Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Vacanta in Bibione Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
205 replies to this topic

#19
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Ar mai fi  de spus ca in Italia( si implicit in Bibione) e invaaaaaaaaaaazie de soparle. Daca te pune Dumnezeu sa intri pe un spatiu verde, asa fug ca si cosasii la noi !  :fear:  Imi imaginez ca daca stai la parter sau etaju 1, ai mari sansa ca noaptea sa ai musafiri(daca peste zi ai lasat balconu deschis)  :naughty:

In mare sunt o groaza de raci (sau dracu stie ce is, da au clesti). Is rotunzi si micuti, dar eu nu intram in apa apropae deloc din cauza lor. Cand intram, ma puneam de la mal pe saltea si "vasleam" pana mai in larg, unde puteam sa ma balacesc fara sa ating fundul marii.

Uneori sunt meduze in mare. Habar n-am daca pisca, dar dupa cum arata inclin sa cred ca da. Unele sunt maaaaaaaari(cam de 20 cm diametru) si au niste tentacule albastre, cu aspect mai exotic.

Soparle ca soparle, raci ca raci, meduze ca meduze, da' ce te faci daca in apa dai peste asa ceva :



Dumnealui se plimba agale pe tarm intr-o seara calduroasa de iulie, in Lido di Jesolo  :rolleyes: Totul se intampla in inima statiunii, nu pe o plaja salbatica. Cand m-am apropiat, a luat-o agale spre mare si intr-un final dus a fost in larg. De atunci n-am mai intrat in Marea Adriatica.  :thumbup:

Edited by Ivanna, 05 May 2010 - 14:13.


#20
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
si atunci de ce nu merge romanul la turci sa stea ca balena in piscina?asa nu-l ataca nicio lighioana....
acuma naiba stie unde sunt toate astea dar eu 7 zile nu am vazut decat niste meduze...soparle, raci serpi...nu...

#21
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Da ce te-ai ofuscat asa, puisor?  :console: Te doare vreo masea? Asa tare te-a speriat serpisorul ?  :console:  

Ete si o mostra de soparla din misano :



si o "tentacula" de rac gasita pe plaja din Misano(da' eu nu la raci din astia ma refeream, ci la din aia micuti, cu clestisori mici)


Meduza nu cred ca am pozata, da' caut.

Edited by Ivanna, 05 May 2010 - 14:32.


#22
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Gata, am gasit si un racusor; tot din jesolo, dar oricum asa arata si cei din Bibione. Meduza chiar nu am. Poate alta data :)

(D)racusorul esuat:


Edited by Ivanna, 05 May 2010 - 15:11.


#23
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
maica, pastreaza-ti comentariile pt puisorii aia ai tai...care poate au si problme cu maselele...vad ca e super mare interesul pt pozat dihanii inspaimantatoare...poate ma ataca vreu cleste de crab mort, sau o soparla de 5 cm...
acuma , ca sa inchei subiectul ca nu am chef sa-mi pierd vremea pe aici cu tampenii de astea, nu mai bine sta omul acasa???ce atata turism...poate asa drobul de sare ramane la locul lui...

#24
cool2005

cool2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2006
Haide-ti, mai usor cu cearta, nu isi are rostul. Huh Ivana, sper sa nu dau peste "serpisori" dinaia in bibione, pana acum nu am auzit de asa ceva. Raci , meduze, sunt si la noi, soparlele sunt inofensive ma gandesc, oricum, nu as vrea sa ma trezesc cu una in bucatarie :| .

#25
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
pana la urma ce ai mai facut?ti-ai luat cazare in Bibione?sau te-a speriat clestele de crab de la 300 de km de bibione????

#26
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Cel mai mult în Bibione mi-a plăcut pârtia artificială de ski :)) .
Nu știu dacă mai este și acum dar era super ..

#27
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
unde mai era si aia???

#28
cool2005

cool2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 27.07.2006
salut. Da, am luat cazarea cand am deschis topicul, 7 nopti cazare Bibione, Appartamenti dei Pini la sfarsitul lui Iulie. Sper sa fie totul in regula :)

#29
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
a, da..insa nu mai citisem prima pagina.sa ai distractie, o sa-ti placa acolo!daca mergi pt mare si plaja plus lejeritate-nu are ce sa nu fie bine...

#30
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010

View PostBuhani73, on 13th May 2010, 15:21, said:

unde mai era si aia???

Era intr-un capat la plajei .
Exact , nu mai stiu unde .

#31
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
nu stiam de ea..si nici nu am vazut-o..
de fapt la cati km are plaja din Bibione...
un coleg de-al meu merge cu familia acolo prin iunie.si tot la apartamente dar nu stiu exact la care

#32
MIULINI

MIULINI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.07.2009
A fost cineva la Tore del Solle ? e o cladire de 10 etaje din Bibione unde am cazare la sfarsitul lui iulie.In poze arata foarte bine dar m-ar interesa daca a fost cineva cazat acolo.

#33
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Eu nu :) .
Dar cam peste tot in Bibione arata bine pentru ca este o statiune noua .

#34
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
nu am stat acolo insa am trecut de mai multe ori prin preajma.avand 5 stele poti merge linistit.cladirea e noua si are toate conditiile
eu am fost la 4 stele si nu ai nimic de reprosat...

#35
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Cam din ce an este stațiune ?
Cam cu exactitate dacă se poate :D .

#36
MIULINI

MIULINI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 01.07.2009
Ce parere aveti despre temperatura apei?Eu am o problema cu apa rece.Au fost ani in care nu ma bagam in apa deloc pe litoralul nostru pentru ca apa era prea rece pentru mine.Am o banuiala ca si in Bibione e cam ca la noi(apa rece,vreme incerta)Da` acu-i biletul luat.O fi mai bine la piscina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate