Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Probleme CPU 100%

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Jimie

Jimie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.04.2005
Salut, am si eu o problema, de cateva zile incerc sa ii dau de cap la un server personal pe care tin hostat un site...


Problema este ca atunci cand de exemplu: am o lista cu 300 de persoane si selectez toata lista apoi apas "Delete" procesorul se incarca la 100% si pana reuseste sa stearga toata lista din baza de date dureaza aproape 1 minut..

care sa fie beleaua ?

#2
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004

View PostJimie, on 10th May 2010, 11:50, said:

Salut, am si eu o problema, de cateva zile incerc sa ii dau de cap la un server personal pe care tin hostat un site...


Problema este ca atunci cand de exemplu: am o lista cu 300 de persoane si selectez toata lista apoi apas "Delete" procesorul se incarca la 100% si pana reuseste sa stearga toata lista din baza de date dureaza aproape 1 minut..

care sa fie beleaua ?
Daca vrei si ceva raspuns, ar trebui sa dai mai multe detalii: de exemplu configuratia sistemului, distributia folosita, versiuni de pachete (apache, php, mysql si/sau ce mai folosesti tu).
Altfel nu ti se poate spune decat sa te uiti in log-uri

#3
Jimie

Jimie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.04.2005
Server version: Apache/2.2.15 (Unix)
Server built:   Mar  8 2010 14:08:19


mysql  Ver 14.12 Distrib 5.0.37, for slackware-linux-gnu (i486) using  EditLine wrapper


PHP 5.2.3 (cli) (built: Jun 29 2007 00:24:51)
Copyright © 1997-2007 The PHP Group
Zend Engine v2.2.0, Copyright © 1998-2007 Zend Technologies

#4
same75

same75

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 28.01.2007
Slackware e de vina :)


Informatii insuficiente... Unde selectezi persoanele? E o aplicatie facuta de tine? E o aplicatie gata facuta? Daca da, care e aia? Daca faci delete direct in in mysql in linie de comanda tot asa face? Care e structura bazei de date? Ai triggere sau foreign constraints? In momentul in care dai stergere si fac si alte operatii prin tabele? Sunt un milion de cauze posibile...

#5
cianura

cianura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,754
  • Înscris: 19.01.2004
Problema e la baza de date probabil; tabele ne-optimizate, tabele corupte in baza de date, etc. Eu m-as uita cu un top sa vad ce face mysql cind se sterg userii aia dupa care as incepe sa sap in mysql.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate