Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

EUPHORIA TEKIROVA, fost Corinthia Club Tekirova

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Vremea in zona  Belek -Lara este inca de vis : 31-33 grade, seara se simte o adiere placuta - undeva la 26 grade. Apa marii calda, iar dupa amiaza mai ca nu-ti venea sa iesi din apa , atat de calda si placuta era.
   Cat despre datul in judecata nu stiu daca rezolv ceva,sejurul fiind luat printr-o agentie partenera a lor, insa ar merita la modul in care ne-au dus cu presul. O dezorganizare sau bataie de joc dusa pana in ultima zi a plecarii noastre : a trebuit sa mai luam si un taxi de la Miracle la aeroport, altfel in baza promisiunilor fetelor de la agentie am fi pierdut si avionul.

#38
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Foarte urat ce s-a intamplat, si-mi pare foarte rau, pt. ca stiu ca chiar ti-ai dorit sa ajungi la Corinthia, iar noi te asteptam cu sufletul la gura sa vii cu vesti.
Multumim ca ai impartasit cu noi aceasta patanie, ca sa-i taiem pe veci de pe lista cu agentii pt. Turcia.

#39
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View PostAlcatraz, on 25th September 2010, 16:31, said:

Cat despre datul in judecata nu stiu daca rezolv ceva,sejurul fiind luat printr-o agentie partenera a lor, insa ar merita la modul in care ne-au dus cu presul. O dezorganizare sau bataie de joc dusa pana in ultima zi a plecarii noastre : a trebuit sa mai luam si un taxi de la Miracle la aeroport, altfel in baza promisiunilor fetelor de la agentie am fi pierdut si avionul.

Cum adica sa nu rezolvi nimic?????

Pe contractul vostru, vocher ce hotel scrie ????

Pe asta mizeaza si ei, adica sa nu-i dati in judecata, ca na romanu' e sarac, bagat in alte alea si nu are timp de procese....dar ce s-ar intampla daca ei ar fi dati in judecatasi ar pierde procesul probabil(la noi nu e sigur)automat ar pierde si licenta de turism.

Alcatraz crezi ca din grupul vostru,sau nu numai, nu va puteti unii ca sa-i scoateti pe jegosi de pe piata(scuze pt cuvintele mai dure dar nu ma pot abtine). Romanilor treziti-va si nu va mai lasati calcati in picioare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Acum pt moderatori: NU CREDETI CA AR FI BINE SA SE PREZINTE PE FORUM NUMELE AGENTIILOR NESERIOASE SI ASTA PENTRU A PREANTAMPINA VIITOARELE EXPERIENTE TRAITE DE COLEGII NOSTRI DE FORUM (bine ca nu am fost in locul lor, ca altfel nu stiu ce se intampla)...scuze ca am scris cu caps dar cred ca merita.

View PostANTURIUM, on 25th September 2010, 17:01, said:

Foarte urat ce s-a intamplat, si-mi pare foarte rau, pt. ca stiu ca chiar ti-ai dorit sa ajungi la Corinthia, iar noi te asteptam cu sufletul la gura sa vii cu vesti.
Multumim ca ai impartasit cu noi aceasta patanie, ca sa-i taiem pe veci de pe lista cu agentii pt. Turcia.
De ce sa-i taiem doar noi cei care citim ACUM acest topic, sa-i taie toti cei care intra aici ACUM SAU PE VIITOR.

Edited by daidai1, 25 September 2010 - 19:06.


#40
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Postdaidai1, on 25th September 2010, 20:01, said:

Acum pt moderatori: NU CREDETI CA AR FI BINE SA SE PREZINTE PE FORUM NUMELE AGENTIILOR NESERIOASE SI ASTA PENTRU A PREANTAMPINA VIITOARELE EXPERIENTE TRAITE DE COLEGII NOSTRI DE FORUM


+1


#41
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postdaidai1, on 25th September 2010, 20:01, said:

Romanilor treziti-va si nu va mai lasati calcati in picioare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
E cumva Ali Baba ? Ai dreptul sa raspunzi prin Da sau Nu. :)

#42
daidai1

daidai1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 05.03.2010

View PostSelam, on 25th September 2010, 20:27, said:

E cumva Ali Baba ? Ai dreptul sa raspunzi prin Da sau Nu. :)

Selam nu eu am trait experienta asta neplacuta,dar se pare ca DA ali si cu babele lui sunt

#43
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Am auzit ca sunt celebri in a muta turistii de la un hotel la altul. Putini sunt cei care ajung acolo unde si-au rezervat. A fost o mare patanie acum vreo 2 ani de paste sau 1 mai la Royal Wings. Scrie undeva si pe Softpedia. S-a lasat cu tamtam mare, protv, etc...
Daca in contract scrie ca ii pot oferi alta varianta(echivalent sau superioara)si Alcatraz a acceptat-o, nu cred ca are ce sa le mai faca...(doar antireclama, si noi o sa-l ajutam)

#44
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Scuze din nou ca am deturnat topicul de aici, insa pentru noi nu a fost Corinthia asa cum am gasit-o in descrierile lui Rottweiler sau gogoroiu, ci a fost un trist sejur facut in cu totul alte parti ,prin grija si profesionalismul celor de la AliBaba.
   Da, am acceptat sa raman 3 zile la Attaleia in speranta promisiunilor facute ca banii vor fi transferati luni dimineata catre Corinthia, urmand sa ni se faca transferul. Nu stiu ce au platit sau nu, CT a intrat in stop sales , inclusiv managerul de acolo confirmand ca atata timp nu a vazut nici o plata de la AliBaba va da camerele altora. Asa ca fatucile de la AliBaba ne-au mai dat doar varianta de a merge la Miracle...Toata gasca mai fusese la Miracle cu cativa ani in urma, stiam hotelul , asa ca am preferat pe acesta in locul muzeului kitsch Attaleia

#45
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Alcatraz, detaliaza te rog ce nu este in regula la Attaleia Shine . Nici la nemti si nici la englezi nu am gasit mare lucru despre acest hotel si stiu ca este unul dintre cele mai scumpe din zona Antalyei.

#46
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003
Attaleia Shine este un hotel intr-adevar mai scump si decat Calista Luxury , fapt confirmat si de un turc aflat in aceeasi situatie ca si mine, venit pentru un sejur la Calista .
   Camerele sunt punctul forte al hotelului, spatioase, in care se vede ca s-au bagat materiale si lucruri de calitate, undeva peste ceea ce am intalnit la Rixos Sungate . Marmura aceea alb-gri e prezenta mai peste tot, pe holuri, in jurul piscinei exterioare .
    Insa, spatiul exterior al hotelului a fost lasat in cea mai mare parte in partea din fata a hotelului, la intrare unde sunt mai multe terenuri de tenis, spatiul spre plaja si piscina exterioara ramane in schimb mult mai mic , poate mie mi s-a parut oarecum proasta impartirea sau am doar eu ideea deformata de tarcurile Antalya. Pe partea estica, se afla un alt Attaleia, acela al vilelor - casute, foarte inghesuite , dar care beneficiaza si de o mica scena pentru spectacole ieftine. Accesul dinspre Shine spre Village e permis, invers insa nu .
   Dar partea cea mai sumbra este de la intrarea in receptia hotelului, unde gasesti piese de mobila neagra stil antic, candelabre gigante atarnate printre luungi burlane imbracate in catifea rosie  - pentru aerul conditionat. mai peste tot in interiorul hotelului esti invadat de busturi de statuete luate parca la kg . Totul este dominat de un stuco veneziano gri inchis, aceeasi culoare trista si deprimanta fiind si pe exteriorul hotelului . Scari interioare cu balustrade din gier forjat negru.. in fine, o atmosfera de muzeu sau castel al lui Dracula .
   Check-in foarte greoi, nu numai cu noi, ci si cu mai toti turisti de acolo - delegatii de sportivi din diverse tari veniti la campionatul mondial de haltere din Antalya.De altfel tot personalul era parca nou angajat, fara experienta.
   La intrarea in restaurantul pentru mic dejun te intampina o ciupitoare de corzi la harfa, atmosfera fiind de cantina totusi. Pranzul se ia intr-o incapere mai putin obisnuita, ceva gen crama, intri untr-un spatiu la demisol, unde mirosuri urate se fac simtite . Bufet suedez pana la partea de carne, unde numai un bucatar iti face portia si te serveste in farfurie .
  Nu exista animatie, nu exista nimic care sa te duce cu gandul ca esti la mare sa te distrezi sa te relaxezi .

Poate ar trebui mutata partea aceasta separat ca sa nu stric topicul despre Corinthia .

#47
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
te salut din bolivia, alcatraz
imi pare rau pt ce ai patit...retine ceva insa - in romania sint multe agentii de turism care au datorii uriase, unele au datorii mai mari decit toate incasarile lor, ai grija pe viitor de unde cumperi

Edited by rottweiler2007, 28 September 2010 - 20:46.


#48
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Multumesc Alcatraz pentru informatii

#49
fotojunior

fotojunior

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 02.05.2006
salutare tuturor,

dupa cele prezentate de rott in legatura cu Delphin Diva am inceput sa caut alt hotel si astfel m-am oprit asupra Corinthia Club Tekirova si Voyage Belek Golf.
am cautat oferte pentru cele 2 si in legatura cu Corinthia sunt putin bulversat, deoarece am gasit  o oferta cu urmatoarele camere :
  • GARDEN CLUB ROOM = Club Room ( 28 / 30 m? )  --------------------------137 Euro
  • DELUXE CLUB ROOM = Superior Club Room ( 35 /37 m? )-------------------145 Euro
  • STANDARD ROOM = Hotel Room ( 24 / 26 m? )------------------------------153 Euro
  • DELUXE CLUB JUNIOR SUITE = One Bedroom Club Suite ( 45 m? )---------156Euro
  • DELUXE CLUB FAMILY SUITE = Two Bedroom Club Suite ( 55 / 60 m? )
  • GARDEN CLUB SUITE = Superior Club Suite ( 55 / 57 m? )------------------156 Euro
pretul este per camera / noapte in perioada 27.08-17.09.2011
tinand cont ca noi suntem 2 adulti + 1 copil de 2 ani, vrem sa stam la bungalow cat mai aproape de mare, mai precis in cladirile din spatele piscinei cu toboganele cu apa si pentru ca preturile sunt apropiate, ce camera recomandati ?
sau sa imi comunicati ce tip de camere sunt in acele cladiri.
am vazut ca au un spatiu cu roata, carusel, trenulet electric, pentru copii, acestea se platesc suplimentar?
daca are cineva o harta a hotelului, va rog sa mi-o dati si mie.
multumesc anticipat.

Edited by fotojunior, 19 November 2010 - 00:17.


#50
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postfotojunior, on 19th November 2010, 00:15, said:

salutare tuturor,

dupa cele prezentate de rott in legatura cu Delphin Diva am inceput sa caut alt hotel si astfel m-am oprit asupra Corinthia Club Tekirova si Voyage Belek Golf.
am cautat oferte pentru cele 2 si in legatura cu Corinthia sunt putin bulversat, deoarece am gasit  o oferta cu urmatoarele camere :
  • GARDEN CLUB ROOM = Club Room ( 28 / 30 m? )  --------------------------137 Euro
  • DELUXE CLUB ROOM = Superior Club Room ( 35 /37 m? )-------------------145 Euro
  • STANDARD ROOM = Hotel Room ( 24 / 26 m? )------------------------------153 Euro
  • DELUXE CLUB JUNIOR SUITE = One Bedroom Club Suite ( 45 m? )---------156Euro
  • DELUXE CLUB FAMILY SUITE = Two Bedroom Club Suite ( 55 / 60 m? )
  • GARDEN CLUB SUITE = Superior Club Suite ( 55 / 57 m? )------------------156 Euro
pretul este per camera / noapte in perioada 27.08-17.09.2011
tinand cont ca noi suntem 2 adulti + 1 copil de 2 ani, vrem sa stam la bungalow cat mai aproape de mare, mai precis in cladirile din spatele piscinei cu toboganele cu apa si pentru ca preturile sunt apropiate, ce camera recomandati ?
sau sa imi comunicati ce tip de camere sunt in acele cladiri.
am vazut ca au un spatiu cu roata, carusel, trenulet electric, pentru copii, acestea se platesc suplimentar?
daca are cineva o harta a hotelului, va rog sa mi-o dati si mie.
multumesc anticipat.
unde nimeresti la CTEK nu poti aranja de aici, iar dintre corinthia si voyage, alege voyage belek, e mult mai nou, are mai multe facilitati pt kinderi, are super-mega-giga plaja de nisip si cu intrare lina, extrem de lina in apa, plictisitor de lina as zice chiar

ai mai jos planul lui CTEK, saitul acestuia este in renovare pt ca pt anul asta si.au schimbat denumirile camerelor fata de anii trecuti

Attached Files

  • Attached File  h1.jpg   54.1K   75 downloads
  • Attached File  h2.jpg   138.72K   95 downloads

Edited by rottweiler2007, 19 November 2010 - 06:39.


#51
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View Postrottweiler2007, on 19th November 2010, 06:38, said:

unde nimeresti la CTEK nu poti aranja de aici, iar dintre corinthia si voyage, alege voyage belek, e mult mai nou, are mai multe facilitati pt kinderi, are super-mega-giga plaja de nisip si cu intrare lina, extrem de lina in apa, plictisitor de lina as zice chiar

ai mai jos planul lui CTEK, saitul acestuia este in renovare pt ca pt anul asta si.au schimbat denumirile camerelor fata de anii trecuti

rot!ai facut o prezentare hotelului ca deja ma vedeam acolo! :rolleyes:
dar in postarea asta recomanzi VB,si comaparam preturile...! VB  e undeva cu 30%mai scump.luand in calcul  calitate/pret ,ce ai recomanda?


ai putea sa faci un clasament cu cele mai bune hoteluri din categoria "tarcurilor" ,tinand cont de calitate/pret!
ca la urma urmei ,daca diferentele nu sunt f vizibile si preturile nu sunt raportate mereu  la realitate ,mi-ar fi de ajutor recomandarea ta!

anul trecut am fost la KL si am fost multumiti !acum oscilam intre cele cv mai scumpe cum ar fi Royalul nou din lara ,CTEK ,miracle ,ic green (nu neaparat vreunul din astea !dar din categoria lor)si..unele mai ieftine cum ar fi richmond din kusdasi  :rolleyes: e f mare diferenta de clasa?(din ce vad la impresii si poze ,parca nu m-as risca...!)

(multumesc anticipat!
vad ca umbli de la un pol la altul prin lumea larga si ma faci sa imi amintesc ca am fost calificata ca si ghid turistic,candva, si visam la o astfel de viata!succes in continuare si numai drum bun sa ai!)

Edited by sens, 17 December 2010 - 19:47.


#52
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@SENS

1. multumesc pt cuvintele frumoase, la fel iti doresc si eu tie
2. da, asa e, meseria mea e ghid montan, in pielea agentului de turism nu ma simt bine, nu imi place si voi umbla prin lume cit am sa pot, am acum un gind maret pt 2012, dar inca nu il fac public
3. topuri nu mai fac ca iar vine altul si zice ca topul lui e mai jmeker, orice top as face eu sau altul este un top subiectiv
3. dintre CTEK si voyage belek cel mai bun pt tine e ala pe care ti.l permiti, mie imi plac ambele, anul asta am stat la CTEK iar anul viitor in septembrie voi sta la voyage belek
4. miracle e sub ambele
5. la care ic green te gindesti ? cel din kundu sau cel din belek ? eu as merge pe cel din belek, dar voiaju e peste el oricum
6. pe kusadasi ia in calcul AQF sau EBC sau grand belish
7. Sarbatori fericite

#53
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View Postrottweiler2007, on 18th December 2010, 07:13, said:

@SENS

7. Sarbatori fericite
multumesc ,rot!un an cu impliniri si succes in toate iti doresc!

stiu ca topul nu ar putea fi decat subiectiv ,dar ma bazam pe.....subiectivismul tau!
3.deci pretul este direct proportional cu serviciile in cazul asta?
5.la ic green ,belek ,ma gandeam...si uite ca ma uit acum dupa ela quality,dar inca nu am gasit preturi afisate!...sau limak !
eee,sunt indecisa deocamdata ,dar mai rasfoiesc pe aici! :rolleyes:
6.hotelurile astea din kusadasi  sunt asemanatoare cu cele din lara?sau inferioare..?

#54
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsens, on 18th December 2010, 18:42, said:

multumesc ,rot!un an cu impliniri si succes in toate iti doresc!

stiu ca topul nu ar putea fi decat subiectiv ,dar ma bazam pe.....subiectivismul tau!
3.deci pretul este direct proportional cu serviciile in cazul asta?
5.la ic green ,belek ,ma gandeam...si uite ca ma uit acum dupa ela quality,dar inca nu am gasit preturi afisate!...sau limak !
eee,sunt indecisa deocamdata ,dar mai rasfoiesc pe aici! :rolleyes:
6.hotelurile astea din kusadasi  sunt asemanatoare cu cele din lara?sau inferioare..?
1. am stat la Ela si nu mi.a placut, am mai scris asta pe forumul asta
2. la care limak te gindesti ?  ca-s mai multe
3. mie imi place ic santai belek dar voyage si ctek, dupa parerea mea, sint peste el
4. miracle e hotel controversat, vezi ca e un topic special pt el aici pe forum
5. toate hotelurile din kusadasi sint inferioare hotelurilor din lara darrrrrr AQF e altceva...e cel mai bun hotel din kusadasi, e un hotel bun cu servicii bune si care are si parcul ala acvatic
6. vezi ca discutia curge catre off topic si ne luam suspend

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate