Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

internet pe mobil de la digi

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
ico75

ico75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.05.2010
am omnia si nu reusesc sa-l setez corespunzator pt netul pe mobil de la digi

#2
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
la APN scrii "internet" iar numarul e cel implicit *99#, fara user si password

#3
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 23.12.2006
Daca ai Internetul activ pe cartela de voce, stiu sigur ca merg urmatoarele, daca nu... nu garantez:
Settings->Connections->Connections
Add new Connection
Selectezi Cellular Line (GPRS) - Obligatoriu
APN: internet
In rest nimic.
La incercarea de conectare asigura-te ca se foloseste noua ta conexiune (ca apoare numele ei)
Eu folosesc DiGi.Net Mobile (cu voce si date) pe un Samsung i780

Spori

#4
FloriN_83

FloriN_83

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 13.07.2007
este foarte bine cum a zis cmgeorge,am un omnia si am acele setari

#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
Nu ne-ai spus ce telefon ai?
   Eu am folosit pe Nokia 6120c,SE V640i(decodat),Nokia 3120c si e ok.

#6
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
alexa32 - Zice ca Samsung Omnia
Acuma daca tot ai bagat mesaj > spune si la nenea unde se baga setarile de internet pentru Nokia 3120 classic, nu prea seamana menu cu cel de pe symbian, eu am intrat si am tastat "internet" peste tot, dar fara rezultat, îmi zici ca setarile pentru internet sunt incorecte :confuzzled:
Toate cele bune

#7
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Dacă merge internetul pe mobil cu alte terminale? Păi cred că numai cu alte terminale merge. Huawei u120s, u1220s, u1000s nu prea au nici măcar browser din câte îmi aduc aminte.

#8
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,487
  • Înscris: 18.05.2006
eu folosesc pe HTC Diamond2, merge in ritm cu reteaua.. mai bine in afara orasului, mai greu in oras.
dar n-au fost probleme de configurare/conectare

#9
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Pentru LG KU990i ca sa il setezi sa mearga trebuie sa faci urmatoarele:
1.Sa ai netul activ pe simul Digi.Mobil( te poti duce la caserie sa ceri asta sau poti folosi simul din modemul usb).
2.Intri in meniu la Setarile telefonului/Conectare/Puncte de acces/Adaugati si completezi cu urmatoarele: Titlu conexiunii: Digi ,Purtator: GPRS sau UMTS (la mine merg amandoua), Autentificare - nu se completeaza, Nume de utilizator - nu se completeaza, Parola- nu se completeaza, APN- internet .
3.Intri in meniu la Navigator/Setari/Profiluri/Adaugati nou si completezi cu urmatoarele: Numele serviciului: Digi, Pagina de start: pui orice pagina vrei tu, Mod de conectare: nu se completeaza, Adresa IP- nu se completeaza, Port server proxy- nu se completeaza, Securitate- nu se completeaza, Punct de acces: Digi , apoi dati Salvare. Dupa asta sa nu uitati sa dati pe Activare.

Asta e tot sper sa va mearga si voua  :thumbup:

Edited by Gabyyy93, 13 May 2010 - 18:59.


#10
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

 MV2Player, on 12th May 2010, 20:54, said:

alexa32 - Zice ca Samsung Omnia
Acuma daca tot ai bagat mesaj > spune si la nenea unde se baga setarile de internet pentru Nokia 3120 classic, nu prea seamana menu cu cel de pe symbian, eu am intrat si am tastat "internet" peste tot, dar fara rezultat, îmi zici ca setarile pentru internet sunt incorecte :confuzzled:
Toate cele bune
   Scuze,n-am fost atent ca a scris numele telefonului in titlu.
  La Nokia 3120 trebuie sa setezi un punct de acces in "setari ->configurare->setari config.personale" dupa care te intorci in "configurare->punct de acces" si-l setezi ca implicit.

#11
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
alexa32 - Mc frumos

#12
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 09.03.2006
Am sunat si eu la rds de curiozitate si mi-au comunicat ca e 10 lei pe luna sa am net nelimitat pe cartela de voce. Oricum e mult mai ieftin decit la alti operatori de pe piata dar nu am de gind sa-mi activez aceasta optiune. Totusi stie cineva daca pot dezactiva optiunea oricind doresc? sau trebuie pastrata fortat o anumita perioada de timp?

Edited by juannn, 05 June 2010 - 13:01.


#13
geof333

geof333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 31.05.2008

 ckiasport, on 5th June 2010, 18:13, said:

Am achizitionat si eu un Stick Digi Net de 7.2Mb, în realitate viteaza este mai mult decât jalnica, îmi pare rau ca nu am testat înainte, acuma sunt obligat 16 lunii sa ramân pe RDS
Care îmi poate da si mie setarile pentru Vodafone V720 http://www.gsmarena....e_v720-2741.php
Da-l inapoi , nu te sfii, daca e asa cum spui,
Ce are v720 cu topicul asta?

#14
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Pentru activarea pe cartela de voce a serviciului de date, la mine a fost necesara schimbarea cartelei SIM, ceea ce m-a costat atunci 21 de lei / cartela schimbata.
Am activat serviciul de date cu taxare in functie de trafic, 0,1 eu / 1 MB pe cele doua numere asociate, cu abonament de 0 lei / luna.
Asa cum am scris si la inceput, pana nu am schimbat cartela nu puteam sa ma folosesc de serviciul de date. Cartelele le primisem pe la inceputul lansarii telefoniei mobile la Iasi, "de prin primul lot". Mai intai am schimbat doar o cartela, sfatuit de cei de la punctul de vanzari din Nicolina, singurul punct de lucru din Iasi unde se pot face schimbari de cartele. A doua zi dupa ce am schimbat cartela a functionat serviciul de date pe noua cartela, asadar am schimbat-o si pe a doua.
Asadar celor care nu va merge activarea serviciului de date pe o cartela veche de voce, s-ar putea ca aceasta sa fie si la voi rezolvarea, si nu setarile telefonului.
Legat de setari, setarile la mine au ramas aceleasi care erau facute si pentru o cartela de date venita cu un stik de la ei, asadar nu schimbasem nimic in setari, oricum nu e cine stie ce de setat.

#15
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 09.03.2006
Ciubex si cum iti merge internetul pe telefon? Mie mi-au spus ca trebuie sa platesc 10 ron pe luna si am net nelimitat pe tel.

Edited by juannn, 21 June 2010 - 19:54.


#16
bigcall

bigcall

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2008
Pe iPhone a incercat cineva ?Merge cu sim-ul din modem-ul USB ?
Ma tenteaza oferta intrucat ceilalti operatori de telefonie mobila s-au cam prostit !

#17
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Dap, merge. ;)

#18
bigcall

bigcall

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2008

 inside_spy, on 10th July 2010, 16:09, said:

Dap, merge. ;)
  Oaoo !!!! :coolspeak:
  Am luat astazi modemu-ul USB de la un prieten si am testat sim-ul pe iPhone .E super !Vreau si eu.
  Eu am cosmote si web'n'walk-ul lor de 2 lei care iti restrictioneaza accesul cam la tot prin proxy  :thumbdown:
  Cu digi mobil iPhone e complet. Ai g-mail,yahoo messenger,push notification,etc !
RDS-RCS BRAVO !!! Ma inclin ,jos palaria !   :arigato:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate