Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

nu am nici un boyfriend.help!

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1
me_nefertiti

me_nefertiti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2010
am 23 de ani si sunt singura.cu toate eforturile mele de a intalni pana la varsta asta un baiat pe placul meu,nu am reusit sa imi gasesc pe nici unul,nici in timpul facultatii,si acum nici pe timpul masterului.deja ma gandesc la o familie,nu exagerez,insa o relatie stabila macar sa am asigurata.uneori sunt optimista,cu gandul pozitiv,sperand ca poate intr-o zi voi fi fericita,dar sunt momente cand ma invadeaza pesimismul si cad in mici depresii.(de ordinul orelor sau zilelor). am incercat sa imi fac conturi de socializare,dar va rog  sa imi scuzati expresia,am intalnit numai prosti,care nu m-au apreciat,am vb cu ei pe mess,m-au enervat toti,le-am dat ignore.mi-am pierdut increderea in netul asta,am anulat toate conturile de socializare.am zis ca daca e sa intalnesc unul se poate intampla si maine cu voia lui Dzeu,nu numai sa caut eu...dar cand? ce e drept nu ies deloc in oras in cluburi,dar mi-am zis ca tot nu agat nimic acolo,daca nu te cunoaste nimeni,nu se baga in seama.dati-mi voi un sfat..unde sa il intalnesc?

#2
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 me_nefertiti, on 16th April 2010, 20:54, said:

Tu pana acum nu ai avut niciun prieten? :huh:  Esti virgina? Ce-ai zice sa ne arati o poza? :D

#3
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Join the club :D

Edited by HLG, 16 April 2010 - 21:17.


#4
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Pune o poza, eventual cenzureaza figura. Probabil te pierzi cam repede cu firea...

#5
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
asculta la mine: la cat de multi sunt la agatat pe softpedia, intr-o luna te vad si ...cu un copil
:rolleyes:


da curs invitatiilor ...chiar si virtuale si nu-l mai astepta pe fat frumos...pt ca NU EXISTA

#6
me_nefertiti

me_nefertiti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2010
deci daca am scris ca nu am avut nici un prieten,am gresit,am avut..eu m-am referit la timpul prezent

#7
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

 me_nefertiti, on 16th April 2010, 21:06, said:

deci daca am scris ca nu am avut nici un prieten,am gresit,am avut..eu m-am referit la timpul prezent
Daca ai avut,acum de ce nu mai ai? Ce s-a intamplat?

#8
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

 me_nefertiti, on 16th April 2010, 22:06, said:

deci daca am scris ca nu am avut nici un prieten,am gresit,am avut..eu m-am referit la timpul prezent


punem pariu ca softpedistii iti rezolva impasul :naughty:


 cosmin_17, on 16th April 2010, 22:08, said:

Daca ai avut,acum de ce nu mai ai? Ce s-a intamplat?


oamenii se mai si despart... :notangel:

#9
awss

awss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 27.08.2006

 me_nefertiti, on 16th April 2010, 21:54, said:

am 23 de ani si sunt singura.cu toate a) eforturile mele de a intalni pana la varsta asta un baiat pe placul meu,nu am reusit sa imi gasesc pe nici unul, b ) nici in timpul facultatii,si acum nici pe timpul masterului.deja ma gandesc la o familie,nu exagerez,insa o relatie stabila macar sa am asigurata.uneori sunt optimista,cu gandul pozitiv, c) sperand ca poate intr-o zi voi fi fericita,dar sunt momente cand ma invadeaza pesimismul si cad in mici depresii.(de ordinul orelor sau zilelor). am incercat sa imi fac conturi de socializare,dar va rog  sa imi scuzati expresia,am intalnit numai prosti,care nu m-au apreciat,am vb cu ei pe mess,m-au enervat toti,le-am dat ignore.mi-am pierdut increderea in netul asta,am anulat toate conturile de socializare.am zis ca daca e sa intalnesc unul se poate intampla si maine cu voia lui Dzeu,nu numai sa caut eu...dar cand? ce e drept nu ies deloc in oras in cluburi,dar mi-am zis ca tot nu agat nimic acolo,daca nu te cunoaste nimeni,nu se baga in seama.dati-mi voi un sfat.. d) unde sa il intalnesc?

a) Ce standarde/pretentii ai?

b ) Pentru moment te poti concentra asupra carierei. Ai destul timp de familie. Ce facultate ai urmat?

c) Vei fi fericita si in privinta asta.

d) In nici un caz stand in casa!

Edited by awss, 16 April 2010 - 21:18.


#10
Vacutza-Atomik

Vacutza-Atomik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.09.2009
Si eu care credeam ca sunt singurul in situatia asta.... :D

#11
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Ai zis tu ca in club nu te baga nimeni ins eama daca nu te cunoste. Te contrazic !

Esti din Bucuresti ? Ai masina ? Ne vedem pe Magheru ! :lol:

#12
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007

 me_nefertiti, on 16th April 2010, 21:54, said:

am 23 de ani si sunt singura.
Ai doar 23 ani :) Nu inteleg de ce trebuie sa disperi.
Ai doar grija sa nu ridici stacheta prea sus si sa-i refuzi pe toti pe motiv ca nu se incadreaza perfect in tiparul tau. De gasit o sa-l gasesti probabil cand o sa astepti mai putin: la o petrecere, prietenul unei prietene, prietenul unui coleg de birou, etc. Trebuie doar sa ai rabdare.

#13
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Draga mea,

ai doar 23 de ani, o varsta frumoasa  care iti ofera o multitudine de oportunitati pe toate planurile.
Faptul ca NU ai intalnit pana acum un barbat potrivit tie, NU ESTE nici o problema, Nu ai pierdut inca nimic, ai destul timp inainte...
Nu cred ca sunt multi cei care sunt 100% multumiti de viata lor, de faptul ca persoana de langa ei este jumatatea lor, visul intruchipat, luna de pe cer, mierea din borcan...
Sunt multi cei care( si eu) ne multumim cu niste "chestii", sa presupunem ca avem o lista cu 20 de calitati pe care trebuie sa le aiba persoana perfecta si gasim pe cineva care indeplineste 9-10 din ele.
Eu zic ca este suficient sa dam o sansa relatiei, restul de calitati, plusuri sau minusuri se pot corecta pe parcurs.
Eu cred ca cel mai important este sa gasesti la un barbat urmatoarele:
-disponibilitate cat mai mare, printre care si sa nu fie implicat in alta relatie( fara iubita, mai ales, fara nevasta+copii :nonobad: )
-sa-ti ofere respect, incredere
-sa fie ingrijit
-sa fie comunicativ, sa aveti ce discuta
-sa fie amabil cu tine si cu cei din jur
-sa il vezi ca este interesat de persoana ta
-sa fi TU interesata de EL, adica pe limba mea, sa simti ceva, sa existe un feeling :rolleyes:

Apoi plus/minus mici detalii in fctie de persoana ta, nu te cunosc...

De gasit pe siteuri de socializare....hmmm, nici eu nu as avea incredere, sunt multi care o fac sa se distreze, prea putini seriosi, stiu pt ca si eu am stat pe chaturi cand eram tanara si nelinistita :naughty: ...
Eu am incredere in cunostinte si amicele mele care imi pot recomanda o persoana cunoscuta lor, adica sa stie careva de tipul respectiv: din ce familie provine, obiceiuri, job, etc
Eu zic sa te lasi pe mana cunoscutilor si incearca sa le explici bine inainte ca vrei persoane serioase, sau ce-ti mai doresti tu....

Eu sunt casatorita si pe sotz l-am cunoscut prin intermediul unei prietene de-ale mele, de fapt o pacienta de-a mea de la Spital....in fine....asta e alta poveste, dar asa a fost superok pt ca stiam de la ea tot felul de detalii si nu a mai fost nevoie de intrebari indiscrete si alte arme ascunse :notangel: ....

Iti urez spor in tot ceea ce faci si ce vei face, sa fii atenta si cel mai important, adopta o atitudine increzatoare in tine, fa-te frumoasa, ingrijeste-te si ai putzintica rabdare: "orice sac, isi are petecul" :console:

Asteptam vesti in continuare!

Nicol.

#14
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 dantella, on 16th April 2010, 22:10, said:

oamenii se mai si despart... :notangel:

how come? :huh:

#15
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
sunt sigura ca e plin inboxul ei de invitatii la o ...cafea...asa ca , nu cred ca mai are rost accesarea unui site de socializare...

#16
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Chiar se cupleaza oamenii pe feisbuc?

#17
icamaster

icamaster

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 13.02.2008
Here is your problem pe placul meu .

PS. Postul de mai sus nu trebuie sa il iei in serios, e o gluma mica si nevinovata (aka nu ma puteam abtine).

#18
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
toate ne dorim iubiti...pe placul nostru...asta e o problema doar in cazul in care stacheta pretentiilor e prea inalta si tipii nu au picioarele destul de lungi pt a o ...escalada

Edited by dantella, 18 April 2010 - 07:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate