Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Slabire cu Herba Life

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Da' în venă, ceva de băgat direct în venă nu este ? Ca să putem scăpa de tot sistemul digestiv/excretor.

#20
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
Exista dar diorama are si asa prea mult de lucru.

#21
shadow_4u

shadow_4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.06.2008
Damn... O prietena de-a mea a ajuns la spital cu prafurile astea de la herbalife . Parca astia de la herbalife sunt hipnotizati . Cum zicea cineva mai sus ... zici ca sunt o secta. Ataca in haita .

M-a abordat si pe una pe strada si se oferise sa imi arate indicele corporal , procentul de masa musculara , etc . Fiind in timpul liber si din pura curiozitate am zis ok . Acolo mi-a recomandat produse care ma costau 20 de milioane / luna . Eu imi comand de pe myprotein prafuri proteice pentru sala si dau 300 lei pe un sac de 5 kg care-mi ajunge lejer o luna . Lol

Nu va recomand sa luati chestii dinastea sinistre ca riscati sa ramaneti si fara bani si sa va mai si imbolnaviti .

Un om nu poate trai cu shake-uri toata viata . Ele sunt considerate ca fiind un supliment , dar astia de la Herbalife ti-l baga pe gat in loc de masa de dimineata , de pranz , etc . Un shake dala are 150-200 calorii ... cum naiba sa nu slabesti daca bei 2 shake-uri pe zi si mananci ceva slab in calorii ?
  Eu imi beau shake-ul proteic doar inainte si dupa ce trag de fiare ( aka cand se rup fibrele musculare si e nevoie de proteina ca sa se refaca si sa creasca ) si atunci e considerat un supliment .

Edited by shadow_4u, 19 January 2015 - 23:07.


#22
unlimitedForce

unlimitedForce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.09.2012
De-a lungul timpului au fost unele nereguli in urma consumului de produse herbalife. În anul 2004 au fost identificate 4 cazuri de hepatită acută în spitalele din Israel, asociate cu consumul de produse Herbalife.-  https://www.ncbi.nlm...pubmed/17692989 - http://lataifas.ro/b...catului-studii/

Edited by unlimitedForce, 17 February 2017 - 21:55.


#23
Surgeoniac

Surgeoniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 18.03.2017
Herbalife sunt doar o firmă, cu ceva mai mult cap decât celelalte firme din același domeniu, dar tot sunt o firmă cu același scop : vinderea unor produse.

#24
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012
Eu personal daca as fi grasa as folosi herbalife. Am o verisoara care a avut o suta si ceva de kg si a slabit rapid cu herbalife. S-a mentinut cam un an slaba dupa care s-a hotarat sa se lase de fumat si s-a apucat de mancat incontinuu.

Alta verisoara de a mea imi zice ca si-a deschis propria afacere si sa vin duminica ca da o prajitura. Parca am simtir ca e ceva la mijloc. Adica de ce ma cheama intr-o cladire deasupra de magazinul profi. Si matusa mea a zis ca e frumos sa-i fim alaturi sa mergem sa o sustinem etc. Cand dau sa deschid usa am vazut cativa tineri cu tricou verde pe ei TOTI band shakeuri din pahare si zambind. Se purtau ca o secta. Imi venea sa o strang pe vara-mea aia de gat. N-am mai vb de atunci cu ea ca numai herbalife avea in cap.
Abia am scapat de secta aia. Atatea minciuni adunate intr-o sigura camera n-am mai vazut.
Adica eu eram ok. La 168 cm aveam 57kg atunci. De ce sa cumpar aiurea nu stiu ce program personalizat. Mi-am pierdut duminica sa ascult prostii.


Eu am crezut ca aia de la herbalife se prefac ca nu sunt asa in realitate.


#25
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
herbalife! nu este de slabit! nu nu! este de mentinut greutatea! nu de slabit! Posted Image atentie! mare cand spui zici ca este de slabit! Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image herbalife! nu este pentru toata lumea! cine e dispus sa incerce! incearca! cine nu! sa nu incerce deloc! omul in viata incearca! si aia! si aia! normal ca nu poti incerca doar un singur lucru! eu ii sfatuiesc pe cei care nu doresc sa consume produsele astea sa faca altceva! sala! desi multa lume nu este de acord cu ea! dar sunt si care sunt de acord cu ea! ma rog unora le convine sa alerge pe stadion sau in parc! daca nu merg la o sala! ori fac acasa exercitiile miscarile! necesare! utile! lor! dar uite ca nu toata lumea face exercitiile acasa! unii ba afara pe stadion sau in parc! sau la o sala! in orice caz! decat sa stai numai in casa! la calculator! laptop! sau la televizor! mai bine iti faci activitati! sa nu ajungi un imbuibat!

iar produsele astea! sunt testate de doctori! totusi! Posted Image  voi credeti ca sunt lasate asa fara aprobare! da poate initial asa era la inceput! dar s-au mai schimbat lucrurile! oricum nici mie nu imi plac ce fel zambesc zbiara tipa urla! mai au si prostiile alea de excursii in tara si in afara! aia cu extravaganza! bai tu esti nebun! bai tu esti prost! oricum poti sa slabesti cu herbalife poti sa nu slabesti cu herbalife!

lasa ca nici politia Posted Image Posted Image  nu a venit sa ii reclame! ca fac marfa de contrabanda! etc poti sa aduci si preotul Posted Image ca tot degeaba! nimic nu ii opreste pe astia!

sau ca prostesc oamenii! ii mint cu nerusinare! li se promit niste sume! etc totul este o pacaleala! sarlatanie! marlanie! totul pentru clienti! ca na ei sunt ambasadori reprezentanti antrenori membri! si isi permit! sa faca din acestea!

apreciez sa zicem spunem un singur lucru! la ei! ca au asociatiile astea de copiii! si alearga pentru ei sa ii ajute! cam atat! dar in rest! egal cu zero! ca nimeni nu face ce fac ei! e mare lucru! sa alergi in scop caritabil!

#26
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,663
  • Înscris: 24.10.2015
Aveai sacul plic cu semne de exclamare si nu stiai unde sa-l golesti, asa e?

#27
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Cred ca și cutia de psihotice ;)

#28
lstefanescu14

lstefanescu14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 23.05.2011
Herbalife nu e chiar de 2 lei.
Sa vorbeasca cei care au testat.

#29
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
da bine! unii oameni! parca sunt hipnotizati! fiindca este si efectul ala de brainwash! pe care trebuie sa il eviti! sub orice forma! dar na unii oameni se lasa usor pacaliti! asta-i viata! tot respectul daca ati ajuns consultanti! reprezentanti! dar eu afacerea asta nu o vad foarte bine! sunt atatea cai de a slabi! de ce tocmai herbalife! ca de la asta! nu ai idee cat iti umpli matul asta din stomac! te caci pisi la greu! de la ele! niste porcarii tampenii! vrei sa slabesti! du-te la sala! in parc! pe stadion! eu cel putin asta as recomanda! nu herbalife! ce este vrajeala asta de produs! o rromeala!

deci repet! va felicit pe cei care ati ajuns consultanti! reprezentanti! membri! ambasadori! te doare capul! astia parca sunt niste sfinti! dumnezei! cand colo sigur se asociaza cu satana!

nu cumva herbalife! ca si alte mlm-uri! au vreo legatura cu prostitutia! ca atunci e tare nasol naspa!

oricum totul la herbalife! este stupid! penibil! tocmai sa ai colo si de ce rade! ca sunt prosti! tampiti! idioti! mari medici chirurgi doctori! sau ce or fi ei! in fond!

nu cumva la herbalife! poti ajunge vreun homosexual! bisexual! asexual! lesbian! etc orice ce tine de lgbt sau bdsm!

ca in fond la cat se prostesc oamenii astia! ca copiii aia care umbla pe retele sociale! sau mai stiu eu ce altceva sa mai zic spun! copiii fara viitor ce sa mai!

#30
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
e doar un alt mlm, aceeasi prostie cu zepter, amway si care naiba mai sunt, vand zapada eschimosilor naivi si nu raman macar cu o tigaie de fier.

#31
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
ca trecut sau prezent or fi avand! dar viitor in nici un caz!

pai stiu! stiu! nu trebuia sa imi amintesti! exact ce vorbeam discutam! doar!

la herbalife! ce sa mai esti bastan! mai ceva ca o vedeta de la emmy! sau de la hollywood! iti dai seama! cum se duc aia in tara! cu maxi taxi-ul! autobuzul! trenul! sau in afara tot asa! dar mai fita asa! cu avionul! extravaganza! exact! despre asta voiam sa discut! vorbesc! ati ghicit! bai tu esti nebun! bai tu esti prost!

#32
adrianacristina

adrianacristina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.01.2019
Mama mea a tinut 'cura' cu produsele lor acum cativa ani, timp de 5 sau 6 luni. A slabit vreo 5 kg, deci nimic spectaculos, dar nu dau vina pe produse, pentru ca nici mama nu e chiar cel mai serios om cand vine vorba de mancat sanatos. Degeaba bei shake-urile lor, daca in restul timpului nu mananci ce trebuie..

Cheltuia lunar in jur de 800-900 de lei, asta pentru ca ii spunea nutritionistului (sau ce o fi fost tipul respectiv) ca nu isi permite mai mult. Se faceau mici presiuni asupra ei sa cheltuie mai mult, se simtea prost ca nu putea.

Probabil ca slabesti cu produsele lor, daca mananci ce trebuie si in restul timpului. Nu vad de ce nu ai slabi. Dar chiar merita sa cheltui atatia bani? Eu cred ca se poate si fara. Chiar si cei de acolo i-au spus ca produsele o ajuta un pic, dar in restul timpului tot trebuie sa faca efortul de a manca corect, asa ca de ce nu ai folosi banii respectivi sa iti cumperi mancare de calitate si sa ai grija ce mananci..

#33
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Produsele lor sunt fix pix. Sunt nenumarate articole si reportaje fix pe tema asta. Nu este decat un MLM, nu are nimic de a face cu o viata sanatoasa.

#34
sikus

sikus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 30.10.2014
Produsele pentru slabit  pot si ele sa ajute, dar singure nu prea pot face minuni!

#35
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
pe sistemul asta si daca mananci doar stevie sau iarba slabesti.

#36
CIP03

CIP03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 03.03.2019
Astia de la Herbalife au sediu in Bucuresti, zona centrala, in parcare numai Lexus.
Cumparati in continuare iuluzii, ca doar sefa are nevoie de un crossover  Lexus RX nou!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate