Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

biserica langa plaja si preot roman in Halkidiki

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
lora2

lora2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2008
Luuuume! Luuuume!  :worthy:  :worthy: Stiti cumva in Halkidiki sau undeva langa plaja o biserica si sa fie si preot roman, vreau sa fac cununia religioasa in Grecia?
Daca stiti si un hotel de 3* aproape de biserica e super    :worthy:  :worthy:  :worthy: . Va multumesc anticipat!

#2
April26

April26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 754
  • Înscris: 11.05.2009
Informatie din auzite, de la un localnic: in Sykia preotul ar fi roman. Localitatea este mai spre centrul peninsulei Sithonia, dar are si o amenajare pe tarm.
Casa de piatra!

Edited by April26, 03 May 2010 - 07:49.


#3
grecuadrian

grecuadrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 25.01.2010
toata grecia este un hotel poti sa Intrebi la orce taverna si alegi dupa buget .

#4
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
@ lora2:  
Ce ai mai facut?
Ati fost, ati gasit ceva, aveti in perspectiva???

Mai stie cineva o biserica si preot roman (nu neaparat langa plaja)?

In Metsovo (stiu unde este localitatea) o fi si preot vlah la una din cele trei biserici? (intreb de aceasta localitate in speranta ca cineva, in tranzit spre Lefkada / Corfu... o fi stat de vorba mai pe indelete cu oamenii de acolo!)

#5
Mixaela

Mixaela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 01.12.2013
Chiar daca este invechit topicul, doar ca informatie pentru cei care vor sa-si faca cununia religioasa, preot roman gasiti in Ierissos, ca si biserica unde tine slujbele este in apropiere de parc, prin informatiile localnicilor va puteti ghida usor.

#6
Georgiana28

Georgiana28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2015
Si eu caut cu disperare un preot roman Posted Image  . Avem nunta la anul Posted Image si ne-am hotarat sa o facem in Grecia insa nu gasim o bisericuta dragutza undeva langa plaja la care sa mai si slujeasca preot roman. Posted Image
Poate ne ajutati cu o idee. Posted Image

#7
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Ai citit postarea anterioara?
Ierissos este chiar pe tarmul marii.   Posted Image

Mai vezi ce afli si de pe aici:

https://www.facebook...2982146?fref=ts

Edited by BlueKing-69, 23 February 2015 - 17:43.


#8
Georgiana28

Georgiana28

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2015
Am citit insa nu cred ca este pe malul marii ci langa parc dupa cum mentioneaza.
Cea mai buna solutie este sa dam o tura vara aceasta pe acolo si sa cautam singuri, insa nu cred ca va fi prea usor Posted Image

#9
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,744
  • Înscris: 26.08.2008
Daca vrei strict pe / langa plaja, nu va ramane decat sa contactati pe cineva care locuieste acolo / cunoaste bine zona, sa va ajute in sensul de a gasi o biserica strict langa plaja. Apoi, "imprumutati" un preot roman din Grecia si oficiati slujba acolo.  :)

#10
AndreeaRO

AndreeaRO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2016
Hello,

Imi puteti recomanda si mie, concret, un preot roman / oras unde as putea gasi/ persoana de contact care m-ar putea ajuta in aceasta privinta, in Grecia (continentala) care ar putea oficia o cununie religioasa?

Merci,
Andreea

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate