Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Un sfat daca se poate.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
TheShocker

TheShocker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.08.2008
Buna seara, pentru inceput vreau sa mentionez ca sunt incepatator in ceea ce priveste ,,bodybuildingul". Ideea principala a acestui post este modul corect in care pot lua in greutate si suplimentele ce voi cei mai experimentati le considerati optime pentru profilul meu.
Cred ca e de cuvinta sa enumar cateva date despre mine in ideea ca va ajuta pentru a-mi recomanda o serie de suplimente.
Am 20ani, 1.75 si 57 kg; am practicat 10ani Karate astfel ca am o structura musculara bine definita insa lipsita de o masa consistenta, de altfel am facut aproape 1an sala intre 17-18ani. Mostenesc un metabolism ,,vitezoman".
In decursul anului de sala, am lucrat dupa un program bine stabilit si am folosit de asemenea suplimente ca de ex. milk and eg, etc, cresterea in greutate a fost undeva la 3-4kg(date jos rapid), cresterea in forta considerabila.
Alimentatia si odihna am inteles ca sunt puncte forte in cresterea in greutate(masa musculara), asa ca in ceea ce ma priveste: mananc de 3 ori pe zi, de obicei dupa programul orele: 11, 15, 21, numai ultimele 2 fiind mese consistente, dorm de la 1-2noaptea pana la 9-10dimineata. Momentan nu practic nici un sport, activitatea mea rezumandu-se la mersul la facultate si cativa km parcursi pe jos prin oras.
M-ar interesa sa cresc in greutate intre 5-8 kg, acum sunt constient de faptul ca nu treaba nu merge in 1luna. Am de gand sa ma apuc de saptamana aceasta de un program de antrenament acasa, flotari, ridicari de greutati si ceva alergat seara, urmand ca de la vara sa revin la programul de sala si sa incerc sa ma las de fumat.
Ce imi recomandati pentru o crestere in greutate, sper eu mai rapida. Toate sfaturile sunt binevenite.
Am uitat sa mentionez ca sunt fumator de 3-4ani(nu am slabit datorita fumatului, in decursul anului de sala nu am fumat).

Tind sa cred ca de la ultima masuratoare nu am crescut sau scazut:
brat = 29 rece.
picioare= am avut foarte bine pe perioada de karate, insa acum am ramas cu formele si cu ceva picioare de barza.

Va multumesc, o seara buna.

#2
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
In primul rand trebuie sa-ti pui la punct antrenamentul si alimentatia.
Cu flotari si alergari n-o sa cresti masa musculara. Ar trebui sa ai cel putin 4 mese pe zi, raportul proteine:carbohidrati fiind 1:2.
Daca vrei sa practici acest sport ar fi bine sa te lasi de fumat pentru nu iti aduce nici un benefeciu, din contra. Pentru un antrenament intens ai nevoie de plamani sanatosi, nu de plamani plini cu namol.

In privinta suplimentelor o sa ai nevoie de suplimente bogate in carbohidrati, de tipul weight gainerelor.

Edited by bd_vr, 13 April 2010 - 22:05.


#3
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Cum poti avea o structura musculara bine definita la 57 de kilograme si 1.75 m inaltime, avand 20 de ani? :mellow:

#4
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Bruce Lee avea 58 de kg si 172, deci se poate sa ai muschi fara sa fii mare.

#5
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Bruce Lee nu facea culturism. ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate