Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Biograd na Moru

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
macleod

macleod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 04.01.2008
Buna seara la toata lumea!

Am ales Biograd ca locatie pt concediul de anul acesta, si as dori mai multe informatii daca sunt useri care au fost in statiunea aceasta.
Am ales adriatica . net  pentru a face rezervare, si totul a decurs bine si rapid. Am ajuns pe acest site, fiindca cineva l-a mentionat pe topic-ul de 200> pagini si am zis ca ar fi ok. Pe langa acest lucru, la agentiile de voiaj din RO nu am gasit ceva potrivit. Un lucru insa ma face sa-mi pun intrebari, si anume faptul ca ei vor sa le platesc suma integrala cu 15 zile inainte de sejurul efectiv, am platit deja un avans de 30%. Mie mi s-ar parea mai normal sa platesc cand ajung acolo diferenta.
A mai folosit cineva agentia asta in ultimul timp?

#2
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
un coleg de forum care merge in Rab a folosit acceasi agentie.si la noi iti vor cere la agentie sa platesti cu una doua saptam inainte.eu zic ca e ok, si sa te bucuri de concediu!

#3
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

 macleod, on 26th April 2010, 19:45, said:

Buna seara la toata lumea!

Am ales Biograd ca locatie pt concediul de anul acesta, si as dori mai multe informatii daca sunt useri care au fost in statiunea aceasta.
Am ales adriatica . net  pentru a face rezervare, si totul a decurs bine si rapid. Am ajuns pe acest site, fiindca cineva l-a mentionat pe topic-ul de 200> pagini si am zis ca ar fi ok. Pe langa acest lucru, la agentiile de voiaj din RO nu am gasit ceva potrivit. Un lucru insa ma face sa-mi pun intrebari, si anume faptul ca ei vor sa le platesc suma integrala cu 15 zile inainte de sejurul efectiv, am platit deja un avans de 30%. Mie mi s-ar parea mai normal sa platesc cand ajung acolo diferenta.
A mai folosit cineva agentia asta in ultimul timp?

eu zic sa nu platesti in avans concediul la o agentie sau la un particular
regulile se fac in fct de client, deci tu decizi. ei pot sa ceara ce vor, daca noi dam...nu sunt ei de vina

#4
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
pai nu inteleg-concediul nu se plateste in avans?adica mergi intai apoi platesti???!!!!oriunde se achita intai....

#5
macleod

macleod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 04.01.2008
Ingrijorarea era din cauza ca vor banii cu 2 saptamani inainte.
Eu ma gandeam ca platesc acolo la hotel diferenta cand ajung.
Dar am mai citit si am vazut ca si altii au folosit agentia asta, deci par seriosi asa ca nu cred ca vor fi probleme.

#6
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
si cum a fost la Biograd in 2010? Noi am fost 4 ani la rand acolo si ne batea iar gandul...

#7
giraldi

giraldi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.06.2005
M-am hotarat sa vizitez Croatia in acest an si dupa ce am citit aproape toate meajele de pe aici m-am hotarat sa ajung in zona Biograd.

Plec din Iasi, pe 31 iulie, intentionez sa dorm undeva in Ungaria, urmand sa ajung in Biograd undeva pe la pranz in data de 1 August.
Mi se pare o locatie strategica, uitandu-ma pe harta. Vreau sa vad intr-o zi parcul Plitvice - 150 Km (am inteles ca daca pleci dimineata devreme ai timp suficient o zi intreaga sa vezi mult din el si sa te intorci la baza). In functie de buget vreau sa vizitez si orasele din sud, in special Dubrovnik. Sunt constient ca nu ajung 5-6 ore dar ma multumesc si cu atat.

In plus am inteles ca Biograd este un orasel simpatic, plaja e buna..etc Una peste alta pare o locatie buna.

Ideea este ca as vrea sa caut cazare cand ajung.  Daca a fost cineva in ultima perioada in zona si are informatii despre cazare, pretuir, locatii - ma intereseaza ceva gen studio - il rog sa raspunda.  August e cam aglomerat dar daca imi fac temele de acasa poate am mai multe sanse.

#8
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
sa mai puneti informatii despre Biograd. si eventual poze..

#9
bogdann080

bogdann080

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.08.2011

 Buhani73, on 7th August 2011, 11:31, said:

sa mai puneti informatii despre Biograd. si eventual poze..

Am stat 7 zile la biograd na moru si daca vrei o vacanta low cost ai tot felul de variante, apartamente, vile pana si camping. De la intrare sunt bautze cu plancarde, ca la Mamaia :)
Daca vrei sa ai cate de cat conditii sunt cateva hoteluri pe plaja, eu am stat la hotel Ilirija, destul de scump aprox 110 euro/ camera/ noapte demipensiune 2 pers,  conditii bune, cam zgomot in hotel, mancarea de exeptie, nimic de reprosat.
Plaja este destul de mare, dar din pietrisi, iar in apa pietre, ca in marea majoritate a statiunilor din Croatia. Acum in august era extremmm de aglomerat, multi batrani si multe familii cu copii, nu avea unde sa te asezi, plus ca apa marii e ffff rece in Croatia, chiar si in august.....
Statiunea este ok, ai unde sa te plimbi, este plin de tersase, restaurante, port (poti sa iei vaporul sa treci pe insula de vis a vis) etc.
Depinde ce vrei, daca intentionezi sa stai la plaja si sa faci baie, mergi in turcia, grecia, cipriu, bulgaria poate chiar si la noi la mare e mai ok, dar daca vrei sa vezi peisaje frumoase, mare si munte in acelasi loc si vrei sa vizitezi mai multe orase de prin jur biograd e ok.

Eu am fost o zi la Zadar, la 25 km, o zi la Sibenik la vreo 50 km si o alta zi la parcul Plitvice, toate foarte ok, merita, iar 4 zile am stat la plaja in biograd.

Bafta

#10
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
de mers la plaja in Romania m-am saturat si in plus nu as fi zdravan la cap sa ma car din Arad cu masina pana acolo...
Bugaria cam tot aia e iar pt  Turcia cu avionul as iesi destul de scump si nu-mi place sa stau intru-un singur loc
Grecia ar fi ceva insa nu am chef sa stau la cheremul vamesilor sarbi- sunt satul si de asta sau la macedoneeni. oricum in Grecia am fost si voi mai merge insa nu acuma
de aia am intrebat de Biograd dar si de alte locuri din Croatia. imi place extrem de mult aceasta tara, nu sunt genul care sa dispere dupa sezlong si nisip, imi place sa umblu iar din Arad se ajunge usor avand majoritatea autostrada
daca poti mai spune eventuale preturi la cazare si alte maruntisuri..

#11
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Salut,

Te pot ajuta si eu cu cateva sfaturi, tinand cont ca tocmai ce m-am intors dintr-un concediu de 2 saptamani din Croatia dintre care 4 zile au fost petrecute in Biograd.
Oraselul este foarte ok, mic, cochet, linistit, dar in acelasi timp animat, atat ziua cat si noaptea.Ai tot ce iti trebuie : plaja, restaurante, un mini centru vechi, terase, port, etc.Plaja (cu pietricele, asemenea majoritatii celor din Croatia - recomand incaltari speciale - sunt 7-8 Euro si merita toti banii!) nu este foarte aglomerata fata de alte zone din Croatia iar preturile sunt bune.Majoritatea vilelelor sunt foarte aranjate si ofera cazare in conditii foarte bune.Noi am stat intr-un apartament imens, cu AC, 2 bai, aragaz, frigider, terasa, vedere la mare la 4-500 m de plaja cu 65 Euro/noapte/4 persoane - > 33 Euro/cuplu, deci foarte ok.In zona, poti sa vizitezi orasul Zadar la 30 km (resedinta) - un oras cu un centru vechi ca o cetate, situat pe o peninsula.La 70 km pe autostrada este si Parcul National KRKA care este...senzational...

#12
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
salut
am vazut si la auto ce ai scris
multumesc de raspuns. dupa cum am zis incerc sa-mi fac o imagine cat mai ampla despre 2-3 locuri unde as putea merge la anul iar unul este si Biograd pe langa Krk si mai nou Porec..

#13
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
In Porec am auzit ca este foarte frumos, chiar toata zona.In plus, de acolo poti sa te plimbi usor si prin Italia.Din pacate, noi n`am reusit sa ajungem si pe acolo, pentru ca deja strabatusem toata Croatia...Totusi am mers foarte mult in concediul asta si am zis sa le sarim deocamdata...
Dupa parerea mea, poti sa stai in amandoua daca ai un concediu mai mare.Autostrada scuteste mult timp asa ca.., desi pare, nu o sa ai foarte mult de mers :)

#14
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
Porec e mai aproape de Arad. Italia nu ma intereseaza acuma deoarece in 2009 am fost in partea aceea Bibione-Venetia
oricum am timp sa mai studiez..
poze nu pui aici?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate