Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

unde sa plecam?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
mickey_butterfly

mickey_butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.11.2007
Buna. Poate parea foarte ciudat titlul topicului, dar chiar asa e. O sa va explic de ce si poate imi puteti da niste sfaturi. Eu sunt o persoana careia ii place foarte mult sa mearga la mare , sa stea la soare, insa din pacate prietenul meu nu are aceleasi preferinte. El se plictiseste repede, ii place sa se plimbe, sa viziteze etc. Anul acesta ne gandeam sa incercam sa impacam si capra si varza, cum se zice. Ne gandeam sa plecam undeva unde am putea sa ne si prajim la soare, dar sa avem si locuri de vizitat, sa ne plimbam, in asa fel incat sa nu stam toata ziua la plaja. Problema e ca nu prea stiu astfel de destinatii. Daca aveti vreo idee sau vreun sfat, le astept cu placere.

#2
hosu

hosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.02.2007
Barcelona!
definitely!

#3
mickey_butterfly

mickey_butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.11.2007
Barcelona? chiar nu ma gandeam la asta....

#4
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
coasta de azur... ai si mare si alpii...

#5
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
:) aproape oriunde in afara de litoralul romanesc :)

Exemple: Croatia, Italia, Spania, Grecia - depinde si de buget, mijlocul de transport, perioada de timp aflata la dispozitie, etc.

#6
mickey_butterfly

mickey_butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.11.2007
Clar!!!!! Litoralul romanesc oricum iesea din discutie....

In Grecia am fost. Si eu ma gandeam la Italia, dar daca ai putea sa-mi dai si o locatie anume....adica ce oras de ex? In legatura cu timpul, e vorba cam de o saptamana.....iar bugetul, nu unul exagerat.

#7
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008
Turcia, of course! Mergi la Oludeniz, ai si mare si munte si locuri superbe de vazut .Puteti face si paragliding, jeep-safari si croaziere, etc., toate la un buget ok. Daca ai intrebari, da-mi PM.

#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
turkie. plina de plaje si de locuri de vizitat.

#9
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Low budget: Grecia, Turcia, Croatia, Muntenegro
High budget: Italia, Franta, Spania, Portugalia.

Oriunde te-ai duce in destinatiile de mai sus nu o sa regreti iar prietenul nu o sa se plictiseasca

PS: De evitat: Romanica, Bulgaria

#10
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
Tenerife - Insulele Canare

ai mare, munte, vulcani etc. vezi ca e si un topic dedicat pe aici.

#11
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Coasta de azur, nu e chiar asa de dificil de gasit o cazare decenta ca si pret si atractiile sunt multe: Nisa, Monaco, Cannes, Eze, ai pe unde te invarti o saptamana, si faci si plaja evident

#12
mickey_butterfly

mickey_butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.11.2007
Eu ma gandeam mai degraba la un oras anume (cum a zis cineva mai sus Barcelona), care sa aiba si plaja si sa aiba si locuri de vizitat. Mai stiti vreun alt oras in genul asta?

#13
floryyn

floryyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,663
  • Înscris: 30.07.2005

View Postmickey_butterfly, on 8th May 2010, 23:20, said:

Eu ma gandeam mai degraba la un oras anume (cum a zis cineva mai sus Barcelona), care sa aiba si plaja si sa aiba si locuri de vizitat. Mai stiti vreun alt oras in genul asta?

Dubrovnik de exemplu. Cât despre Grecia, având în vedere situația internă foarte tensionată nu m-aș risca...


[ http://www.dubrovnikcroatia.biz/dubrovnik.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postmickey_butterfly, on 8th May 2010, 22:20, said:

Eu ma gandeam mai degraba la un oras anume (cum a zis cineva mai sus Barcelona), care sa aiba si plaja si sa aiba si locuri de vizitat. Mai stiti vreun alt oras in genul asta?
Lido di Jesolo. E foarte aproape de Venetia.

#15
mickey_butterfly

mickey_butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.11.2007

View Postfloryyn, on 8th May 2010, 22:33, said:

Dubrovnik de exemplu. Cât despre Grecia, având în vedere situația internă foarte tensionată nu m-aș risca...


[ http://www.dubrovnikcroatia.biz/dubrovnik.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Clar!!!! Momentan in Grecia nu as vrea sa ma aventurez...

#16
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,522
  • Înscris: 14.04.2008

View Postmickey_butterfly, on 8th May 2010, 23:20, said:

Eu ma gandeam mai degraba la un oras anume (cum a zis cineva mai sus Barcelona), care sa aiba si plaja si sa aiba si locuri de vizitat. Mai stiti vreun alt oras in genul asta?

eu cred ca ai multe optiuni . una dintre ele , alaturi de cele deja date , ar fi Nisa . aeroportul e practic in oras , transportul in comun in zona e 'perfect' ( cu 1 euro poti ajunge la Monaco, Menton, Cannes, Grasse , Eze , etc ) , poti gasi cazare si mancare la preturi bune ,iar atmosfera de pe Promenade des Anglais nu poate fi descrisa .

#17
Aliceee

Aliceee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 26.01.2010
Sustin si eu Barcelona(Spania) Portugalia (Lisabona). Si eu voi face ceva asemanator in septembrie Roma cu sudul Italiei pentru mare, dar le poti lua si separat.
Barcelona e destul de scump, dar ai multe de vizitat si marea e langa tine, Lisabona desi e mai scump sa ajungi acolo am auzit ca ar fi cea mai ieftina capitala combini oceanul cu frumusetile orasului. La Roma se ajunge mai usor, ai marea la Lido; aproape de Roma plus orasul fermector, plin de istorie. In sudul Italiei ar fi mare din plin, insula Capri, Ischia, de vizitat coasta Amalfi, Pompei si Napoli. Depinde si de cate zile vreti sa stati si cat buget aveti de alocat eu as alege dintre acestea.

#18
mickey_butterfly

mickey_butterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.11.2007

View PostAliceee, on 9th May 2010, 13:44, said:

Sustin si eu Barcelona(Spania) Portugalia (Lisabona). Si eu voi face ceva asemanator in septembrie Roma cu sudul Italiei pentru mare, dar le poti lua si separat.
Barcelona e destul de scump, dar ai multe de vizitat si marea e langa tine, Lisabona desi e mai scump sa ajungi acolo am auzit ca ar fi cea mai ieftina capitala combini oceanul cu frumusetile orasului. La Roma se ajunge mai usor, ai marea la Lido; aproape de Roma plus orasul fermector, plin de istorie. In sudul Italiei ar fi mare din plin, insula Capri, Ischia, de vizitat coasta Amalfi, Pompei si Napoli. Depinde si de cate zile vreti sa stati si cat buget aveti de alocat eu as alege dintre acestea.
ca numar de zile....e vorba de o saptamana. bugetul, cum ziceam si mai sus, nu l-am stabilit de acum, dar oricum nu o sa fie unul exagerat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate