Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

3 D la R.C.S.?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
pai eu am adus zvonuri aici sau tu ai vrut sa faci misto de RCS ?

in fine intentia RCS nu este de a concura cu Zapping TV 3D, Taraf TV 3D sau OTV 3D !

#38
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Nu te supara , dar tu prin aceasta fraza ce faci de fapt : in fine intentia RCS nu este de a concura cu Zapping TV 3D, Taraf TV 3D sau OTV 3D ! , nu raspandesti tot niste zvonuri
Eu sint constient ca la rcs sint mai multe in teste , dar de la teste si pana la practica este totusi o cale lunga , unele dintre testele facute in trecut de rcs poate nici nu sau materializat pt. noi abonatii rcs ( ramanand doar simple teste/zvonuri )
Deci stii si tu care este diferenta intre teste si comercial , asa ca data viitoare vino cu niste informatii utile/practice si nu teste ( pt. cei care nu sint beta-testeri sint totusi doar niste zvonuri si nimic concret/practic )

Edited by lupull, 15 August 2010 - 17:53.


#39
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postcatalinman, on 13th August 2010, 20:55, said:

pai eu am adus zvonuri aici sau tu ai vrut sa faci misto de RCS ?

in fine intentia RCS nu este de a concura cu Zapping TV 3D, Taraf TV 3D sau OTV 3D !

Ti-ai dat singur raspunsul. Tu aduci numai zvonuri, fapte care nu au nici un spate si care nu se vor intampla prea curand pe plaiuri mioritice. In ceea ce priveste partea a doua a intrebarii, NU, nu am de gand sa fac misto de RDS, dar pur si simplu mi s-a luat de modul in care isi trateaza clientii si de faptul ca se cred deasupra tuturor. Pacat este ca mai lucreaza pe la ei si unii oameni care au potential, dar nu inteleg ce mai cauta pe acolo...

#40
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010

View Postmonis, on 21st August 2010, 07:21, said:

Ti-ai dat singur raspunsul. Tu aduci numai zvonuri, fapte care nu au nici un spate si care nu se vor intampla prea curand pe plaiuri mioritice. In ceea ce priveste partea a doua a intrebarii, NU, nu am de gand sa fac misto de RDS, dar pur si simplu mi s-a luat de modul in care isi trateaza clientii si de faptul ca se cred deasupra tuturor. Pacat este ca mai lucreaza pe la ei si unii oameni care au potential, dar nu inteleg ce mai cauta pe acolo...

Pai suntem la secþiunea "zvonuri"!  :thumbup:

#41
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
luppul si monis se pare ca au uitat asta, sunt prea indarjiti ca sa observe un lucru simplu !

#42
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postcatalinman, on 24th August 2010, 17:28, said:

luppul si monis se pare ca au uitat asta, sunt prea indarjiti ca sa observe un lucru simplu !

Sectiunea se numeste zvon sau realitate, nu? Vroiam sa le arat celor care vor veni sa citeasca ca nu va deveni prea curand realitate si e un simplu zvon. Nu sunt prea indarjita, dar mi s-a luat sa vad oameni fraieriti de fel si fel de strategii si tehnici de marketing. :naughty:

#43
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View Postcatalinman, on 6th August 2010, 02:13, said:

imi pare rau sa va dezamagesc da chiar exista un canal 3D de test pe IPTV RCS ;)

canalul e din luna iunie 2010, asa ca nu le-a luat-o nimeni inainte !
De asta vorbeai catalinman? :)


Un teasing.

Attached Files



#44
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
dap :D

nice ;)

#45
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010
Si pentru asta iti trebuie ochealri din aia?  :eek:

#46
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
un televizor 3D si o pereche de ochelari 3D !

#47
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010
In legatura cu acei ochelari 3d se aud fel si fel de zvonuri care sustin faptul ca sunt nesanatosi pentru ochii si in timp produc fel si fel de probleme. Asa ca ma gandesc ca nu e o idee tocmai buna sa vedem 3D in fiecare zi (mai ales la calitatea la care este acum 3D-ul in Romania, calitate care nu mi se pare deloc exceptionala).

#48
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View Postmonis, on 27th August 2010, 23:21, said:

In legatura cu acei ochelari 3d se aud fel si fel de zvonuri care sustin faptul ca sunt nesanatosi pentru ochii si in timp produc fel si fel de probleme. Asa ca ma gandesc ca nu e o idee tocmai buna sa vedem 3D in fiecare zi (mai ales la calitatea la care este acum 3D-ul in Romania, calitate care nu mi se pare deloc exceptionala).
Mai ales ca Toshiba tocmai a inventat TV-ul 3D fara ochelari. Cum le stiu fetitele astea de la UPC pe toate! :)

#49
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
http://www.wired.com...hilips-3d-hdtv/

fanii lg ,sugus, panny....3d fara ochelari e deja vechi...chiar daca e doar prototip...

#50
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View Postole, on 28th August 2010, 15:33, said:

Mai ales ca Toshiba tocmai a inventat TV-ul 3D fara ochelari. Cum le stiu fetitele astea de la UPC pe toate! :)

Scuze pentru off-topic: Draga Ole, cred ca vorbesti prea mult doar pentru tine...in primul rand eu nu ti-am zis tie "baietas" si doi la mana nu ai nici un drept sa ma autocategorisesti drept "fetita de la UPC" pentru ca nu am nici o legatura cu respectivul operator, inafara faptului ca este providerul meu TV si internet. Nu stiam ca forumurile sunt un loc privat doar pentru "cunoscatori" si nu iti poti exprima propriile pareri si opinii... asadar cred ca ar fi cazul sa mai incetezi cu remarcile care nu isi au locul pe aici. Sper sa nu mai fiu nevoita sa scriu astfel de comment-uri offtopic. Iti multumesc! :)

#51
UrbanJohn

UrbanJohn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 26.07.2010

View Postmonis, on 27th August 2010, 12:21, said:

In legatura cu acei ochelari 3d se aud fel si fel de zvonuri care sustin faptul ca sunt nesanatosi pentru ochii si in timp produc fel si fel de probleme. Asa ca ma gandesc ca nu e o idee tocmai buna sa vedem 3D in fiecare zi (mai ales la calitatea la care este acum 3D-ul in Romania, calitate care nu mi se pare deloc exceptionala).

Orice este nesantos. Lumea in general e nesanatoasa. Bring on the glasses!  :coolspeak:

#52
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
"Lumea in general e nesanatoasa" - Pai si atunci de ce sa te mai legi la cap cand nu te doare cu inca o problema
Oricum la cine banul nu reprezinta o problema si detine un lcd 3D nu va sta in acel program de pe iptv rcs , ci sint convins ca se va uita/urmari la programele 3D de pe satelit
Acestea oricum fiind mai multe ca numar si probabil si cu un continut 3D mai bogat/diversificat ( chiar daca si pe satelit sint la inceput )
Pana una-alta , macar de ar da drumul comercial la iptv-ul asta cei de la rcs , fiindca dupa cum vad ca decurg lucrurile cu testele lor ii urmeaza in deaproape pe cei de la Tvr HD care de 2 ani tot in teste sint si acum
Cine stie pana se hotarasc sa il faca comercial acest serviciu ( iptv ) va apare probabil 4D sau 6D la cum se "misca" progresul in ziua de azi si sa vezi atunci alte teste.........., ca doar ne este specific amanariile in general ( din cauza testelor sau a altor motive )

Edited by lupull, 03 September 2010 - 11:00.


#53
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
revin cu noutati 3d fara ochelari (apropo cei  mai chiori ,miopi de ex. o sa poarte ochelari peste ochelari???)

Quote



#54
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

View PostDIVX2006, on 3rd September 2010, 18:12, said:

revin cu noutati 3d fara ochelari (apropo cei  mai chiori ,miopi de ex. o sa poarte ochelari peste ochelari???)

Va multumesc frumos pentru lamuriri!  :thumbup: Oricum pana 3D-ul va fi comercial se vor mai inventa noi tehnologii si sunt sigura ca mersul va fi altul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate