Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Rezidential Bacriului Rosu chiajna

- - - - -
  • Please log in to reply
2088 replies to this topic

#37
micaro

micaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.01.2010

View Postgimli, on 8th May 2010, 19:40, said:

eu am inteles ca s-ar mai putea face vreo 4 blocuri spre firul acela de apa (arges), precum si alte cateva blocuri in partea cealalta, spre case. dar deocamdata dezvoltatorul cica ar fi in discutii cu proprietarii acelor terenuri pt a le prelua.

Salut,

Eu auzisem ca ar vrea sa construiasca in partea dinspre case, mai putin spre Arges, dar nu stiu cate blocuri.

Despre strapungerea A1-Splai, am gasit un forum http://forum.metrouu....php?f=16&t=177, care lamureste traseul.
Rezumatul e : nu au bani, nu se stie cand va incepe sau daca se va face in final, iar traseul " Cat despre traseu: el merge la sud de Lacul Morii si apoi urmeaza traseul canalului Arges, traverseaza centura, trecand prin spatele Carrefour Militari si se leaga de autostrada in zona km 14-15; se poate usor vizualiza usor traseul pe Google Earth urmarind reperele de mai sus."

Te-ai hotarat ce decizie iei? te muti sau nu in zona?
:)

#38
gimli

gimli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2010

View Postmicaro, on 8th May 2010, 21:31, said:

Salut,

Eu auzisem ca ar vrea sa construiasca in partea dinspre case, mai putin spre Arges, dar nu stiu cate blocuri.

Despre strapungerea A1-Splai, am gasit un forum http://forum.metrouu....php?f=16&t=177, care lamureste traseul.
Rezumatul e : nu au bani, nu se stie cand va incepe sau daca se va face in final, iar traseul " Cat despre traseu: el merge la sud de Lacul Morii si apoi urmeaza traseul canalului Arges, traverseaza centura, trecand prin spatele Carrefour Militari si se leaga de autostrada in zona km 14-15; se poate usor vizualiza usor traseul pe Google Earth urmarind reperele de mai sus."

Te-ai hotarat ce decizie iei? te muti sau nu in zona?
:)

da, merci pt informatii. citisem si eu chestiile alea pe forumul respectiv, despre strapungerea ciurel-A1. Macar sa se faca ceva.....
In schimb, eu am cam luat o decizie, in sens pozitiv :). Sper sa fie de bun augur. Despre alte blocuri in zona, asa cum ziceam anterior, dezvoltatorul ar vrea sa faca, dar in functie de terenurile pe care le va putea cumpara de la actualii proprietari. Plus ca mai e si criza asta, care nu se stie cum va evlua si cat va dura.....

#39
micaro

micaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.01.2010

View Postgimli, on 8th May 2010, 22:45, said:

da, merci pt informatii. citisem si eu chestiile alea pe forumul respectiv, despre strapungerea ciurel-A1. Macar sa se faca ceva.....
In schimb, eu am cam luat o decizie, in sens pozitiv :). Sper sa fie de bun augur. Despre alte blocuri in zona, asa cum ziceam anterior, dezvoltatorul ar vrea sa faca, dar in functie de terenurile pe care le va putea cumpara de la actualii proprietari. Plus ca mai e si criza asta, care nu se stie cum va evlua si cat va dura.....



Sa fie intr-un ceas bun! e o decizie destul de importanta, mai ales daca o iei pe 30 de ani... :)

oricum din ce se vede pana acum pare alegerea cea mai buna... ramane de vazut la fata locului cum va fi...
surprize ...placute, neplacute sunt peste tot, depinde si de cat de multe asteptari aveam si cat de doriti sau pregatiti pentru casa noastra suntem...

#40
justmarried

justmarried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.04.2010
Mai am putin si ma mut!!! De abia astept!
Am fost in weekend pe la apartament, sa ne mai  facem o data masuratorile pentru mobila.
Pana acum nu avem absolut nici o surpriza neplacuta legata de apartament. Sper sa nu avem nici dupa ce ne vom muta.
Ma bucur si pentru pasarela peste Arges, chiar daca nu e si pentru masini, pentru mine conteaza, mai ales ca a fost o promisiune cand am facut rezervarea pentru apartament.
Un singur lucru, care deocamdata nu imi este foarte clar, este parcarea.
Dezvoltatorul ne-a spus ca va fi cate un loc de parcare pentru fiecare apartament, dar pana in momentul de fata nu sunt decat pentru primele doua blocuri locuri de parcare.
Am intrebat seful de santier daca se mai face parcare si unde, si a evitat un raspuns clar, ne-a spus ca vom avea cu siguranta loc dar nu a spus unde si cand vor mai face.
Sper ca totusi sa se tina de cuvant si din acest punct de vedere.

#41
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009
asta e cam dubios cu locurile de parcare
sper sa se faca  la fiecare bloc
cat despre constructiile noi..nu vor fi in rand cu celellalte..vor fi pe partea celalta..pe tarlaua aia mare

#42
justmarried

justmarried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.04.2010

View Postxtine_bm, on 10th May 2010, 12:43, said:

asta e cam dubios cu locurile de parcare
sper sa se faca  la fiecare bloc
cat despre constructiile noi..nu vor fi in rand cu celellalte..vor fi pe partea celalta..pe tarlaua aia mare

Tu cum ai procedat cu utilitatile, sa le treci pe numele tau?Si cam cat a durat?

#43
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009
prin martie am fos la gaze dar nici acum nu a venit factura
la curent am dat 400ron la dezvoltatori si se ocupa ei
apa va fi refecturata de dezvoltatori in baza unui contract de prestari servicii care contine si curatenie, intretinerea pompelor, dezapezirea etc

#44
justmarried

justmarried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.04.2010
In sfarsit ne-a venit aprobarea de la fond.....problema e acum cu cei de la cadastru. Dar dezvoltatorul ne-a spus ca putem sa ne mutam de maine, chiar daca nu vom putea face CVC deocamdata din cauza grevei. Asa ca in weekend am treaba  :thumbup: .Incep sa aduc din lucrusoare, ca sunt muuuuulte.

#45
MaxMariuS

MaxMariuS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2007
Buna,

Exista un site al ansamblului? As vrea sa aflu si eu care e oferta. Ce fel de apartamente, la ce dimensiuni, la ce preturi... si alte informatii de genul asta.

Ma poate ajuta careva?

Merci!

#46
justmarried

justmarried

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 28.04.2010

View PostMaxMariuS, on 19th May 2010, 14:11, said:

Buna,

Exista un site al ansamblului? As vrea sa aflu si eu care e oferta. Ce fel de apartamente, la ce dimensiuni, la ce preturi... si alte informatii de genul asta.

Ma poate ajuta careva?

Merci!
Din cate stiu eu nu au site. Noi l-am gasit printr-un anunt in ziar.


Nu mai e nimeni care locuieste deja aici?
Vroiam sa cer cateva sfaturi de amenajare.

#47
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009

View PostMaxMariuS, on 19th May 2010, 13:11, said:

Buna,

Exista un site al ansamblului? As vrea sa aflu si eu care e oferta. Ce fel de apartamente, la ce dimensiuni, la ce preturi... si alte informatii de genul asta.

Ma poate ajuta careva?

Merci!

pot sa ti dau eu nr de contatc daca vrei. ansamblul nu are site..

#48
MaxMariuS

MaxMariuS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2007

View Postxtine_bm, on 20th May 2010, 09:11, said:

pot sa ti dau eu nr de contatc daca vrei. ansamblul nu are site..

Da, merci!

#49
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009
ai PM

#50
MaxMariuS

MaxMariuS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.06.2007

View Postxtine_bm, on 20th May 2010, 15:21, said:

ai PM

Merci mult!

#51
andreizanoaga

andreizanoaga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.10.2005

View PostMaxMariuS, on 19th May 2010, 14:11, said:

Buna,

Exista un site al ansamblului? As vrea sa aflu si eu care e oferta. Ce fel de apartamente, la ce dimensiuni, la ce preturi... si alte informatii de genul asta.

Ma poate ajuta careva?

Merci!

salut,
exista site-ul agentiei in care poti gasi detalii despre complex
http://www.andaleimo...sului-Residence
nu stiam ca se cheama Apusului Residence :D

#52
valent1ne

valent1ne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.04.2010
Are cineva un numar de telefon al dezvoltatorului? Am ajuns si eu prin zona printr-o agentie imobiliara care mi-a lasat un gust amar si in niciun caz nu am de gand sa incerc sa cumpar ceva prin ei, deci as avea nevoie sa discut direct cu dezvoltatorul...
Multumesc!

#53
micaro

micaro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.01.2010

View Postandreizanoaga, on 1st June 2010, 17:34, said:

salut,
exista site-ul agentiei in care poti gasi detalii despre complex
http://www.andaleimo...sului-Residence
nu stiam ca se cheama Apusului Residence :D


Buna,

Il gasesti aproape in fiecare zi acolo, nu stiu orele exacte, dar daca incerci de cateva ori cu siguranta o sa ai succes.

Numai bine.

View Postmicaro, on 7th June 2010, 10:38, said:

Buna,

Il gasesti aproape in fiecare zi acolo, nu stiu orele exacte, dar daca incerci de cateva ori cu siguranta o sa ai succes.

Numai bine.



Raspunsul era pentru valent1ne... cu siguranta ti-ai dat seama..:)

#54
pysycaaa

pysycaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.05.2010
[quote name='valent1ne' date='4th June 2010, 03:49' post='8294280']
Are cineva un numar de telefon al dezvoltatorului? Am ajuns si eu prin zona printr-o agentie imobiliara care mi-a lasat un gust amar si in niciun caz nu am de gand sa incerc sa cumpar ceva prin ei, deci as avea nevoie sa discut direct cu dezvoltatorul...
Multumesc!
[/quo


Buna ziua ,am vazut ca exista nemultumiri pe aici, cu ce agentie ai vazut complexul? te pot ajuta reprezint dezvoltatorul.O zi buna

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate