Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Oamenii ar trebui sa faca tot posibilul sa evite contactul cu extraterestrii

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Interesant comentariul cu.....Eintein....Eistein...etc.
Einstein a avut calitatea de a stringe de la multi si a sintetiza. Sa nu uitam ca se stiau f multe in sec 19. Si din poeziile lui Eminescu reiese asta.
Si sa nu uitam ca teoria relativitatii se clatina, datorita muncii a mii de cercetatori. La CERN. Si tot datorita teoriiler lui Einstein.

Oricum contactul cu extraterestrii e de viitor, nu cu pietrele meteoritilor.

Eu am deschis un topic despre acele nave gigant de la marginea sistemului solar si mi s-a inchis topicul din cauza sursei necredibile. "obiecte gigant in inelele lui Saturn. Se practica.
Deci eram prea avansat atunci. Si fata de Hawkins.
10 nave gigant vor ataca Pamintul si Marte.

Edited by NASTYPRIMUL, 26 December 2010 - 02:31.


#74
the_northpole

the_northpole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 10.01.2010

Quote

10 nave gigant vor ataca Pamintul si Marte.

sau poate nu :ia uitate ,daca nu mergem noi la ei, vin ei la noi.!

#75
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

 the_northpole, on 26th December 2010, 13:42, said:

Poate nu, daca nu se vor face greselile care vor determina asta. Adica vom tine cont ca exista si alte entitati, decit noi. Dar noi nici unii de altii, aici, cot in cot fiind, nu tinm cont.
Aceasta fiinta parca e din alta dimensiune. Cele din navele gigant sint ca si noi, in materie. Dar probabil, au capacitatea de a se materializa si dematerializa si ele. Dar traiesc preponderent in materie.
Cele din alte dimensiuni, intra ptr putin timp in materie. Si nu au de ce sa faca un fix cu planetele, ca noi oamenii. Deci nu cu ele vom avea probleme. Parerea mea.

#76
Infinitty

Infinitty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 14.12.2008

 BlackDay, on 26 aprilie 2010 - 08:19, said:

Eu cred ca Hawking are in mare parte dreptate. Daca o alta civilizatie ar avea tehnologia de a parcurge distantele imense din univers si ar ajunge la noi, acum, nu cred ca ar fi interesati de petrol. Cred ca ar fi interesati de cultura, arta, material genetic, forta de munca, nucleul planetei, etc.

Adica savantu are dreptate, dar ET-ii nu ar fi interesati de petrol?!, pai tocmai ca savantu lu peste prajit spune invers, atunci cum are dreptate?!

Daca aia zboara prin tot universul fi sigur ca nu au nevoie nici de energie de pe Terra, nici de resursele noastre, iar despre forta de munca cand chiar noi incepem sa lucram cu automate si roboti ...?!Posted Image

 NASTYPRIMUL, on 26 decembrie 2010 - 02:30, said:

Interesant comentariul cu.....Eintein....Eistein...etc.
Einstein a avut calitatea de a stringe de la multi si a sintetiza. Sa nu uitam ca se stiau f multe in sec 19. Si din poeziile lui Eminescu reiese asta.
Si sa nu uitam ca teoria relativitatii se clatina, datorita muncii a mii de cercetatori. La CERN. Si tot datorita teoriiler lui Einstein.

Oricum contactul cu extraterestrii e de viitor, nu cu pietrele meteoritilor.

Eu am deschis un topic despre acele nave gigant de la marginea sistemului solar si mi s-a inchis topicul din cauza sursei necredibile. "obiecte gigant in inelele lui Saturn. Se practica.
Deci eram prea avansat atunci. Si fata de Hawkins.
10 nave gigant vor ataca Pamintul si Marte.

Cum adică si Marte, ce sa atace acolo?!

Si de ce ar ataca macar Pamantul cand cu niste spori inteligenti ar putea neutraliza toate fortele militare terestre si asta in liniste deplina?!

#77
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

 BlackDay, on 26 aprilie 2010 - 08:19, said:

Cred ca ar fi interesati de cultura, arta, material genetic, forta de munca, nucleul planetei, etc.
Un soi de gluma...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate