Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vacanta in Bibione Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#199
Utazoo

Utazoo

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.06.2021
Salutare,
Am si eu o intrebare ... pentru copii se solicita test PCR sau ajunge si un test rapid ?

#200
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
depinde  de varsta  ,  este suficient test rapid  .  cred  ca sub 6 ani nu este nevoie  ....cred   ,ramane sa mai cauti tu info .daca pleci dupa 6 August   ai grija ca restrictiile sunt altele  .

#201
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008

View Postfoxtian, on 14 iulie 2021 - 12:44, said:

slabut topicul  , saptamana viitoare  sunt in Bibione  ,  nu a mai fost nimeni  anul asta  ?  ceva recomandari  de restaurante  , disco  sau deschis  ?
Ati fost,daca da cu ce impresii ati ramas,care restaurante merita?

#202
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019

View Postanonima1, on 15 aprilie 2022 - 19:07, said:

  Ati fost,daca da cu ce impresii ati ramas,care restaurante merita?

recomand  Bibione , nu as putea sa recomand  anumite localuri  dar de multi ani  merg  in aceasta  zona si mereu  revin cu placere  .in fapt locul de baza este  Lido de Jesolo  aflat la cativa km    de Bibione  dar anult trecut   am facu o schimbare  cu Bibione  .Bibione   este sigur  , curat  , civilizat  , mereu plin de nemti si austrieci  nu se fumeaza pe plaja  , plaja pentru persoane cu handicap   etc  etc , se vorbeste aproape peste tot   germana si engleza dar le restaurante sunt si multi romanii   chelneri    .  daca  iti doresti neparat  o vacanta in zona   iti recomand  Lido de Jesolo   , ai mult mai mute atractii   plus   Venetia  langa  si un Aqua park  . In Iunie  merg in Jesolo  ,  cazarea e un pic mai scumpa   ca in Bibione   dar   cu noroc gasesti ceva    rezonabil  .

#203
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postfoxtian, on 24 aprilie 2022 - 12:02, said:



recomand  Bibione , nu as putea sa recomand  anumite localuri  dar de multi ani  merg  in aceasta  zona si mereu  revin cu placere  .in fapt locul de baza este  Lido de Jesolo  aflat la cativa km    de Bibione  dar anult trecut   am facu o schimbare  cu Bibione  .Bibione   este sigur  , curat  , civilizat  , mereu plin de nemti si austrieci  nu se fumeaza pe plaja  , plaja pentru persoane cu handicap   etc  etc , se vorbeste aproape peste tot   germana si engleza dar le restaurante sunt si multi romanii   chelneri    .  daca  iti doresti neparat  o vacanta in zona   iti recomand  Lido de Jesolo   , ai mult mai mute atractii   plus   Venetia  langa  si un Aqua park  . In Iunie  merg in Jesolo  ,  cazarea e un pic mai scumpa   ca in Bibione   dar   cu noroc gasesti ceva    rezonabil  .
Cum ți se pare Bibione fata de Lido di Jesolo?Identic?Este mai ok Lido di Jesolo fata de Bibione?

#204
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
Lido di Jesolo   este cu mult peste  Bibione .ai mai multe atractii , poti merge la Venetia cu  vaporasul , exista un aqua park  foarte misto  . plus f multe cluburi   inclusiv de destrabalare , zilnic ai ce face . fara ezitare recomand  Jesolo  . Si la fel   ,este foarte curat si   sigur ,peste tot se vorbeste  germana si engleza  fara probleme  , mai ales limba germana .

#205
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017
Cred ca majoritatea familistilor nu vor în cluburi sau sa se destrăbălare.Vor zone linistite.
Si din Bibione Pineda poți sa mergi cu vaporașul la Veneția.
Și la Bibione este agitație, în sezon.La Bibione Pineda, este
mai  liniște.
La Rosolina Mare ai fost?Ce părere ai de aceasta stațiune în comparație cu Lido di Jesolo?

Edited by max_01, 22 May 2022 - 08:56.


#206
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 03.10.2019
Eu  m am referit  ca  in Jesolo   ai   totate optiunile  in functie de gusturi , apreciez foarte mult  curatenia si  siguranta  aici ca si in Bibione  desigur   .  Este cea mai completa statiune din zona   si renumita   .  nu am auzit pana acum  de Rosolina   .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate