Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Inscriere liceu seral

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Papadie2

Papadie2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.04.2010
Buna ziua! am 20 de ani si as vrea sa ma inscriu anul acesta la un liceu seral din Bucuresti.Am dat capacitatea in 2004 si nu am luat-o...am facut 2 ani la sam si apoi am renuntat... as mai putea sa ma inscriu la liceu seral daca nu am capacitatea luata?am strans tot ce e necesar pt inscriere , dar nu stiu daca ma pot inscrie.Am auzit si de licee particulare la care poti plati si te inscriu fara capacitate sau altceva.Va rog frumos sa ma ajutati cu cateva informatii.












Mod edit: am rugamintea ca toate discutiile legate de inscrierea la liceu seral sa fie purtate doar in acest topic.
Va multumesc!

Edited by Lucian_M, 09 May 2011 - 16:08.
precizare


#2
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
In anii 90 am inceput clasa 11 la seral.Am fost exmatriculat in clasa a12 a din cauza absentelor.Oare as putea relua sau trebuie sa o iau de la capat?Atunci se faceau 13 clase.Acum oare cate se fac?

#3
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
Cineva ,o informatie, ceva?

Chiar n-are nimeni la inspectorat?

Edited by Lucian_M, 10 May 2011 - 19:56.


#4
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
chiar nu stie nimeni? :worthy: :worthy: :worthy:

#5
Den2009

Den2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 22.09.2009
Poate te ajuta asta: http://www.edu.ro/in...p/articles/3552

#6
y00syl

y00syl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.05.2011
Am o intrebare si sper sa ma poata ajuta cineva.
Am un prieten care va incepe in toamna clasa a13a la seral.Din diferite motive e posibil sa se mute in Bucuresti in curand, dar nu stie ce sa faca cu scoala.Intrebarea e urmatoarea: se poate transfera la seral pentru ultimul an in Bucuresti? Si daca da, in ce conditii? Imi puteti recomanda un liceu anume?
Mentionez ca el oricum a facut clasa a11a si a12a tot la seral,in orasul lui, si ca are 22 de ani.

#7
sebastian_vlad

sebastian_vlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.10.2011
Buna seara,
Deci, eu vreau ca anul acesta sa abandonez scoala, asta pentru ca sunt BOLNAV, si mai intai de toate trebuie sa imi rezolv problemele cu sanatatea. Deci vreau ca de la anul sa ma reinscriu din nou la scoala, dar datorita starii mele de sanatate as dori sa ma inscriu la frecventa redusa. Deci, cati ani as face la frecventa redusa? Asta este de fapt intrebarea.
Sunt in clasa a 12a, am facut 3 ani de profesionala si acum am trecut intr-a 12-a fara sa intrerup scoala, deci am 18 ani.  Daca ma inscriu pentru la anul, la frecventa redusa, cati ani as mai face? Am inteles de la un prieten ca a facut 14 clase la seral, de fapt  a facut un semestru din a 12a si clasa 13a si a 14a, dar nu vreau sa pierd chiar atat, as dorii decat 13 clase. Tot de la cineva am inteles ca la frecventa redusa exista ruta directa  si ruta progresiva, adica la ruta directa faci decat pana in clasa a 13a, pe cand la ruta progresiva faci pana in clasa a-14a. Deci este adevarat? Se poate gasii ruta directa la frecventa redusa, adica fac decat 13 clase?
Multumesc,

#8
AlynutzTigerAtlantic

AlynutzTigerAtlantic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 10.01.2013
Salutare.Din cauza unor probleme medicale am amanat mai multi ani la liceu la zi si acum vreau sa ma inscriu deoarece am depasit varsta de18 ani la seral sau la frecventa redusa..Cum este la liceu seral si cum este la liceu cu frecventa redusa?Ce sa aleg frecventa redusa sau seral..?unde e mai bine?cand se fac inscrierile?

#9
Sync2Mind

Sync2Mind

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 01.09.2015
Aceleasi intrebari le aveam si eu cand am decis sa incep scoala din nou dar am fost respins datorita varstei, astfel am fost indrumat catre cursurile seral.Orice viitor elev interesat de aceste cursuri(seral/F.R.) il poftesc, rog chiar, sa adreseze intrebarile cuvenite.
Sunt proaspat absolvent al acestor cursuri, seral mai exact, cu BAC-ul luat din prima, inscris si acceptat la Facultatea de Fizica la buget.

Indemn la curaj, indemn la atitudine pozitiva pentru ca se poate!

#10
robbie0071

robbie0071

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 08.04.2013
buna.
am un prieten care a ramas corijent in clasa a 12a si acum vrea sa termine scoala la fara frecventa. stiti cumva care sunt conditiile, perioada de inscriere, etc?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate