Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pot sa-mi configurez propriul iMac?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
In viitorul apropiat vreau sa-mi iau un iMac.
Din cate am vazut, configuratia cu i5 are un ecran ridicol de mare.
Pot sa-mi configurez iMac-ul asa cum vreau? (i5 pe 21.5 inch) La ei pe website nu am gasit optiunea asta iar cel ce vinde iMacuri in orasul meu e un idiot.

#2
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Nu, nu poți.
Dar să-ți spun un secret bine păzit: nici un ecran nu e suficient de mare! Sau prea mare!

Edited by floriniaru, 18 April 2010 - 14:58.


#3
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Sa pun un ecran de 27" pe birou doar ca sa ma uit pe SP si hotnews... pare aiurea.
Multumesc de informatie.

#4
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

 reovel, on 18th April 2010, 16:09, said:

Sa pun un ecran de 27" pe birou doar ca sa ma uit pe SP si hotnews... pare aiurea.
Multumesc de informatie.
Din clipa în care îl pui, nici prin cap n-o să-ți mai treacă să te uiți numai la SP și Hotnews. Poți să faci cu el ce-ți trece prin cap, inclusiv să vezi filme la o calitate care să-ți taie răsuflarea.
Dar, hai să presupunem că numai asta vrei să faci… Nu înțeleg de ce îți trebuie un i5 sau un 17?! Pe bune! Pentru așa ceva, un imac vechi de 5 ani e foarte potrivit! E ceva ce ne ascunzi?

#5
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

 floriniaru, on 20th April 2010, 23:09, said:

Din clipa în care îl pui, nici prin cap n-o să-ți mai treacă să te uiți numai la SP și Hotnews. Poți să faci cu el ce-ți trece prin cap, inclusiv să vezi filme la o calitate care să-ți taie răsuflarea.
Dar, hai să presupunem că numai asta vrei să faci? Nu înțeleg de ce îți trebuie un i5 sau un 17?! Pe bune! Pentru așa ceva, un imac vechi de 5 ani e foarte potrivit! E ceva ce ne ascunzi?
Ce-as putea sa-ti ascund, oare? Nu voi ascunde arme nucleare in imac, stai calm...
Nu vad de ce mi-ar trebui un ecran de 27 '' pentru 2-3 filme  si stiri.
Puteam incorpora un procesor puternic intr-un device mai mic.
Dar daca nu se poate... iau PC normal. ;)
PS:Tu ce-ai face cu un monstru de-asta (i7, 27 inch) ? :huh:

Edited by reovel, 24 April 2010 - 00:32.


#6
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

 reovel, on 24th April 2010, 01:31, said:

Ce-as putea sa-ti ascund, oare? Nu voi ascunde arme nucleare in imac, stai calm...
Nu vad de ce mi-ar trebui un ecran de 27 '' pentru 2-3 filme  si stiri.
Puteam incorpora un procesor puternic intr-un device mai mic.
Dar daca nu se poate... iau PC normal. ;)
PS:Tu ce-ai face cu un monstru de-asta (i7, 27 inch) ? :huh:
Tocmai ASTA te-am întrebat: de ce nu e bun iMac de 21"? Doar ai spus singur ce vrei să faci cu el. Te asigur că Core2Duo la 3 Ghz e suficient. Nu crezi?
Iar eu ce-aș face cu monstrul? Păi: Photoshop, Illustrator, 3D, Video montaj, randări, afișe, bannere, lucrări cu care mi-aș scoate banii în juma' de an. Apoi aș vedea filme, m-aș juca. Am un prieten care s-a dat peste cap și a cumpărat i5. Încă nu i-a venit, dar l-am învățat pînă atunci cum să-și pună Windows pt jocuri. Deja tropăie.
Mulțumit?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate