Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

animal de companie

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
crystall

crystall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.02.2010
Si eu as recomanda un pisoi/pisica.
E altceva decat iepure, hamster. Au totusi un anumit nivel de inteligenta ;)
Si atunci cand e pui - sa fie sociabil/a , nu prea sperioasa , sau sa scuipe bla bla - vei avea o pisica/pisoi foarte sociabila.

#20
madni

madni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.02.2010

View Postsecosan, on 15th April 2010, 01:27, said:

Spre pisica tind sa optez si eu, dar am auzit diferite povesti despre cum au luat-o razna si au atacat.

Stiu un caz in care mana proprietarului a fost facuta tandari si sincer nu imi doresc.

Si eu tot pisicuta te sfatuiesc sa-ti iei. Sunt adorabile, mai ales daca o iei de mica si o educi. Chestia cu muscatul stapanilor se intampla o data la un milion de cazuri, si asta numai in anumite circumstante. Doamne fereste! Dar daca stai sa te gandesti ca maine iti pica o caramida in cap, nu mai iesi pe strada....

#21
omulbunlatoate

omulbunlatoate

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 01.10.2016
Mai devreme am citit in presa de pe net ca potrivit unui sondaj realizat in randul romanilor, in care se arata ca perusii, pestii si hamsterii sunt animalele cele mai usor de intretinut. Pacat ca nu multi care au caini sau pisici de exemplu, nu se gandesc ca si ele au nevoie de vizite regulate la doctorii veterinari, pentru vaccinari, cosmetica canina sau felina, de mancare mai deosebita..

#22
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postomulbunlatoate, on 01 februarie 2017 - 14:58, said:

perusii, pestii si hamsterii sunt animalele cele mai usor de intretinut.
Animale tinute in custi minuscule, spre amuzamentul oamenilor.
Cred ca nu ai avut niciodata acvariu de ai impresia ca pestii sunt usor de intretinut. Sa cureti un acvariu de 100 litri nu e unul din cele mai placute moduri de a petrece weekendul. Pe termen lung, un avvariu este cu mult mai costisitor fata de un caine sau o pisica.

#23
dcg3

dcg3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 01.02.2017

View Postsecosan, on 14 aprilie 2010 - 22:56, said:

Vreau si eu un animal micut, de companie, usor de intretinut.

Ce imi recomandati?

O sa ma mut intr-un apartament de 3 camere, deci curte nu intra in discutie si parca nu as vrea sa chinui un caine in apartament.

Cel mai bine coresunde un betta. Are nevoie de recipient de minim 10 litri, deci nu ocupa spatiul, nu face galagie, nu sare pe geam. Posted Image

[ http://3.bp.blogspot.com/_v7zWWTF0S_o/TDMDdpIDK0I/AAAAAAAAAIM/QXFjR9iq6hg/s1600/Halfmoon28.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dcg3, 13 February 2017 - 11:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate