Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dureri incheieturi / articulatii umeri

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009
Fac sala cam de aprox 5 luni , si vreau sa zic ca nu prea pot sa ma mai antrenez calumea din cauza incheieturilor si a articulatilor , prima oara am simit dureri la incheieturi cam a doua luna de sala , s-a cam rezolvat cu niste fase elastice dar dupa un timp a inceput sa ma doara cu tot cu ele asa ca am lasat-o mai usor cu exercitiile care imi solicitau prea mult incheieturile , dupa un timp (cam 2-3 saptamani) am facut la piept impins cu ganterele , si de acolo parca am simtit ca au inceput sa ma doara articulatiile umerilor .. nu am bagat de seama dar dupa vreo 1-2 saptamani s-au amplificat aceste dureri si nu am mai putut sa ma mai antrenez aproape deloc , luasem decizia sa fac pauza pt 1 luna , asa am si facut iar in acest timp am luat calciu + alte minerale , dar dupa ce m-am apucat iara de sala iara am inceput sa simt o durere usoara la articulatiile umerilor , poate ca nu m-ar prea deranja asa tare daca as sti ca in timp nu se va agrava... Mie mi-au recomandat mai multe persoane Animal pak dar as vrea sa stiu daca are cumva efecte secundare si care ar fi acestea avand in vedere ca eu am 17 ani si nu as vrea sa imi afecteze in vreun fel cresterea...

#2
Radu_159

Radu_159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 03.02.2010
Incearca sa-ti incalzesti bine articulatiile inainte de antrenament.

Edited by Radu_159, 24 April 2010 - 11:48.


#3
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Nu, nu AnimalPack, ci e recomandat AnimalFlex conceput special pentru asa ceva.

#4
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009

View PostRadu_159, on 24th April 2010, 12:47, said:

Incearca sa-ti incalzesti bine articulatiile inainte de antrenament.

de incalzire nici nu se pune problema

o cutie de animal flex ajunge ?

Edited by spuser, 25 April 2010 - 10:37.


#5
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Animal Flex ar trebui luat constant, nu doar o cutie. Animal Flex ar trebui folosit in primul rand pentru a preveni aceste probleme. Daca o sa iei Animal Flex si o sa-ti treaca asta nu inseamna ca trebuie oprita administratia, ca la medicamente, pentru ca s-ar putea sa te lovesti din nou, pe viitor, de aceleasi probleme.
Nu ti-ar strica nici un complex de vitamine si minerale. Daca organismul nu are o baza solida nu poate functiona optim si apar aceste probleme care pe viitor este posibil sa se agraveze.

Edited by bd_vr, 25 April 2010 - 10:49.


#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Daca ti se pare prea scump AnimalFlex, poti incerca si cu BodyFlex.

#7
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009

View PostGlobalMods, on 25th April 2010, 12:28, said:

Daca ti se pare prea scump AnimalFlex, poti incerca si cu BodyFlex.

totusi , banuiesc ca difera si calitatea... Si e garantat ca nu o sa mai am probleme daca o sa iau Animal Flex ? Efecte secundare nu sunt ?

#8
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
De garantat nu poate sa-ti garanteze nimeni. N-ai decat sa-l incerci, altfel n-ai de unde sa stii daca o sa functioneze sau nu. De efecte secundare negative n-am mai auzit in ceea ce priveste AF.

Din momentul cand ti s-a recomandat Animal Flex si pana in prezent te-ai uitat pe informatiile nutritionale ale acelui supliment?

Edited by bd_vr, 25 April 2010 - 20:46.


#9
spuser

spuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 05.11.2009

View Postbd_vr, on 25th April 2010, 21:45, said:

De garantat nu poate sa-ti garanteze nimeni. N-ai decat sa-l incerci, altfel n-ai de unde sa stii daca o sa functioneze sau nu. De efecte secundare negative n-am mai auzit in ceea ce priveste AF.

Din momentul cand ti s-a recomandat Animal Flex si pana in prezent te-ai uitat pe informatiile nutritionale ale acelui supliment?
m-am uitat de dinainte sa fac topicul , dar banuiesc ca nici un producator nu e fraier sa iti zica ca acel produs te baga in mormant :))) , exagerez :D
ce mi se pare mie ciudat uitandu-ma peste toate vitaminele,mineralele care sunt in compozitia produsului este ca nu contine calciu iar calciu banuiesc ca este principalul element care sustine oasele , probabil ca acele vitamine ajuta mai mult la asimilarea calciului ... acum imi dau si eu cu pararea nu sariti cu gura  :blink:

Edited by spuser, 26 April 2010 - 14:43.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate