Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce ziceti de acest medicament?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
mindhunter007

mindhunter007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.01.2010
Mama mea are diabet de tip 2, acum din pacate a ajuns sa faca o doza de insulina , doctorii i-au gasit si ceva la rinichii (se pare ca tot cauzat de diabet). Am aflat de un medicament numit DIABETICO http://magazin.remed...tico-forte.html . Uni cica e foarte bun, eu fiind medicament chinezesc nu stiu ce sa zic, i-as cumpara mami mele si nu i l-as cumpara.

  Voi ce ziceti? A folosit cineva asa ceva?

Ce parere aveti despre acest produs?

#2
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Nu mi-as pune mari sperante intr-un "medicament" la care nu conteaza modul de administrare.

#3
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010

 mindhunter007, on 21st April 2010, 16:26, said:

Mama mea are diabet de tip 2, acum din pacate a ajuns sa faca o doza de insulina , doctorii i-au gasit si ceva la rinichii (se pare ca tot cauzat de diabet). Am aflat de un medicament numit DIABETICO http://magazin.remed...tico-forte.html . Uni cica e foarte bun, eu fiind medicament chinezesc nu stiu ce sa zic, i-as cumpara mami mele si nu i l-as cumpara.

  Voi ce ziceti? A folosit cineva asa ceva?

Ce parere aveti despre acest produs?

Stai bland. Asta nu este medicament, ci un supliment alimentar!
Mama ta a incercat si Victoza inainte sa treaca pe insulina?

#4
mindhunter007

mindhunter007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.01.2010
nu nu a incercat

Pentru ca doamna doctor nu i-a prescris acel medicament.

Stiti ceva vreo solutie pentru a stopa avansarea diabetului? , pentru ca afecteaza si celelalte organe.

Am auzit ceva de nuca de cocos ca ar fi buna pentru diabetul de tip 2

#5
nelub

nelub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.10.2006

 mindhunter007, on 21st April 2010, 16:26, said:

Mama mea are diabet de tip 2, acum din pacate a ajuns sa faca o doza de insulina , doctorii i-au gasit si ceva la rinichii (se pare ca tot cauzat de diabet). Am aflat de un medicament numit DIABETICO http://magazin.remed...tico-forte.html . Uni cica e foarte bun, eu fiind medicament chinezesc nu stiu ce sa zic, i-as cumpara mami mele si nu i l-as cumpara.

  Voi ce ziceti? A folosit cineva asa ceva?

Ce parere aveti despre acest produs?
Eu sunt depistat cu diabet [ DZ tip2] de 7 ani si am lut siofor 1000 si diaprel dar de 3 luni am renuntat si am trecut pe diabetico forte pe care primele 6 zile am luat 3 cp/zi dupa care am redus doza la 1 cp/zi si am glicemia 80-100mg/dl in functie de ce mananc .Am renuntat la carnea de porc,paine,bere,mezeluri si cartofi prajiti.Partea proasta este ca nu se da pe reteta gratuit si este cam scump dar merita tinand cont de faptul ca nu mai bagam in noi tot felul de chimicale care au si efecte negative asupra altor organe . :coolspeak:

#6
regius1000

regius1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 03.07.2004
Poate ca este cam tarziu raspunsul dar de aproape un an imi tin glicemia sub 100 numai cu 3 pastile de Diabetico forte desi am incercat cu multe alte produse naturiste inainte. De la 180 am ajuns la 105-90 in functie de ce manac si intradevar in mod curios efectul este acelasi chiar daca le iau toate trei odata sau cate una. Parac efectul este mai puternic daca le iau pe rand dar cand plec in calatorie le iau pe toate trei si scao o zi de grija lor. Cam scumpe - costa intre 45-52 lei - in functie de farmacia de unde le iau. Sper sa preintampin agravarea bolii si sa scap toata viata numai cu pastilele astea. Si mai sper sa nu declaram razboi Chinei si sa nu se mai importe pastilele astea minune:)

Edited by regius1000, 24 November 2011 - 18:07.


#7
angisz

angisz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.08.2009

 regius1000, on 24th November 2011, 18:06, said:

Poate ca este cam tarziu raspunsul dar de aproape un an imi tin glicemia sub 100 numai cu 3 pastile de Diabetico forte desi am incercat cu multe alte produse naturiste inainte. De la 180 am ajuns la 105-90 in functie de ce manac si intradevar in mod curios efectul este acelasi chiar daca le iau toate trei odata sau cate una. Parac efectul este mai puternic daca le iau pe rand dar cand plec in calatorie le iau pe toate trei si scao o zi de grija lor. Cam scumpe - costa intre 45-52 lei - in functie de farmacia de unde le iau. Sper sa preintampin agravarea bolii si sa scap toata viata numai cu pastilele astea. Si mai sper sa nu declaram razboi Chinei si sa nu se mai importe pastilele astea minune:)
Sotul meu are diabet de tip 2 de 3 ani si pana acum 2 luni avea ca tratament 1 siofor de 1000 dimineata si unul seara.De 2 luni a inceput tratamentul cu DIABETICO si se simte excelent,isi mentine glicemia la 100-130.Aveti insa mare grija daca va decideti sa luati DIABETICO deoarece actioneaza relativ repede(5-10 zile ) si exista riscul,daca nu va monitorizati foarte atent glicemia,sa faceti HIPOglicemie.A mers in paralel cu tratamentul medicamentos vreo 2 saptamani dupa care a renuntat la Siofor ramand la 1-0-1 Diabetico.Intr-adevar pretul e de cca 50 lei,noi le comandam pe net.As vrea sa aflu si alte pareri de la cei care folosesc de mai mult timp acest produs.Mi-e teama sa ma bucur.Nu stiu daca nu are efecte secundare negative,daca nu cumva afecteaza alte organe.De ce nu se prescrie de medicul diabetolog daca e ok si are efecte bune?De ce se prescriu doar chimicale?

#8
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Pentru ca nu are nici un studiu clinic si medicul nu poate risca prescriindu-va niste dubiosenii din China. Stiti ca aceste suplimente alimentare nu sint verificate dpv al ceea ce contin pentru ca legea nu cere acest lucru decat o simpla notificare la IBA ?
Imi aduc aminte acum cativa ani de isteria Diavit (intamplator il cunosc pe dl profesor Morar) ca va eradica diabetul, ca va duce la faliment firmele de medicamente etc.etc..Nu s-a intamplat nimic, sint cativa care au rezultate excelente (probabil conjugate cu regim) iar marea masa a ramas pe chimicale.

Edited by Remicade, 07 January 2012 - 07:57.


#9
smiley2012

smiley2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2012
Vreun tratament pentru vindecarea completa a diabetului, nu a auzit nimeni?


- Si-a facut cineva Peptidul C, ce valoare a iesit?

- Dar analiza anticorpilor anti GAD si anti ICA?


A incercat cineva cu naturiste?

Am auzit ca prin acupunctura sau vindecat persoane, ce stiti de acest lucru?

Despre vaccinul care te scapa de diabet in 6 zile stie cineva ceva?......http://stiri-medicale.clinicistomatologice.ro/injectie-care-te-scapa-de-diabet-in-6-zile.html

sau despre asta.......http://medlive.hotnews.ro/cele-mai-de-avansate-cercetari-pentru-vindecarea-diabetului-de-tip-1.html

Edited by smiley2012, 09 March 2012 - 18:56.


#10
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Nu va faceti iluzii nu se va inventa niciodata un medicament care sa vindece diabetul sau alte boli incurabile, ne-ar lasa pe noi medicii si farmacistii fara obiectul muncii. Interesul companiilor farmaceutice, al actionarilor si managementului este ca aceste boli sa ramana cronice si sa aduca bani. Sorry daca am fost sincer.

#11
helen007

helen007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.07.2011
o speranta pt descoperirea unui tratament care sa vindece diabetul exista din pct meu de vedere si ma bazez pe faptul ca guvernele dau  banii pt medicantele gratuite utilizate in aceasta boala,peste tot in lume.In America de exemplu peste 128 de BILIOANE de dolari se cheltuiesc anual si numarul bolnavilor este in crestere alarmanta.Avand in vedere ca totul se rezuma la bani si in fond de sanatate nu prea le pasa decat suferinzilor si familiilor acestora in curand aceasta boala va produce gauri si mai mari in bugetele statelor,si asa foarte serioase,facand din gasirea leacului vindecator una dintre prioritatile lor.Logic asa s-ar pune problema asta..o-m trai si o-m vedea ;)

#12
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 smiley2012, on 9th March 2012, 19:50, said:

Vreun tratament pentru vindecarea completa a diabetului, nu a auzit nimeni?
- Si-a facut cineva Peptidul C, ce valoare a iesit?
- Dar analiza anticorpilor anti GAD si anti ICA?
A incercat cineva cu naturiste?
Am auzit ca prin acupunctura sau vindecat persoane, ce stiti de acest lucru?
Despre vaccinul care te scapa de diabet in 6 zile stie cineva ceva?......http://stiri-medicale.clinicistomatologice.ro/injectie-care-te-scapa-de-diabet-in-6-zile.html
sau despre asta.......http://medlive.hotnews.ro/cele-mai-de-avansate-cercetari-pentru-vindecarea-diabetului-de-tip-1.html

Daca pancreasul nu mai produce insulina, cum crezi tu ca poate exista "un vaccin" care sa te scape de diabet in 6 zile? Iti sugerez sa citesti despre ce este diabetul si apoi vei intelege mai bine si vei face diferentia intre informatiile serioase si aiureli.
Sanatate!

#13
armis

armis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2012
[quote name='mindhunter007' date='1st May 2010, 20:02' post='8144573']
nu nu a incercat

Pentru ca doamna doctor nu i-a prescris acel medicament.

Stiti ceva vreo solutie pentru a stopa avansarea diabetului? , pentru ca afecteaza si celelalte organe.

Am auzit ceva de nuca de cocos ca ar fi buna pentru diabetul de tip 2
[   Buna seara!   Eu am fost depistat cu diabet tip2 acum trei ani cu valori cam mari  glicemie 180. Am citit pe un forum despre medicina naturista si am urmat cu ceai de la FAREX se numeste GLICOSTAT si medicii au ramas surprinsi a scazut dupa o luna de trat.la 100 glicemia. Am baut un litru de ceai pe zi si acum continui sa beau,la trei luni fac o pauza de o luna.  Va pot demonstra cu analizele!!  P.S. Nu uitati si de regimul alimentar care se cere ptr.diabet. Cind mai doriti va mai trim.si o reteta de ceai ptr.scaderea trigliceridelor si colesterol!  Va doresc o seara placuta!!

#14
ove1

ove1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.03.2006
Diabetul este o boala foarte complexa si parsiva si din pacate nu poate fi vindecata cu un produs anume. Diabetul provoaca foarte multe complicatii, printre cele mai uzuale sunt urmatoarele: afecteaza plamanii (sete excesiva), afecteaza stomacul si digestia (foame excesiva), afecteaza rinichii (urinat nocturn), afecteaza circulatia sangelui (creste tensiunea, mainie si picioarele devin tot timpul reci si amortite).
Ulterior complicatiile devin din ce in ce mai periculoase pentru ca incep sa afecteze alte organe. De exemplu din cauza ca rinichii sunt afectati de eliminarea glucozei prin urina, incepe sa fie afectat sistemul endocrin. Si astfel multe persoane se trezesc cu hipo tiroidism si ulterior cu osteoporoza sau impotenta. Toate acestea au directa legatura cu rinichii, iar in medicina traditionala chineza sunt vazut ca o deficienta de Yang la rinichi. Totodata netratata corespunzator problema cu micro circulatia sangelui duce la formarea de cangrene la picioare si la afectarea vederii.
Tot in medicina traditionala chineza se spune ca fiecare boala poate avea mai multe cauze iar o anumita cauza poate provoca multe boli diferite ce aparent nu au nici o legatura una cu cealalta.
Pentru tratarea diabetului sau macar stoparea deteriorarii sanatatii e nevoie de niste plante cu mai multe efecte in functie de ce probleme are fiecare.
Eu am vazut efecte uimitoare la persoanele cu diabet ce aveau mari probleme cu circulatia sangelui, cu insomnii si cu oboseala continua ce au urmat un tratament de cateva luni cu Gluconature.
Sunt si persoane care au inlocuit medicamentele alopate cu Gluconature dupa cateva luni in care le-au luat in paralel. Un produs naturist foarte bun ce scade glicemia in mod natural este momordica sau castravetele amar si poate fi luat fara probleme de toti diabeticii.

#15
mineione

mineione

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.04.2014
Si Diabetico contine castravete amar.Nu recomand nimanui dar eu trebuia sa fac insulina si,la recomandarea unui amic,am incercat cu Diabetico.Dupa trei luni am fost,oficial,scos de pe insulina.Fiecare crede ce vrea.

#16
luxornet

luxornet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 25.02.2007
Am incercat Diavit, 3 luni, cate 3 comprimate zilnic, dar glicemia nu a scazut absolut deloc (tin regim)

#17
goguldenim

goguldenim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.08.2007

 mineione, on 08 decembrie 2014 - 18:07, said:

Si Diabetico contine castravete amar.Nu recomand nimanui dar eu trebuia sa fac insulina si,la recomandarea unui amic,am incercat cu Diabetico.Dupa trei luni am fost,oficial,scos de pe insulina.Fiecare crede ce vrea.

Salut! Mai faci insulina? Dintre pastilele naturiste la ce ai ramas? Mulțumesc anticipat

#18
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Cu ajutorul regimului ajungeti la normal, acesta trebuie sa va fie mod de viata , de altfel dupa un an de regim gustand din preparatele cu indulcitori chimici sau produse cu adaosuri chimice (pana si branza) ve-ti constata ca au gusturi ciudate care nu va inbie sa le consumati.
      Deci: carne orice fel, fara grasime , branza 3% grasime, un ou doua pe saptamana, doua sute gr . paine intermediara (are gibre si va yine de foame) , apa dupa mese la 30 40 de minute, fara grasi fructe (doar mere verzi si grepfruits  supe de legume numai din piata de la producatori: telina musai cu frunze cealalta este de import, dovlecel pus autohton iarna punem la congelator , tot ce considerati ca creste in curtea omului si nu are pesticide si alte chimicale, morcovi albitura gulii (fara sfecla) patrunjel leustean marar tarhon, rosii doar de camp (taranii au substante chimice cu care grabesc coacerea (daca rosia e verde inauntru inseamna ca a fost tratata, seara le aplica substanta pe gogonele verzi si a doua zi sunt rosii, ar trebui sa-i punem sa le manance ) , peste doar slab. Grasimi tolerate : unt de foarte buna calitate 82% nu va speriati ca este scump, mie un pachet imi ajunge o luna, ulei numai de masline (nu din comert, sunt firme specializate si magazine produse grecesti care vand marfa buna, unul este piata Vacaresti), nu cumparati unt de la tarani (este contrafacut) nu cumparati branza de la tarani este contrafacuta si cu grasime 30-45%) . Unii spun ca nu pot respecta regimul la serviciu, ba da, luati caserola cu branza de vaci 3% painica intermediara si un piept de pui la gratar , doua frunze de salata, o rosie cateva felii de grepfruits, a doua zi un borcan cu supa de legume (poate aveti frigider) asta poate fi mancata si rece, o felie doua de sunca buna nu porcarii din comert eventual o pulpa desosata si fara piele, o feliuta de cascaval sau cas slab , eventual fierbeti acasa carne de curcan cu mirodenii : boia dulce, tarhon, patrunjel. Nu mancati cu sare, sarea creeaza stare de foame continua. Mancati la 3 ore putin un sandwich nu trebuie mult. Nu mancati alune seminte care contin multe grasimi. Regula este simpla : fara sare grasimi si orice contine zahar chiar si fructoza. IN 2LUNI VA REGLATI GLICEMIA.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate