Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Internet Prepay de la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#505
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postgompo, on 22 decembrie 2012 - 15:49, said:

Cunosc aceasta modalitate, dar nu ma avantajeaza.

Ramane intrebarea deschisa pentru userul Vodafone:

  Un pariu ca userul Vodafone iti va zice ceva in genul:"Activarea optiunilor la Cartela Internet este posibila din contul de myvodafone si din departamentele noastre"  Posted Image

Edited by micutuljhon, 22 December 2012 - 16:19.


#506
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 19.07.2005

View Postmicutuljhon, on 22 decembrie 2012 - 16:19, said:

  Un pariu ca userul Vodafone iti va zice ceva in genul:"Activarea optiunilor la Cartela Internet este posibila din contul de myvodafone si din departamentele noastre"  Posted Image
Pai lasa-i pe ei sa-mi raspunda, ma intereseaza un raspuns oficial la aceasta intrebare.

Ramane deschisa intrebarea catre userul Vodafone:

Se pot activa optiunile de la Cartela Internet si prin SMS? Daca da, cum?
[M-ar interesa o solutie similara cu cea a activarii optiunilor de voce Total prin SMS la 321]
Daca nu se poate prin SMS, macar exista vreo solutie de activare din meniul de la *100# al cartelei?
Multumesc

#507
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu setarile de internet de la vodafone (pt. cartela)?
Am un telefon cu android 4.0.4, am incercat toate variantele scrise pe site-ul lor si tot nu functioneaza (e activat internetul pe cartela).
Am incercat cu ambele APN-uri live.vodafone.ro cat si live.pre.vodafone.ro. AM incercat si cu setari de proxy si fara si tot degeaba.

#508
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna gumball3000,

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina numarul tau de telefon si il voi verifica pentru a ma asigura ca este totul in regula la noi in sistem.

Setarile sunt in functie de telefonul mobil, astfel, spune-mi ce model utilizezi.

Multumesc.

Buna gompo,

Pentru Cartela internet poti trimite sms gratuit, fara text, la numarul 367 si vei primi informatii legate de traficul de date disponibil sau despre perioada de utilizare / gratie.

Daca se doreste activarea unei optiuni pe cont se poate face din contul de myvodafone sau prin intermediul unui operator.

Multumesc.

#509
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Din pacate nu-mi da voie forumul.

Următoarele erori au fost întâmpinate
Membrul Vodafone nu poate primi mesaje noi
Acest mesaj privat nu a fost trimis

Am sa mai incerc totusi cu setarile mentionate pe site-ul Vodafone, eventual incerc intr-un magazin.

#510
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Cartela ta este cartela internet sau cartela de voce cu extraoptiune de internet pe ea? Daca este cartela internet este gresit APN-ul. Corect este: APN & user: "tobe.vodafone.ro" si parola "vodafone" (fara ghilimele).

Edited by Fantasio, 09 March 2013 - 08:55.


#511
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View PostFantasio, on 09 martie 2013 - 08:54, said:

Cartela ta este cartela internet sau cartela de voce cu extraoptiune de internet pe ea? Daca este cartela internet este gresit APN-ul. Corect este: APN & user: "tobe.vodafone.ro" si parola "vodafone" (fara ghilimele).

"Cartelele SIM preplatite, care au fost activate dupa 1 noiembrie vor folosi numai APN-ul unic, internet.vodafone.ro, respectiv live.vodafone.com. Pentru cele activate pana la data respectiva, care folosesc APN-urile vechi, se vor aloca treptat APN-urile unice, ele putand sa se conecteze fie prin APN-ul specific cartelelor sau prin APN-ul nou, ulterior urmand sa se renunte la cel vechi si sa ramana unul singur."

#512
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Intr-adevar, am testat adineauri si merg amandoua, si cel vechi si cel nou. :)

#513
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
In cazul in care pe o cartela nu se regaseste in sistem alocat noul APN,poate solicita unui operator Vodafone sa-l ajute.
  In cazul asta nu mai este nevoie sa creezi doua profile de conectare in aplicatie(atat pentru abonament cat si pentru cartela dedicata)

#514
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Este o cartela de voce pe care o am de mai mult de 2 ani cu internet activat.
Sa inteteleg ca este de ajuns sa pun la apn internet.vodafone.rosi o sa mearga?

#515
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Incearca. Parola a ramas aceeasi "vodafone".

#516
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View Postgumball3000, on 09 martie 2013 - 10:18, said:

Este o cartela de voce pe care o am de mai mult de 2 ani cu internet activat.
Sa inteteleg ca este de ajuns sa pun la apn internet.vodafone.rosi o sa mearga?
pentru cartelele de voce(abonament si prepay) se foloseste  APN-ul  live.vodafone.com

  internet.vodafone.ro  este valabil doar la SIM-urile de date(abonament si cartela)

Zi-mi ce model de telefon ai si iti dau setarile pentru el

Edited by micutuljhon, 09 March 2013 - 10:26.


#517
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Xperia P, Android 4.0.4

Multumesc!

#518
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Intra aici si vezi setarile la Xperia J.  Posted Image

  Ignori APN-ul internet.pre.vodafone.com   .Aplicatia a fost construita inainte de unificarea APN-urilor

Edited by micutuljhon, 09 March 2013 - 10:37.


#519
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Azi mi-am activat pe o cartela prepay Vodafone, ce o detin de foarte multi ani, optiunea de internet pe mobil 100MB. Am citit pe site-ul lor de Vodafone live... Dupa ce m-am stresat cu setarile conexiunii pentru ca telefonul nu este recunoscut de Vf (noroc cu un coleg de forum), dau sa intru pe live. Asi, ma arunca pe www.vodafone.mobi/op/vodafone/de/ct/ unde sunt niste aiureli despre "marea" companie in limba engleza...
Exista acest live? Cum se acceseaza?
Deja ma gandesc sa-mi portez numarul pe Orange...

#520
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Porteaza-l pe orange, acolo ai o banala setare, trebuie doar sa pui textul "internet" la APN si asta e tot.

#521
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salutare V_i_c_t_o_r,

Trimite-mi, te rog, un mesaj privat care sa contina numarul de telefon si modelul terminalului pe care il utilizezi pentru a putea face verificari. Portalul Vodafone Live! se poate accesa din browserul telefonului la adresa live.vodafone.com.

Multumesc.

Edited by Vodafone, 21 March 2013 - 08:37.


#522
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Salut.
Accesez exact adresa mentionata de tine (are si iconita pe browserul Opera mini pe care-l utilizez) si ma "arunca" la adresa pe care am specificat-o mai sus.
Nu contest buna ta credinta dar, traind in Romania, "verificarile" se pot solda cu blocarea definitiva a numarului... Macar sa apuc sa portez numarul de telefon (impreuna cu cele ale fiului si sotiei) la un alt operator GSM (Orange sau Cosmote).
Din pacate la Vodafone totul e complicat - site-ul are tot felul de informatii nefolositoare, ca sa vorbesti cu un operator este imposibil, semnalul in zone in afara oraselor este de tot rasul. Am avut abonament la Connex la o luna de la lansare, cand romanii se uitau la cine vorbea pe strada la telefon ca la urs... Apoi am trecut pe prepay-uri, apoi iar abonamente...
De vreo 8-9 ani am si numar Orange, asa ca pot face o comparatie - cu tot regretul pot spune ca Orange este cu mult peste Vodafone si ca servicii si ca solicitudine si ca relatii cu clientii si ca oferte si pana la urma ca respect fata de cel ce plateste...
Nu are rost sa relatez "pataniile" avute de-a lungul anilor cu Vodafone, incepand cu activarea romingului si facturarea unor servicii neutilizate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate