Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

contract prestari servicii

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
pacman

pacman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.05.2005
Nu stiu daca ma aflu in topicul corect, dar poate stie cineva.
Imi trebuie un contract prestari servicii pentru constructia unui site. Stie cineva unde pot gasi sau aveti voi vreunul deja facut pe care sa-l pot modifica cu datele firmei mele?
Multumesc!

#2
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005
Iti fac eu un site!! orice vrei u.. :) si asa e vacantza si ma pliktisesc.. Lucrez pentru tatal meu ca are o firma de webdesign, asa ca ma pricep, crede-ma :) dak imi dai un mail la [email protected], iti pot trimite si site-uri facute de mine :)

Pana luni e gata :)

#3
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005

Quote

Iti fac eu un site!! orice vrei u..  si asa e vacantza si ma pliktisesc.. Lucrez pentru tatal meu ca are o firma de webdesign, asa ca ma pricep, crede-ma  dak imi dai un mail la [email protected], iti pot trimite si site-uri facute de mine

You don't get it?!

Omul vrea un model de contract prestari servicii

Vezi astea:
1

2

Oricum cred ca ai gasit de cand ai postat  :D

#4
danburzo

danburzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.06.2005
cred ca era ironic  :P

#5
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
I don't think so

#6
catalin.serban

catalin.serban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.01.2005
Daca vrei un contract care sa te inchis bine apeleaza la un avocat. Sincer, daca faci tu unul risti sa te arzi.

Eu mi-am facut un contract si cand mi-am luat una vocat si i l-am aratat am ramas masca la cate probleme pot sa existe.

Treaba ta, oricum bafta la realizarea contractului ... .

#7
maddina

maddina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.09.2005
Am si eu o intrebare legata de contractele de webdesign...:) care sunt obligatiile prestatorului de sevicii (cel care realizeaza pagina web) si care sunt obligatiile beneficiarului? thanks! :D

#8
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005

maddina, on Sep 4 2005, 22:09, said:

Am si eu o intrebare legata de contractele de webdesign...:) care sunt obligatiile prestatorului de sevicii (cel care realizeaza pagina web) si care sunt obligatiile beneficiarului? thanks! :D

<{POST_SNAPBACK}>

Pai de asta faci contract, ca sa stabilesti precis care sunt indatoririle ambelor parti.
Printre altele:
- prestator: sa respecte cerintele clientului, sa realizeze lucrarea la timp, sa foloseasca datele clientului doar in scopul realizarii site-ului(asta intra la confidentialitate), etc
- beneficiar: sa asigure materialul necesar(texte, foto, etc..daca e cazul), sa plateasca in conditiile prestabilite, sa faca review la proiect ori de cate ori ii cere prestatorul pentru a se asigura ca se incadreaza in cerintele sale, etc

Ciauz!

#9
ender81

ender81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2006

 pacman, on Jul 5 2005, 20:39, said:

Nu stiu daca ma aflu in topicul corect, dar poate stie cineva.
Imi trebuie un contract prestari servicii pentru constructia unui site. Stie cineva unde pot gasi sau aveti voi vreunul deja facut pe care sa-l pot modifica cu datele firmei mele?
Multumesc!

Te rog daca ai gasit o solutie (sau stie cineva ce trebuie facut) anuntati-ma si pe mine la [email protected].
10x

#10
BoGDAN6

BoGDAN6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.08.2007
Am o firma si am facut un site pentru cineva.
Am cumparat si domeniul și găzduirea, dar astea pe firma mea (mi-a dat el banii).
Cand o sa-i fac contractul de prestări servicii, cum e mai bine sa fac cu plata pe domeniul si găzduirea? sa le pun in contract sau sa fac contractul doar pe crearea site-ului?
Daca nu eu fac gazduirea, e ok sa pun in contract "gazduire ..."?
Si daca nu le-as pune in contract, ar insemna ca astea sunt cheltuiala mea...

#11
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Le bagi in cheltuiala clientului (daca situl e 500 euro spre exemplu si gazduire + domeniu 50 ii faci factura de 550 si gata :) )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate