pus pe cel de la windows desi m-am mirat ca se inchidea singur la fiecare restart iar de conflicte n-am primit nicio avertizare concreta.

intre timp am instalat si Malwarebytes si mi-a gasit adware si troieni. ma intreb cand i-oi fi luat, de ce nu ii vedea nici g data nici kis 2010 de pe celalt sistem instalat, si daca intr-adevar is periculosi.

is vreo 20 dar se repeta: adware.supersearch, trojan.downloader, trojan.bho, trojansearchredir.g, malware.trace, backdoor.agent, hijack.searchpage . cam astea..is periculoase? :D cred ca-s de pe xxx ca acolo ma tot redirectioneaza, uneori placut alteori nu. :)

Edited by alinnc, 20 August 2010 - 20:13.


#25
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postalinnc, on 20th August 2010, 20:10, said:

n-am pai pus pe cel de la windows desi m-am mirat ca se inchidea singur la fiecare restart iar de conflicte n-am primit nicio avertizare concreta.

intre timp am instalat si Malwarebytes si mi-a gasit adware si troieni. ma intreb cand i-oi fi luat, de ce nu ii vedea nici g data nici kis 2010 de pe celalt sistem instalat, si daca intr-adevar is periculosi.

is vreo 20 dar se repeta: adware.supersearch, trojan.downloader, trojan.bho, trojansearchredir.g, malware.trace, backdoor.agent, hijack.searchpage . cam astea..is periculoase? :D cred ca-s de pe xxx ca acolo ma tot redirectioneaza, uneori placut alteori nu. :)

da sunt cam periculosi. acum depinde si daca sunt activi? pune log-ul. sa vedem unde au fost gasiti. daca au fost gasiti in C, posteaza un log urmand pasi, http://forum.softped...howtopic=694333

Edited by ady1981, 20 August 2010 - 20:17.


#26
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
is in program files jumate si ceilalti in HKEY. pot face un print screen la carantina mai usor daca e.

#27
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postalinnc, on 20th August 2010, 22:04, said:

is in program files jumate si ceilalti in HKEY. pot face un print screen la carantina mai usor daca e.

cel mai bine posteaza un log detali http://forum.softped...howtopic=694333,

#28
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pune log-ul aici de la scanare.

#29
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009

View Postcrysty2k5, on 20th August 2010, 23:33, said:

Pune log-ul aici de la scanare.

asta: culmea ca nu stiu ce e acel google plus probabil am uitat, acel tv.. nu-l folosesc, Firefox iara nu folosesc desi am instalate toate browserele si mai testez cate un site care nu merge pe opera. aiurea unde am virusii..

Attached Files


Edited by alinnc, 21 August 2010 - 00:52.


#30
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Bun.

Vino pe aria Devirusare si o sa primesti ajutor.

Posteaza un log HiJackThis 2.0.4 ACOLO !

http://forum.softped...p?showforum=525

Instructiuni: http://forum.softped...howtopic=694333

#31
alinnc

alinnc

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 07.07.2009
pai nu mai am nevoie de ajutor daca i-a gasit si i-a rezolvat. acum nu mai gaseste nimic. is curios daca vor mai aparea, fiindca la g data nu renunt deocamdata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate