Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Nokia C3

- - - - -
  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#37
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Dintre cei care l-ati cumparat:

> reactioneaza repede meniul?
> wi-fi se conecteaza usor si cu succes??
> tastatura este galagioasa?? Am vazunt intr-un magazin unul si tasta space facea cam mult zgomot.

Edited by danutHD, 06 November 2010 - 12:31.


#38
danutHD

danutHD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 17.06.2009
Azi mi-am luat jucaria. Este mai mult decat ma asteptam initial. Sper ca impresia sa ramana la fel si odata cu trecerea timpului.

#39
principesa

principesa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.09.2010

View PostdanutHD, on 9th November 2010, 14:45, said:

Azi mi-am luat jucaria. Este mai mult decat ma asteptam initial. Sper ca impresia sa ramana la fel si odata cu trecerea timpului.

poti incerca sa iei teme de pe zedge.net pt 6300 de ex si sa vezi daca merg pe c3 ?

#40
DeLux

DeLux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.07.2007
Salut mi-am achizitionat telefonul acum 2 ore si sunt foarte multumit de el. Referitor la pret maxim 370RON eu l-am luat la reducere pentru ca l-am achizitionat cu abonamen. Recomand. :peacefingers:

#41
n00bzZ

n00bzZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 03.09.2010
L`am luat si eu , fain ce sa zic , la pretul lui e un telefon foarte ok ;O .

#42
Bullet

Bullet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 03.07.2006
Va salut,

Am achizitionat si eu un Nokia C3 ieri, insa nu reusesc sa-l fac sa se conecteze pe internet.
Gasesc reteaua WLAN, ma conectez la ea, insa daca vreau sa intru sa navighez pe net, sau sa intru pe ovi, mail,whatever sta vreo 20 de sec...si apoi imi da o eroare de conexiune.
Am googalit un pic  si se pare ca nu sunt singurul cu aceasta problema.
Am ultima versiune de sof si anume v4.60.

Care aveti sugestii, va rog sa le postati

#43
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostBullet, on 13th November 2010, 11:04, said:

Va salut,

Am achizitionat si eu un Nokia C3 ieri, insa nu reusesc sa-l fac sa se conecteze pe internet.
Gasesc reteaua WLAN, ma conectez la ea, insa daca vreau sa intru sa navighez pe net, sau sa intru pe ovi, mail,whatever sta vreo 20 de sec...si apoi imi da o eroare de conexiune.
Am googalit un pic  si se pare ca nu sunt singurul cu aceasta problema.
Am ultima versiune de sof si anume v4.60.

Care aveti sugestii, va rog sa le postati

Pe ce model de router? Daca e de la Romtelecom, problema este frecventa. O cunostinta de-a mea s-a lovit de aceasta si a fost informat de cei de la Romtelecom ca este o incompatibilitate intre browser-ul router-ului si cel din telefon. Se pare ca problema mergea in acea situatie pana la nivel de hardware si nu avea rezolvare. Nu mai sh ce marca de router era, stiu insa ca avea un nume ciudat gen Huawei.

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#44
Bullet

Bullet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 03.07.2006
E vorba de wifi de la serviciu. Tot ce stiu e ca se foloseste free-hotspot.com.
Intre timp, am vizitat toate localurile cu wifi si telu merge in toate, mai putin la serviciu  :confuzzled:

#45
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View PostBullet, on 14th November 2010, 13:53, said:

E vorba de wifi de la serviciu. Tot ce stiu e ca se foloseste free-hotspot.com.
Intre timp, am vizitat toate localurile cu wifi si telu merge in toate, mai putin la serviciu  :confuzzled:
Inseamna ca este o problema cu router-ul. Nu ameti aparatul. Daca acesta functioneaza oriunde, numai la munca nu, routerul de acolo este vinovat.

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#46
tzuny

tzuny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 16.07.2009
Cum gasesc un .pdf reader pentru C3?

#47
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Îl cauți, baftă.

#48
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

View Posttzuny, on 15th November 2010, 16:53, said:

Cum gasesc un .pdf reader pentru C3?
Este greu cu pdf pe S40.

YOU CAN NOT STOP ROCK AND ROLL!

#49
Popey500

Popey500

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2008

View PostBullet, on 14th November 2010, 13:53, said:

E vorba de wifi de la serviciu. Tot ce stiu e ca se foloseste free-hotspot.com.
Intre timp, am vizitat toate localurile cu wifi si telu merge in toate, mai putin la serviciu  :confuzzled:


localurile alea avea wi-fi free sau cu parole simple, in general criptate TKIP, la servici probabil  parola este mai complexa si este criptata WPA cu AES sau AES+TKIP, ceea ce produce conectare lenta sau eroare de conectare, iar daca este criptata WPA2, indiferent de algoritmiii de criptare, se conecteaza foarte greu sau deloc, este normal pentru ca nu a fost facut sa suporta criptari avansate

Edited by Popey500, 15 November 2010 - 23:22.


#50
Bullet

Bullet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 03.07.2006

View PostPopey500, on 15th November 2010, 23:19, said:

localurile alea avea wi-fi free sau cu parole simple, in general criptate TKIP, la servici probabil  parola este mai complexa si este criptata WPA cu AES sau AES+TKIP, ceea ce produce conectare lenta sau eroare de conectare, iar daca este criptata WPA2, indiferent de algoritmiii de criptare, se conecteaza foarte greu sau deloc, este normal pentru ca nu a fost facut sa suporta criptari avansate

Asa este, doar e din categoria "budget".  Mersi de reply.

#51
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Pentru viitori posesori de nokia c3. Dupa 1 saptamana de cand am achizitionat telefonul am urmatoarele pareri: Wifi-ul punctul forte este bun, singurul lucru este ca nu functioneaza peste tot depinde de nivelul de criptare a retelei de exemplu mie nu imi merge hot spot-ul din centrul orasului si in unele baruri lucru care este intalnit si la alte telefoane care au wifi(incercat de mine cu un lg care la fel se comporta ca si c3), dupa conectare la o retea disponibila viteza este mai mult decat multumitoare de incarcare a paginilor, are gata instalat mini opera, ovi suite merge foarte bine inca nu am reusit sa downloadez nimic dar nu cred ca o sa am probleme am reusit sa imi fac cont pe ovi si am confirmat si numarul de telefon toate dupa telefon, meniul este simplu mie imi place deoarece ii gandit bine si usor de folosit nu is plesnite acolo la gramada enspee pictograme ca la alte telefoane, acuma fiecare cu gusturile lui, sunetul este bun, radio merge bine, bateria ma tine 3 zile la vorbit intens, tastatura este buna pana de obisnuiesti cu ea si sa nu ai ditamai degetele, joystickul este mare si manevrabil, bun pentru navigare, camera foto este acceptabila are 2.0 mp destul zic eu si arata bine telefonul si la pretul asta isi face toti banii. Pareri mai putin bune sunt in legatura cu, capacul de la baterie am patit sa se deschida pe o parte poate si din cauza ca il tin invers in buzunar si cand il scot apas pe butoanele de deschidere al capacului si cand se inchide trebuie apasat deoadata pe amandoua partile astfel ramane deschisa o parte si nu se mai inchide doar daca incerci din nou, cica asa is la toate. Daca mai aveti nelamuriri sau unele intrebari asupra telefonului nu ezitati sa intrebati.

Edited by mviorel, 24 November 2010 - 21:53.


#52
mariusake01

mariusake01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.11.2010
Salut. As dori si eu sa achizitionez un telefon in viitorul apropiat, si sunt in dubii intre Samsung C6625 Valencia si Nokia C3.
Amandoua telefoanele au plusuri si minusuri: plusurile de la Samsung sunt ca are GPS si doc viewer (fisiere tip .pdf) iar plusul lui C3 este ca are WiFi. Chiar nu stiu ce sa fac, ce telefon sa aleg. Voi ce sfat imi dati?
Multumesc anticipat!

#53
Just_Cavalli

Just_Cavalli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 17.11.2009
Plusurile lui Samsung C6625:

- Sistem de operare Microsoft Windows Mobile 6.1
- ecran mai generos 2.6 inches
- tastatura mai spatioasa
- HSDPA
- GPS
-  Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer)
- mai subtire

Plusurile lui Nokia C3:

- Wi-Fi

Ma mir ca mai stai pe ganduri.

Edited by Just_Cavalli, 25 November 2010 - 19:35.


#54
mariusake01

mariusake01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.11.2010
Si eu tot la samsung ma gandeam sincer. Dar m-am "desumflat" putin cand am citit pe forum despre samsung C6625 cum ca ar fi problematic, ca unele aplicatii sunt degeaba ca nu merg etc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate