Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Un Katyn românesc aproape uitat.Masacrul de la Fântâna Albă

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
211 replies to this topic

#37
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007
Nu se pune problema de la a cere despagubiri, desi eu cred ca romanii ar fi indreptatiti.
In primul rand sa aduca in tara tezaurul.

Se pune problema de a recunoaste acele acte abominabile. Dar cum sovieticii au facut acte din astea 'fara numar' nu este exclus sa ii apuce brusc amnezia.

#38
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 NICU_LUPULALB, on 26th April 2010, 11:36, said:

Cam asa ceva am postat si eu acum cateva saptamani, ca raspuns la multele acuzatii aduse la adresa ROMANILOR de un coleg,( care acuza de zor ROMANIA de "holocaust"),referitor la suferintele evreilor din nordul Transilvaniei, unde pe vremea aceea, aveau grija "hortistii", sa "faca legea" si legat si de stramutarile din TransNistria.   Topicul se numea:"Istoria antisemitismului roman"

"V-ati pus intrebarea, ce s-ar fi intamplat cu statul vostru, daca ar fi fosr infiintat acum 200-300
de ani si nu ar fi fost sustinut de o alianta cu o putere nucleara?
Credeti ca fara sustinere nucleara americana, le faceati fata arabilor(dupa numarul carora va ascundeti cand folositi sintagma "antisemiti").
S-a facut destul rau in lume datorita actiunilor pro sau contra evreilor,dar aceasta stare de fapt trebuie sa inceteze, trebuie sa ne purtam ca niste oameni civilizati,nu ca niste salbatici revansarzi, care doresc sa obtina profituri de pe urma suferintelor stramosilor.
Cum vi s-ar parea ca noi "ROMANII",urmasii Dacilor, sa cerem despagubiri,de la urmasii Romei .Imperiului Otoman, Austriac, Rusesc ,sau Germaniei si Ungariei, pentru Holocaustul la care au fost supusi Dacii,iar apoi "Romanii",de-a lungul istoriei; ar fi destul de substantiale despagubirile, nu-i asa?
Dar noi am fost invatati sa iertam, dar sa nu uitam.
Noi nu v-am cerut nimic, pentru suferintele taranilor Romani care s-au revoltat in 1907,din cauza arendasilor evrei.'

Bravo!

#39
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 NICU_LUPULALB, on 26th April 2010, 10:36, said:

Cam asa ceva am postat si eu acum cateva saptamani, ca raspuns la multele acuzatii aduse la adresa ROMANILOR de un coleg,( care acuza de zor ROMANIA de "holocaust"),referitor la suferintele evreilor din nordul Transilvaniei, unde pe vremea aceea, aveau grija "hortistii", sa "faca legea" si legat si de stramutarile din TransNistria.   Topicul se numea:"Istoria antisemitismului roman"

"V-ati pus intrebarea, ce s-ar fi intamplat cu statul vostru, daca ar fi fosr infiintat acum 200-300
de ani si nu ar fi fost sustinut de o alianta cu o putere nucleara?
Credeti ca fara sustinere nucleara americana, le faceati fata arabilor(dupa numarul carora va ascundeti cand folositi sintagma "antisemiti").
S-a facut destul rau in lume datorita actiunilor pro sau contra evreilor,dar aceasta stare de fapt trebuie sa inceteze, trebuie sa ne purtam ca niste oameni civilizati,nu ca niste salbatici revansarzi, care doresc sa obtina profituri de pe urma suferintelor stramosilor.
Cum vi s-ar parea ca noi "ROMANII",urmasii Dacilor, sa cerem despagubiri,de la urmasii Romei .Imperiului Otoman, Austriac, Rusesc ,sau Germaniei si Ungariei, pentru Holocaustul la care au fost supusi Dacii,iar apoi "Romanii",de-a lungul istoriei; ar fi destul de substantiale despagubirile, nu-i asa?
Dar noi am fost invatati sa iertam, dar sa nu uitam.
Noi nu v-am cerut nimic, pentru suferintele taranilor Romani care s-au revoltat in 1907,din cauza arendasilor evrei.'
well, in romania a fost holocaust. unu micutz, da a fost. asta e. la fel cum a fost si masacrul asta. unu micutz, un cacat pe linga milioanele omorite de stalin. insa nu inseamna ca evreii de-acum ar trebui sa-i urasca pe romanii de-acum. nu in totalitate, pentru ca pe dobitocii antisemiti ar trebui sa-i omoare mossadu dpmdv. si nu inseamna ca romanii ar trebui sa-i urasca pe rusi, pentru ca nus ce smintiti de-acum 100 de ani omorau romani  :rolleyes:

oricum, nu inteleg de ce vorbesti cu mine de parca as fi evreu :lol:

dar oricum, habar n-ai ce vorbesti. pe vremea cind israelul le-a dat muye tuturor arabilor din jur n-a fost vorba de nici o arma nucleara. mai mult, nu poti sa ceri despagubire de la urmasii romei, pentru ca, conform istoriei, tu esti urmas al romei. nu al daciei. e simplu sa vezi asta comparind limba romana cu limba latina, cu limba italiana si cu alte limbi ROMANICE. evident ca exista o categorie de ticniti, pe care putem s-o numim categoria pavelcorutilor dementi care viseaza cai verzi pe pereti, dar asta n-are nici o legatura cu realitatea

#40
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 Mosotti, on 26th April 2010, 11:50, said:

israelul le-a dat muye tuturor arabilor din jur
Asta e limbaj de moderator ?
Voi nu aveti limite ?
Sau regulamentul e pentru prosti ?
Sunt curios pentru ce se primesc sanctiuni pe acest forum, daca pentru jigniri nu.

#41
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
draga, e o arie peste 16 ani. daca nu suporti limbajul, du-te si culege niste panselutze sau ceva de genu :wacko:

#42
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 Mosotti, on 26th April 2010, 12:02, said:

draga, e o arie peste 16 ani. daca nu suporti limbajul, du-te si culege niste panselutze sau ceva de genu :wacko:

Fuck Israel! Fuck USA! Fuck Nato! Asta e tara mea! (in film spunea "gara")

Evreii sa-si planga mortii la ei in tara si in filme daca vor. Noi ii vom plange pe ai nostri si ne ajunge.

PS: Nu o mai soogeti cu antisemitismul si rasismul ca suntem cea mai toleranta tara din Europa dar ne-am saturat sa se cace altii in capul nostru pe nedrept.

 Selam, on 26th April 2010, 12:00, said:

Asta e limbaj de moderator ?
Voi nu aveti limite ?
Sau regulamentul e pentru prosti ?
Sunt curios pentru ce se primesc sanctiuni pe acest forum, daca pentru jigniri nu.

Nu te agita, de regula pe forumurile mari moderatorii sunt niste bip-uri. E la moda sa denigrezi romanii si Romania dar doamne fereste sa misti un fir de par maghiarilor fara drepturi, tiganilor discriminati (LoL) sau evreilor oprimati.

Edited by nicuabc, 26 April 2010 - 11:16.


#43
NICU_LUPULALB

NICU_LUPULALB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 02.02.2010

 Mosotti, on 26th April 2010, 11:50, said:

well, in romania a fost holocaust. unu micutz, da a fost. asta e. la fel cum a fost si masacrul asta. unu micutz, un cacat pe linga milioanele omorite de stalin. insa nu inseamna ca evreii de-acum ar trebui sa-i urasca pe romanii de-acum. nu in totalitate, pentru ca pe dobitocii antisemiti ar trebui sa-i omoare mossadu dpmdv. si nu inseamna ca romanii ar trebui sa-i urasca pe rusi, pentru ca nus ce smintiti de-acum 100 de ani omorau romani  :rolleyes:

oricum, nu inteleg de ce vorbesti cu mine de parca as fi evreu :lol:

dar oricum, habar n-ai ce vorbesti. pe vremea cind israelul le-a dat muye tuturor arabilor din jur n-a fost vorba de nici o arma nucleara. mai mult, nu poti sa ceri despagubire de la urmasii romei, pentru ca, conform istoriei, tu esti urmas al romei. nu al daciei. e simplu sa vezi asta comparind limba romana cu limba latina, cu limba italiana si cu alte limbi ROMANICE. evident ca exista o categorie de ticniti, pe care putem s-o numim categoria pavelcorutilor dementi care viseaza cai verzi pe pereti, dar asta n-are nici o legatura cu realitatea


NU te-am considerat evreu, de fapt nici nu sunt interesat sa stiu din ce etnie faci parte, ideea expusa se referea la faptul ca NOI cei de acum ,NU ar trebui sa raspundem pentru suferintele stramosilor,celor ce ne acuza ,iar, pentru suferintele stramosilor nostrii, NU am cerut si NU vom cere nimanui, despagubiri asa cum au facut altii !
Oricum istoria actuala a ROMANILOR este prost scrisa ,fie din nepricepere ,fie din rea-vointa, iar in ce priveste limba ROMANA, ai rabdare exista destule dovezi, care pot duce la concluzia ca, din limba DACILOR au derivat TOATE limbile Europene,in rest, totul este o chestie de interpretare.
In ROMANIA, NU a fost un holocaust micut, ci unul intins pe o perioada de 2000 de ani, cu foarte mici pauze.
Sa nu crezi ca amenintarea nucleara, nu are importanta ei in conflictul arabo-israelian.
Apropo, daca ai bagat un "y",intr-un cuvant necivilizat, fii sigur ca nu a capatat valente civilizate,

Edited by NICU_LUPULALB, 26 April 2010 - 11:19.


#44
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

 nicuabc, on 26th April 2010, 12:14, said:

Fuck Israel! Fuck USA! Fuck Nato! Asta e tara mea! (in film spunea "gara")
Nu-i asa ca te simti bine exprimandu-te liber? :thumbup:

Quote

Evreii sa-si planga mortii la ei in tara si in filme daca vor. Noi ii vom plange pe ai nostri si ne ajunge.
PS: Nu o mai soogeti cu antisemitismul si rasismul ca suntem cea mai toleranta tara din Europa dar ne-am saturat sa se cace altii in capul nostru pe nedrept.
Da-l mah dracu de antisemitism, deja sunteti de ras. Mah, atunci cand incepi sa te plangi ca pentru tot cacatul din lumea asta de vina sunt evreii adica aia 15 milioane cat sunt ei inseamna ca ceva lu lucreaza bine in cutia craniana. Lasati-i in pace ca si asa sunt batuti de soarta, si de arabi la cap.

Quote

Nu te agita, de regula pe forumurile mari moderatorii sunt niste bip-uri. E la moda sa denigrezi romanii si Romania dar doamne fereste sa misti un fir de par maghiarilor fara drepturi, tiganilor discriminati (LoL) sau evreilor oprimati.
Vai saracu de tine, roman verde, sa fii discriminat in propria tara. Uite, ca sa iti fac pe plac: m...e ungurilor, tiganilor, negrilor, romanilor si celor cu mame ugandeze si tati chinezi, asa fara discriminarei. Esti fericit acum?
................................................................................
................................................................................
.
.....

Ne-am amintit de masacrul de la Fantana Alba, acum ce facem?

Edited by eu_unul, 26 April 2010 - 11:53.


#45
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

 Mosotti, on 26th April 2010, 12:02, said:

draga, e o arie peste 16 ani. daca nu suporti limbajul, du-te si culege niste panselutze sau ceva de genu :wacko:
Faci confuzii.
Daca e o arie peste 16 ani inseamna ca trebuie sa ne injuram ca la usa cortului ?
Si unde scrie ca regulamentul nu se aplica si in ariile unde e bulina rosie ?

Quote

Apropo, daca ai bagat un "y",intr-un cuvant necivilizat, fii sigur ca nu a capatat valente civilizate
Ca si cand ai da rahatul cu un strat de lac, poate-poate arata mai frumos. Halal mentalitate.

#46
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 eu_unul, on 26th April 2010, 12:35, said:

Uite, ca sa iti fac pe plac: m...e ungurilor, tiganilor, negrilor, romanilor si celor cu mame ugandeze si tati chinezi, asa fara discriminarei. Esti fericit acum?

Daca-l ii spuneai treaba asta direct moderatorului rasist @doktorofsat te credeam si te felicitam.

#47
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,179
  • Înscris: 13.07.2005

 eu_unul, on 26th April 2010, 12:35, said:

............

Ne-am amintit de masacrul dela Fantana Alba, acum ce facem?


Sa nu uitam ???

#48
NICU_LUPULALB

NICU_LUPULALB

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 02.02.2010

 eu_unul, on 26th April 2010, 12:35, said:

Ne-am amintit de masacrul dela Fantana Alba, acum ce facem?


Fiecare individ,trebuie sa raspunda personal pentru greselile lui ; daca se dovedeste ca a actionat cu constinta viciata, nici macar generatia din care face parte NU trebuie sa raspunda solidar cu el !
In fiecare popor au existat si manifestari nationaliste.
Bine exploatate de un lider ambitios, dar rau intentionat, au dus la fapte sau idei, care NU fac cinste respectivului popor, totusi NU trebuie sa acuzam un popor de faptele stramosilor.
NU putem accepta aberatii de genul: India ar trebui sa distruga Marea Britanie, sau Brazilia sa se "revanseze" asupra Portugaliei sau sa le ceara despagubiri imense , raportate la suferintele stramosilor!
TREBUIE sa invatam sa iertam, dar sa nu uitam, pentru a nu se mai repeta astfel de lucruri!!!

#49
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

 Selam, on 26th April 2010, 08:51, said:

Normal, doar tu esti Dumnezeu pe pamant, nu ?
Să nu mai spui nimănui :rolleyes: că și așa nu fac față la zgomotul de fond provocat de rugăciunile unor țăcăniți.
Doamne în sus, Doamne în jos, ajută-ne Doamne să fim sănătoși să avem bani, să îi moară scula amanetei amantului meu,  get a fuck'n life luzărilor.. iar tu, iar tu ia un Parkinson, că mult m-ai mai bătut la cap cu sănătatea ta ...


Sau nu, esti prea modest ca sa fii numit astfel. Sa incercam altcumva. Esti moderatorul impartial care are grija de toti userii...
Nope, eu sunt cel care este :console:

Chiar ne jignesti pe fata. Nu stiu cum sa zic. Cum adica il inchizi cand vrei si il deschizi cand vrei ?
Terminatorul oficial este Mosso. Eu sunt doar terminator adjunct doi.
Să îți explic.  Moderatorul are rolul să țină discuțiile sub un anumit control.  Dacă niște useri o iau pe arătură ( offtopic ) poate să îi sancționeze, sau poate să închidă topicul dacă i se pare că acesta nu are o logică sau că este inutil.   Am inițiat topicul respectiv acum ceva timp, în clipa când Isrealul s-a apărat.  Așa am considerat că am poftă, în acel moment.  Între timp războiul s-a terminat, Israelul știe să își poarte singur de grijă așa că nimic nou pe acolo.    Oricum, sunt absolut sigur că urâții nu se potolesc și că vom mai avea momente în care să fim alături de poporul israelian.  Până atunci nu are rost să îl poluăm cu aberații antisemite & shit.
  


Il inchizi cand vezi ca se inmulteste numarul celor care nu sunt chiar pro ceea ce propui tu, si nu iti ies pasentele, si il deschizi cand acestia se disperseaza si apare alt eveniment in care sa pupi in cur pissraelul. Da, si noi sa inghitim galusca,asa incat topicul citit cap-coada sa fie preponderent laude si pupincurism, nu-i asa ? :rolleyes: Tu chiar nu pricepi că acel topic nu este destinat celor care de dimineață și până seara au psihoze antisemite ?   De ce te plângi ? Sunt multe alte topicuri în care poți deversa idei de genul "jidanii sunt evil"  ?  


Spre deosebire de noi, tu, domnu moderator, poti sa inchizi cand vrei si sa deschizi cand vrei.
Este pentru binele comun, fieții miei !

Revenind la Fantana Alba, cred ca sunt mult mai multe evenimente de acest gen in Romania sau peste hotare, si ar trebui mediatizate.
In poporul meu a avut loc in 1944 "genocidul pe roti de fier", sute de mii de tatari din Crimeea au fost goniti din casele lor pe motiv de colaborare cu nemtii si incarcati in trenuri pentru vite, apoi descarcati in Uzbekistan. Drumul a durat 3 saptamani si o treime a murit pe drum. Cati dintre voi stiati de el ?
Poporul tău ?  Tu nu ești cetățean român ? Nu faci parte din poporul român ?
Spui că ești tătar. Ok.  Spui că etnia ta a fost supusă abuzurilor. Ok, așa este.  Ce facti dumeneata pentru a scoate adevărul la lumină ?  Spui că bine le-a făcut Antonescu evreilor ?  Adică tătării sunt victime, dar evreii nu sunt.  Unii nu meritau să moară, alții meritau. Așa transpare din tot discusul dumneatale.

Cred ca o sa deschid un topic separat, merci de idee.
Foarte bună idee.  Dacă cineva va interveni, spunând că toți tătarii să fie făcuți pastă de mici ( mă refer la acel amestec din carne de porc, vită și oaie ), pentru că au luptat contra lui Ștefan cel Mare, ce spui ? Să îl las să se exprime în voie ?


#50
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,984
  • Înscris: 15.06.2007

 Kint, on 25th April 2010, 21:46, said:

Au fost sute de mii de romani omorati de rusi, masacrati fara nicio vina!

La fel au facut si cu cehi, polonezi, etc

Nu e mare diferenta intre ce-a facut Hitler si ce-a facut Stalin doar ca primul a fost mult mai mediatizat...
Hitler a fost mic copil pe langa Stalin... Din toate punctele de vedere.

#51
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 nicuabc, on 26th April 2010, 11:14, said:

Fuck Israel! Fuck USA! Fuck Nato! Asta e tara mea! (in film spunea "gara")
well, cu apucaturi din-asta de maimutza, tara ta e la zoo

 nicuabc, on 26th April 2010, 11:14, said:

Evreii sa-si planga mortii la ei in tara si in filme daca vor. Noi ii vom plange pe ai nostri si ne ajunge.
no shit? cine dracu te-a obligata sa-i plingi pe evrei. si intrebarea este de ce dracu te plingi ca altii ii pling pe evrei. e democratie, fiecare plinge pe cine poate

 nicuabc, on 26th April 2010, 11:14, said:

PS: Nu o mai soogeti cu antisemitismul si rasismul ca suntem cea mai toleranta tara din Europa dar ne-am saturat sa se cace altii in capul nostru pe nedrept.
sintem pe dracu. esti un exemplu bun de toleranta, de-aia ai deja enspe suspenduri. si te apropii de ban

 nicuabc, on 26th April 2010, 11:14, said:

Nu te agita, de regula pe forumurile mari moderatorii sunt niste bip-uri. E la moda sa denigrezi romanii si Romania dar doamne fereste sa misti un fir de par maghiarilor fara drepturi, tiganilor discriminati (LoL) sau evreilor oprimati.
nu e la moda nimic decit in capul tau. oricum, NIMENI nu te tine aici, unde e oprimarea atit de mare

 NICU_LUPULALB, on 26th April 2010, 11:17, said:

NU te-am considerat evreu, de fapt nici nu sunt interesat sa stiu din ce etnie faci parte
serios? atunci de ce ma intrebai pe mine cum as fi rezistat fara arme nucleare? care statul "vostru"? sau vorbeai cu evrei imaginari dupa ce m-ai citat pe mine?

Quote

"V-ati pus intrebarea, ce s-ar fi intamplat cu statul vostru, daca ar fi fosr infiintat acum 200-300
de ani si nu ar fi fost sustinut de o alianta cu o putere nucleara?
Credeti ca fara sustinere nucleara americana, le faceati fata arabilor(dupa numarul carora va ascundeti cand folositi sintagma "antisemiti").

 NICU_LUPULALB, on 26th April 2010, 11:17, said:

, ideea expusa se referea la faptul ca NOI cei de acum ,NU ar trebui sa raspundem pentru suferintele stramosilor,celor ce ne acuza ,iar, pentru suferintele stramosilor nostrii, NU am cerut si NU vom cere nimanui, despagubiri asa cum au facut altii !
nu trebuie sa raspundem, dar nici nu trebuie sa le negam. nu e nici o diferenta intre masacrele in care au fost casapiti romani de catre rusi si alea in care au fost casapiti evrei de catre romani

 NICU_LUPULALB, on 26th April 2010, 11:17, said:

Oricum istoria actuala a ROMANILOR este prost scrisa ,fie din nepricepere ,fie din rea-vointa, iar in ce priveste limba ROMANA, ai rabdare exista destule dovezi, care pot duce la concluzia ca, din limba DACILOR au derivat TOATE limbile Europene,in rest, totul este o chestie de interpretare.
o pubipla verde. nici macar nu exista limba dacilor, bre, deci good luck cu dovezile alea care dovedesc ca toate limbile din univers provin din ea :w00t:


 NICU_LUPULALB, on 26th April 2010, 11:17, said:

In ROMANIA, NU a fost un holocaust micut, ci unul intins pe o perioada de 2000 de ani, cu foarte mici pauze.
Sa nu crezi ca amenintarea nucleara, nu are importanta ei in conflictul arabo-israelian.
Apropo, daca ai bagat un "y",intr-un cuvant necivilizat, fii sigur ca nu a capatat valente civilizate,
l-am bagat pentru a evita filtrul, nu pentru a-l face civilizat


 Selam, on 26th April 2010, 11:38, said:

Faci confuzii.
Daca e o arie peste 16 ani inseamna ca trebuie sa ne injuram ca la usa cortului ?
Si unde scrie ca regulamentul nu se aplica si in ariile unde e bulina rosie ?


Ca si cand ai da rahatul cu un strat de lac, poate-poate arata mai frumos. Halal mentalitate.
bai nene, pe cine dracu am injurat? metaforic vorbind, cind o tarisoara face praf noua tari din jur in sase zile, inseamna ca le-a dat muye. nu e nici o injuratura, e o stare de fapt

#52
sgard

sgard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 08.09.2009

 tfmercedez, on 26th April 2010, 13:27, said:

Hitler a fost mic copil pe langa Stalin... Din toate punctele de vedere.

Ce sa intamplat la Fantana Alba a fost un genocid, crima impotriva umanitatii. Romania ar trebui sa-i invata pe rusi ce inseamna sa respecti o tara care a fost aici cand rusii inca mai colindau in orientul extrem si nici nu stiau pe unde-i Europa.

#53
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

Quote

Să îți explic. Moderatorul are rolul să țină discuțiile sub un anumit control. Dacă niște useri o iau pe arătură ( offtopic ) poate să îi sancționeze, sau poate să închidă topicul dacă i se pare că acesta nu are o logică sau că este inutil. Am inițiat topicul respectiv acum ceva timp, în clipa când Isrealul s-a apărat. Așa am considerat că am poftă, în acel moment. Între timp războiul s-a terminat, Israelul știe să își poarte singur de grijă așa că nimic nou pe acolo. Oricum, sunt absolut sigur că urâții nu se potolesc și că vom mai avea momente în care să fim alături de poporul israelian. Până atunci nu are rost să îl poluăm cu aberații antisemite & shit.
Dar are rost sa poluam forumul cu aberatii pro-semite& shit da ?

Quote

Tu chiar nu pricepi că acel topic nu este destinat celor care de dimineață și până seara au psihoze antisemite ? De ce te plângi ? Sunt multe alte topicuri în care poți deversa idei de genul "jidanii sunt evil" ?
Da-mi si mie 3 exemple...

Quote

Spre deosebire de noi, tu, domnu moderator, poti sa inchizi cand vrei si sa deschizi cand vrei.
Este pentru binele comun, fieții miei !
Aha. Adica cand lumea se rascoala, il inchizi, cand se potoleste, il deschizi.


Quote

Poporul tău ? Tu nu ești cetățean român ? Nu faci parte din poporul român ?
Spui că ești tătar. Ok. Spui că etnia ta a fost supusă abuzurilor. Ok, așa este. Ce facti dumeneata pentru a scoate adevărul la lumină ? Spui că bine le-a făcut Antonescu evreilor ? Adică tătării sunt victime, dar evreii nu sunt. Unii nu meritau să moară, alții meritau. Așa transpare din tot discusul dumneatale.

Arata-mi unde am zis eu ca bine le-a facut Antonescu evreilor si eu ma retrag de pe forum. Definitiv. Pe cuvant de tatar.  :rolleyes:  
Daca citeai cu atentie ce am postat am zis ca aceste fapte sunt abominabile si ca ideologiile/conducatorii ar trebui condamnati.

#54
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
un lucru este clar: inca un singur post offtopic si acest thread va fi inchis

 sgard, on 26th April 2010, 12:35, said:

Romania ar trebui sa-i invata pe rusi ce inseamna sa respecti o tara care a fost aici cand rusii inca mai colindau in orientul extrem si nici nu stiau pe unde-i Europa.
:lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate