Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Tomatele

* * * * - 8 votes
  • This topic is locked This topic is locked
18151 replies to this topic

#2665
valucsx

valucsx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 10.10.2009
Eu am invatat, trebuie sa fiu mai organizat.

eu i-as trimite, mai ales ca el a fost primul si stiu ca s-ar ocupa de ele mai bine ca mine, astfel putand vedea toti ce poate sa ofere acest hibrid romanesc,
sigur ne-ar tine la curent cu  explicatii si poze.

#2666
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Cine stie daca lighioana asta este dăunătoare pentru tomate?
Are cam 5-6mm lungime.

Attached Files



#2667
virg72

virg72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 14.01.2012
pare a fi un future, nu cred ca e daunator, poate se hraneste cu ceva de pe frunze sau a aparut acolo ca e cald.
s-ar putea sa fie vreun future  a unei molii, care n-are nici o legatura cu rosia, dar care a iesit si el la caldura.

#2668
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Multumesc Virgil,
Intr-adevar, l-am vazut numai in zona neoanelor si e posibil sa fi fost atras de căldură lor.

#2669
qwertysecret

qwertysecret

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 16.11.2006
Marius, ai grija la haine, da cu niste naftalina! :)

#2670
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
valucsx
Totul este in ordine. Imi cer scuze public de fata cu toti colegii nostri pentru posibila pata de imagine pe care ti-am adresat-o. Poate am dorit eu prea mult in domeniul cursivitatii unei comunicari. Am inteles motivatia ta, iar acest lucru este minor fata de durele si grelele momente zilnice prin care trecem.
Nu sunt dusmanos! Sunt poate putin mai pretentios in asteptarea raspunsurilor la postarile sau mesajele care le fac.
Poate nu este concludenta urmatoarea mea afirmatie. Am avut anul trecut niste contraziceri si neintelegeri in comunicare cu un coleg de-al nostru. Il consideram cel mai mare ,,dusman'' al meu. Am primit si cateva sanctiuni pentru comportamentul si atitudinea mea. Totul a trecut si am intrat amandoi pe o linie decenta si dreapta de comunicare. El stie cel mai bine, ca a fost prima persoana din acest an caruia urarea de ,,La Multi Ani! i-a fost fost adresata. Asta cred ca spune multe despre comportamentul meu. Scz. ptr. laude.
Pe acest forum, nu trebuie sa fim adversari, ci sa schimbam impresii despre realizarile si esecurile noastre.
DA! Doresc semintele respective si te (va) asigur ca vor fi cele mai monitorizate.
Te asigur, si martor o sa fie timpul, ca de la stadiul de colegi, vom trece la cel de amici si apoi la cel de prieteni. Urmeaza colaborarile si binenteles vizitele inerente la un asemenea nivel de colaborare.
Toate cele bune, sa fie la tine!
Mentionez fata de colegii nostri ca i-am trimis lui valucsx, un p.m. in care am avut aproximativ acelasi comportament si mod de comunicare.

#2671
miki74

miki74

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 20.11.2007
O sa cumpar  100 seminte ZUCCHERINO F1 (crestere nedeterminata de tip chery) de la Cora Seeds.
Probabil nu o sa le folosesc toate, daca vrea cinvea 10-50 semninte sa-mi spuna.

#2672
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Vreau eu 10-20 seminte. Daca vrei iti trimit la schimb Cherry Belle F1 de la Seminis.

#2673
ADRIANSLB

ADRIANSLB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 16.02.2013
Ce parere aveti ?


http://www.ziare.com...a-video-1279593

Edited by ADRIANSLB, 27 January 2014 - 16:10.


#2674
roadmaster969

roadmaster969

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.10.2009
"Rosiile sunt modificate genetic si au fost crescute de britanici in Canada, scrie Daily Mail....."........

O parere tare proasta ! Orice GMO ( genetic modified organism ) nu va avea NICIODATA vreun efect benefic asupra oricarui organism ! De orice natura ! Eu sunt FERM CONVINS !
Pacat ca nu pot avea control asupra ceea ce mananc,probabil cu exceptia citorva pustnici,restul suntem damnati...din nefericire si nu prea avem cum sa luptam impotriva acestui flagel,in opinia mea ,extrem de nociv pentru mediu,omenire....!
Si crede-ma,sunt un om deschis la minte....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eUd9rRSLY4A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Daca aveti timp si o idee de engleza.....

#2675
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,991
  • Înscris: 17.03.2005
Pe la minutul 25 e o chestie foarte interesanta, uite asa au descoperit astia o modalitate de a controla cresterea demografica.

#2676
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Va rog sa ma scuzati, dar nu am incredere intr-un filmulet construit in totalitate pe ideea ca Monsanto este diavolul pe pământ.
Este ca si cand as vedea un film facut de un partid despre partidul cu care se bate pentru ciolan.
Mi se face greata.
Sunt convins ca monsanto are multe bube in cap, il suspectez de multe magarii, dar tot mi se pare gretos acest film.
O fi bine? O fi rau?

Edited by meganedoi, 28 January 2014 - 03:12.


#2677
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,991
  • Înscris: 17.03.2005
PAi nici nu trebuie sa te uiti la film ca la propaganda, treguie sa te intrebi daca unele afirmatii facute acolo referitor la niste studii sunt sau nu adevarate.
Si abia aici apare adevarata intrebare, CINE ar trebui sa faca acele studii, e clar ca "monsanto" n-o sa plateasca studii care sa releve faptul ca soia lor produce nu stiu ce nenorociri...
ONG-urile? nu cred ca au resursele sa o faca si nu cred ca e cazul ca vreuna din parti sa faca astfel de studii.
Evident ca statele ar trebui sa faca treaba asta.
Deci de ce nu o fac? COmparativ cu miza acestei povesti, costurile sunt insignifiante.
Si atunci mai e gretoasa propaganda astora? nu prea mai e in opinia mea pentru ca si ei si cei acuzati au dreptul sa fie la fel de subiectivi.
Singura intrebare perfect intemeiata este "de ce statele nu fac aceste studii?"

#2678
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,615
  • Înscris: 25.11.2007
Undeva, candva, acum 138 de ani.

Attached File  Tomate - 1876.jpg   123.89K   122 downloads

#2679
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Exceptional!
Pe cat de concisă, pe atat de cuprinzătoare.

Edited by meganedoi, 30 January 2014 - 09:40.


#2680
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Am cumparat astazi, doua plicuri cu seminte de tomate cherry, Lupitas 7 seminte 12 lei si Donna 10 seminte 16 lei. Am o intrebare, de ce sant asa scumpe semintele? Chiar sant deosebite sau doar marketing. Producatorul/ambalatorul este Kiepenkerl, dar si la altii sant la fel de scumpe sau chiar mai scumpe.

#2681
SmartVantage

SmartVantage

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 28.08.2008
pufarin, nu stiu daca e asa, dar eu cred ca semintele de la ei sunt seminte bunicele, dar nu se compara cu cele profesionale de la producatorii consacrati. Pretul este mare si datorita faptului ca sunt ambalate cate putine si in general sunt cumparate de oamenii cu bani, care nu vor multe seminte, dar ar vrea ceva bun. As risca o comparatie cu produsele de la top teleshop, insa repet nu bag mana in foc ca asa e...

#2682
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 21.02.2006
Le-am gasit si la alti producatori/ambalatori pe net la preturi chiar mai mari, oricum vad eu ce o sa iasa din ele.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate