Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Oamenii ar trebui sa faca tot posibilul sa evite contactul cu extraterestrii

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#19
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View PostClovis, on 8th May 2010, 10:49, said:

1.Extraterestrii astia sunt de fapt foarte terestrii sau mai bine zis subterestrii. Nu vine nimeni de la milioane de ani lumina departare sa viziteze o planeta inapoiata si plina de tampiti care nu are nimic de oferit din punct de vedere tehnologic.

2. Am găsit o nouă planetă care poate susține viața, am pășit pe ea și nu o să fie nici o consecință.
1.Esti rau,adica americani si japonezi sunt inferiori tehnologiei ET???Imposibil,americanii au inventat filmele ET si 3D iar japonezii au inventat niste chestii misto numite roboti...la nivel planetar suntem dezvoltati binisor tehnologic,la nivel interplanetar sunt niste putoi ce asteapta sia cum sa plece pe luna.

2.De fapt noi suntem extraterestrii.

#20
Greencold

Greencold

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.04.2009
Mai exista o problema,resursele de care au nevoie ei nu trebuie sa fie neaparat cele de care avem noi si care sunt aproape secate,de exemplu petrol,carbune etc. De unde stim ca n-au nevoie de apa,sau materie organica sau orice alt element pe care noi nu-l stim/nu avem nevoie sa-l folosim?

#21
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008

View PostGreencold, on 12th May 2010, 09:57, said:

Mai exista o problema,resursele de care au nevoie ei nu trebuie sa fie neaparat cele de care avem noi si care sunt aproape secate,de exemplu petrol,carbune etc. De unde stim ca n-au nevoie de apa,sau materie organica sau orice alt element pe care noi nu-l stim/nu avem nevoie sa-l folosim?
Nu e nevoie sa vina pana aici dupa apa. Sw gaseste din belsig in comete si alte corpuri ceresti sub forma de geata. Da, se poate materie organica, sclavi, posibil sursa de hrana, etc.

#22
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Nu le sintem superiori extraterestrilor nici tehnologic, nici ca fiinte. Respectivii conduc navele cu capacitati mentale, direct. F putin cu miinile. Aceasta idee mi-a venit prin anii 8o si am avut confirmarea de la niste martori, dupa vreo 20 ani. Noi inca nu avem aceasta capacitate. Dar inteleg ca se aduc aparatele la nivelul undelor cerebrale destul de scazute ale noastre.
Tehnologia, ce sa mai spunem. Viteze in atmosfera de 100000 km/h, masurate in cel putin 2 cazuri, pe filmari.
Viraje la unghi drept. Nici oamenii nu ar rezista, nici aparatele.
Iar principiul de propulsie, s-a spus, si era spuys undeva ca un repros "v-ati putea pune savantii la treaba sa gaseasca si ei solutia". Interesant .....
Si da, pot fi periculosi daca vor, dar nu vor, uite-asa sa plesneasca de ciuda cei cu scenarii horror.
Reagan a spus ceva de aparat impotriva lor.

#23
ironia_sortii

ironia_sortii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.05.2010
si totusi cine are ocazia....nu inteleg de ce sa nu ia contact....cu E.T....sigur au fost cazuri de contacte intre oameni si E.T...si care nu au fost la nivel de guvern...

Edited by ironia_sortii, 14 May 2010 - 21:09.


#24
tomane

tomane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 05.01.2007

View PostNASTYPRIMUL, on 14th May 2010, 07:32, said:

Tehnologia, ce sa mai spunem. Viteze in atmosfera de 100000 km/h, masurate in cel putin 2 cazuri, pe filmari.
Viraje la unghi drept. Nici oamenii nu ar rezista, nici aparatele.

Dar daca erau numai niste holograme si nu obiecte fizice ?

Eu cred ca inteligentele umane sau extraterestre NU se pot dezvolta daca nu gasesc alte forme de energie, nu cele cunoscute acum. Cred ca  ET ne-au vizitat candva, fizic, dar calatoriile fizice sunt , dupa parerea mea limitate de vreo lege a universului .
Noi pamantenii epuizam in vreo suta, doua, de ani rezervele conventionale de energie. Si ce facem? Repetam ciclul de acum 2000 ani ?

#25
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Extraterestrii au fost, mai vin din cand in cand pe la noi, ne privesc si ne asculta, iar apoi pleaca.
Daca ar intra intr-un contact serios cu noi ar lua-o razna. Cata energie si resurse ar consuma cu noi ca sa ne aduca cat de cat la un nive acceptabil. Ar fi o relatie UE-Romania. Degeaba se tot chinuie UE cu noi, ca noi o stim pe-a noastra. :lol:

#26
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006
A luat-o nenea Hawking pe aratura rau de tot in ultimul timp. Mai are putin si ajunge la nivelul lui Ildiko & Co. Cand mai aud pipitele astea pe la stiri cu "cel mai mare fizician al vremurilor noastre" mut programul

#27
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postmafy, on 17th May 2010, 21:37, said:

A luat-o nenea Hawking pe aratura rau de tot in ultimul timp. Mai are putin si ajunge la nivelul lui Ildiko & Co. Cand mai aud pipitele astea pe la stiri cu "cel mai mare fizician al vremurilor noastre" mut programul
Nu zau....adica el nu este cel mai tare fizician,astro-fizician al vremurilor noastre???.....zi-mi altul mai bun ca el  :nonobad:

#28
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007

View PostSecuristu, on 18th May 2010, 09:59, said:

Nu zau....adica el nu este cel mai tare fizician,astro-fizician al vremurilor noastre???.....zi-mi altul mai bun ca el  :nonobad:
Vrei să-ți zic unul mai bun ca el? Ei bine îți zic: eu :)

#29
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006

View PostSecuristu, on 18th May 2010, 10:59, said:

Nu zau....adica el nu este cel mai tare fizician,astro-fizician al vremurilor noastre???.....zi-mi altul mai bun ca el  :nonobad:
Higgs de exemplu. Hawking este cel mai tare Nostradamus al vremurilor noastre. Adica zice nimic si toti isi dau ochii peste cap cand zice cate ceva ca vezi dom'le a zis Hawking aia. No shit! Stii cate pariuri a pierdut Hawking si de cate ori s-a inselat ?

#30
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008

View Postmafy, on 18th May 2010, 12:26, said:

Higgs de exemplu. Hawking este cel mai tare Nostradamus al vremurilor noastre. Adica zice nimic si toti isi dau ochii peste cap cand zice cate ceva ca vezi dom'le a zis Hawking aia. No shit! Stii cate pariuri a pierdut Hawking si de cate ori s-a inselat ?
Nu zau....iar Nostradamus a prezis ce se intampla in prezent???...Hawknig doar se juca cu pariurile,este o teorie care spune ca mai bine te inseli decat sa dai raspunsul corect....si la cate stie Hawking mai bine ca s-a inselat....multi spun ca Hawking il bate pe Einstein pe fundulet.


@freek...normal ca esti cel mai tare fizician dar pastreaza secretul...vrei ca ET sa ne ia mintile iluminate de langa noi???

#31
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008

View Posttomane, on 15th May 2010, 00:40, said:

Dar daca erau numai niste holograme si nu obiecte fizice ?

Eu cred ca inteligentele umane sau extraterestre NU se pot dezvolta daca nu gasesc alte forme de energie, nu cele cunoscute acum. Cred ca  ET ne-au vizitat candva, fizic, dar calatoriile fizice sunt , dupa parerea mea limitate de vreo lege a universului .
Noi pamantenii epuizam in vreo suta, doua, de ani rezervele conventionale de energie. Si ce facem? Repetam ciclul de acum 2000 ani ?
Daaaa...bineinteles, si eu am vazut o holograma din asta. Cu un balon la punct fix, Fizic nu poate exista asa ceva. La vreo 10-15 km.
si inauntru aparate. Am aflat dupa 15 ani, din relatari ale altora, cu teleobiectiv.

Noi nu putem tine nici macxar dirijabile la punct fix, ca le ia vintul si la 30 m inaltime.

Edited by NASTYPRIMUL, 18 May 2010 - 19:44.


#32
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006

View PostSecuristu, on 18th May 2010, 13:34, said:

Nu zau....iar Nostradamus a prezis ce se intampla in prezent???...Hawknig doar se juca cu pariurile,este o teorie care spune ca mai bine te inseli decat sa dai raspunsul corect....si la cate stie Hawking mai bine ca s-a inselat....multi spun ca Hawking il bate pe Einstein pe fundulet.


@freek...normal ca esti cel mai tare fizician dar pastreaza secretul...vrei ca ET sa ne ia mintile iluminate de langa noi???
Daca e asa de mare fizician Hawking spune repede o mare teorie dezvaluita umanitatii de Hawking

#33
Metallman

Metallman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,608
  • Înscris: 29.07.2006

View Postmafy, on 17th May 2010, 21:37, said:

A luat-o nenea Hawking pe aratura rau de tot in ultimul timp.
Evident. Asta este motivul pentru care mai niciun om "mare" nu va pomeni de extraterestrii. Este luat de nebun.

View Postmafy, on 18th May 2010, 20:49, said:

Daca e asa de mare fizician Hawking spune repede o mare teorie dezvaluita umanitatii de Hawking
Pai ce legatura are?
Important este ce pozitie are Hawking in societatea noastra, nu ce teorii a clocit.
Iar Hawkings este cu mult peste Higgs la capitolul asta.

Se vede clar ca a gresit pomenind de extraterestrii.
Si nu a facut-o de nebun.
El a tras un semnal de alarma, cu riscul de a fi luat drept nebun chiar si de oamenii din breasla lui (desi sigur au aceleasi teorii ca el). De ce oare a facut asta?

****

Este oricum funny toata treaba cu alienii.
Cand intrebi: "suntem singuri in univers?". Ti se raspunde: "nu ar avea cum, sunt sanse prea mari sa mai existe viata".
Insa cand vine vorba de a fi inteligenti macar cat noi, unii raspund "posibil", altii se abtin. Unii pun "nu".
In schimb noi avem teorii despre teleportare, manipularea timpului, etc.
De ce nu ar avea si ei astfel de teorii, si chiar puse in practica? Poate sunt cu 3-5000 de ani in fata noastra tehnologic.
Asta inseamna un avans URIAS. Ca sa nu mai punem ca noi de cand am aparut pe pamant, pana acum 200 de ani, am fost maimute in domeniul tehnologiei.

Edited by Metallman, 06 June 2010 - 04:32.


#34
ursuldincarpati

ursuldincarpati

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.04.2008
pai ce sa le faci, unii o iau pe aratura, altii calca pe ea

Edited by ursuldincarpati, 06 June 2010 - 05:18.


#35
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Hawkins fiind un om fara posibilitati motrice si chiar pe simturi. are dezvolatta vederea interna. Multi sint asa in situatia lui. Si fiind si mult peste medie ca inteligenta, a iesit ca stie ce altii trebuie sa experimenteze.
Se pare ca are dreptate. Extraterestrii sint cam ca noi. Si in plus au capacitati ce le permite sa ne faca rau daca vor. Si nu vor, decit daca le trecem prin fata.

#36
heslernina

heslernina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.08.2010
se spune ca guvernul american a facut in urma cu 60 ani un contract cu niste civilizatii de extraterstrii pe care le credeau benevolente dar abia de curand s a dovedit a nu fii toate asa.

si tineti cont,nu este doar una ce ne viziteaza,sunt cel putin 5 dintre care si rele si bune
motivul pt care nu si au facut aparitia este legea liberului arbitru din univers
la fel cum sunt legile fizice pe pamant,asa sunt si tot felul de alte legi ale universului printre care aceasta

in momentul cand populatia va fii pregatita si isi va dori in nr mare cunoasterea lor,acestia se vor face cunoscuti
ei cica umbla demult printre noi datorita contractelor care le au cu statele unite,ce le permite sa locuiasca si sa duca un trai normal ca noi toti pe pamant

toti sunt umanoizi si foarte asemanatori,intr adevar exista si specia celor gri,asa cum vedeam in filme,dar pot lua diferite forme.
toate aceste filme de la hollywood sunt menite sa ne pregateasca pt o dezvaluire iminenta
traim intr un sistem multigalactic si multidimensional,care ne a fost demult menit sa il inhabitam,dar din pacate religia si corporatiile multinationale au avut o alta agenda si anume aceea de a ne tine sclavi indobitociti.informatia este putere

nimic rau nu cred ca poate iesi din intalnirea cu "fratii" nostri,dimpotriva,ne vor fii buni mentori.

"proiectul camelot" are multe interviuri pe net cu marturii ai multor indivizi din cadrul armatei sau de la nasa,ce ies incet  incet la iveala,cu marturii absolut fenomenale despre aceste specii care evident sunt si rele si bune,la fel ca noi oamenii

nu e momentul sa ne panicam,frica anihileaza iubirea,

se mai zice ca americanii si rusii ar planui un atac extraterestru orchestrat,doar ca sa bage frica in oameni si sa ne intoarca impotriva lor,noi nestiind de fapt ca exista si extraterestrii pozitivi care vin sa ne elibereze din visul acesta colectiv.

namaste

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate