Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

cartela 3g de la zapp

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
pizaru1000

pizaru1000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.07.2010
imi cer scuze ca nu am postat pe topicul care trebuia;
multumiri cosconor si masterboy;

#20
pizaru1000

pizaru1000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.07.2010
revin; exista semnal 3g zapp in busteni; am testat chiar adineauri; e perfect!

#21
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Nu stie nimeni pana la urma cum se poate aktiva pe 1 luna sau 4 luni optiunile d internet pe cartela 3g daca ai transferat credit dp nopoy? Apropo cine are credit pe nopay pm to me am nev d 9 euro sami activez 3+1 , msi astept un raspuns la fel de concis ca al celuia care a precizat procedura de transfer caruia ii multumim mult pt info,acuma ramane problema cum activam optiunile

#22
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006

View Postionut2, on 26th August 2010, 10:07, said:

Nu stie nimeni pana la urma cum se poate aktiva pe 1 luna sau 4 luni optiunile d internet pe cartela 3g daca ai transferat credit dp nopoy? Apropo cine are credit pe nopay pm to me am nev d 9 euro sami activez 3+1 , msi astept un raspuns la fel de concis ca al celuia care a precizat procedura de transfer caruia ii multumim mult pt info,acuma ramane problema cum activam optiunile
Se activeaza in felul urmator:
1. Se introduce una bucata sim 3g zapp intr-un modem/telefon 3G.
2. Se conecteaza la internet ( mai multe detalii despre cum se conecteaza gasiti pe site daca nu v-ati m-ai conectat pana acum)
3. Se introduce orice adresa( gen forum.softpedia.com) si automat se redirectionaza catre pagina de activare a extraoptiunilor de unde se selecteaza optiunea dorita.( de fapt conexiunea nu permite accesarea oricarei alte pagini de net)
4. Se deconecteaza.
5. Se reconecteaza pentru a putea accesa internetul.

Edited by alexiedb, 26 August 2010 - 15:02.


#23
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
Nu ma poate ajuta cineva cu un transfer de 6 euro de pe nopay pe cartela 3g? Astept pm ,msi

#24
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005

View Postalexiedb, on 26th August 2010, 16:02, said:

Se activeaza in felul urmator:
1. Se introduce una bucata sim 3g zapp intr-un modem/telefon 3G.
2. Se conecteaza la internet ( mai multe detalii despre cum se conecteaza gasiti pe site daca nu v-ati m-ai conectat pana acum)
3. Se introduce orice adresa( gen forum.softpedia.com) si automat se redirectionaza catre pagina de activare a extraoptiunilor de unde se selecteaza optiunea dorita.( de fapt conexiunea nu permite accesarea oricarei alte pagini de net)
4. Se deconecteaza.
5. Se reconecteaza pentru a putea accesa internetul.
Se poate si nishte poze cu paginile de cumparare 1 zi, 1 luna sau 3+1 luni ? Am un astfel de modem la locatia de la tzara si ai mei nu se prea pricep la navigare...

#25
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 03.05.2006

View Posthotm, on 30th August 2010, 11:05, said:

Se poate si nishte poze cu paginile de cumparare 1 zi, 1 luna sau 3+1 luni ? Am un astfel de modem la locatia de la tzara si ai mei nu se prea pricep la navigare...
Am atasat pagina de activare a optiunilor de internet. Dupa activare e necesara deconectarea si reconectarea pt a putea utiliza internetu;.

Attached Files


Edited by alexiedb, 30 August 2010 - 22:41.


#26
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Multumesc mult!

#27
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
O intrebare : dupa cati gb se limiteaza viteza la 128k?in specificatiile simului se spune ca dupa 3gb dar la optiunile de reincarcare se precizeaza ca dupa 1gb(cea de o luna nelimitat)sau 1,5 gb la cea de 4 luni nelimitat.Vreau un raspuns de la cineva care are asa ceva.Multumesc.

#28
mihainet76

mihainet76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 26.09.2006
Buna dimineata,

Am o intrebare la voi.Posed un modem zapp(cel de 7,2......ZTE),si o cartela 3G de la zapp.
Doresc sa aflu daca se poate sa folosesc acest modem si cartela pt internet 3G de la cosmote.
Adica,ori sa incarc cartela zapp cu pin de la cosmote,......ori sa cumpar o cartela 3G de la cosmote si sa o folosesc cu acest modem.
Insa,cred,ca modemul este codat in zapp.

Ce parere aveti?

O zi linistita!!

#29
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postmihainet76, on 29th October 2010, 08:50, said:

Buna dimineata,

Am o intrebare la voi.Posed un modem zapp(cel de 7,2......ZTE),si o cartela 3G de la zapp.
Doresc sa aflu daca se poate sa folosesc acest modem si cartela pt internet 3G de la cosmote.
Adica,ori sa incarc cartela zapp cu pin de la cosmote,......ori sa cumpar o cartela 3G de la cosmote si sa o folosesc cu acest modem.
Insa,cred,ca modemul este codat in zapp.

Ce parere aveti?

O zi linistita!!
Salut,desi zapp e parte cosmote.cred ca pin ul pentru Zapp nu se poate folosi pe Cosmote..dar nici invers.
intreaba la un magazin Cosmote cel mai sigur sau la RC (zapp/cosmote)

#30
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
Cartela Zapp 3G poti incarca doar cu cartela de reincarcare sau pin de Zapp.  Se mai poate transfera credit Zapp NoPay.
Cosmote foloseste infrastructura Zapp 3G prin roaming.  Daca vrei sa folosesti modemul Zapp cu sim de Cosmo mai mult ca sigur e nevoie sa decodezi intai modemul.
Recomand totusi un apel la RC Zapp 0788.111.111
Numai bine.

Edited by mvh, 30 October 2010 - 19:25.


#31
drhrdaim

drhrdaim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.03.2009
Mai are cineva probleme cu semnalul in Constanta ? De24 h incerc sa ma conectez , dar fara succes.

#32
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Am verificat azi doua cartele 3G de la Zapp in modemul MF626.

La una dintre ele se deschide pagina http://go.microsoft..../welcome.action in browser cu mesajul:
"Momentan intampinam dificultati tehnice. Ne cerem scuze pentru inconveniente."

La cealalta apare pagina normala cu mesajul:

Draga Client,
In acest moment perioada de valabilitate a accesului la Internet a expirat. Pentru a continua sa utilizezi cel mai bun serviciu de Internet mobil, cu cea mai mare acoperire, achizitioneaza una din optiunile de acces la Internet valabile.
Pentru tine special, iti oferim cadou un credit de 1,9 € cu care sa achizitionezi optiunea de 1 zi trafic nelimitat. Acest credit se ofera o singura data.


Mentionez ca nu am mai folosit de multa vreme aceste cartele (de prin vara lui 2010).
Insa stiu ca le-am activat cam la diferenta de 1 an, pe cea de-a doua fata de prima.

Ce inseamna primul mesaj? Ca a expirat perioada de gratie si cartela a devenit inutilizabila?
Sau daca transfer credit pe ea, atunci voi putea activa o optiune de internet?

#33
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Cartela cu probleme tehnice e momentan inutilizabila, fa o sesizare. Cea la care iti zice ca perioada de valabilitate a accesului la internet a expirat si iti cere sa alegi o optiune e o cartela utilizabila, poti sa o incarci si va functiona.

#34
bogdandebuzau

bogdandebuzau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 21.11.2008
Multumesc. O voi utiliza pe cea de-a doua.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate