Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Monet Constructii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Societatea din titlu a fost platita de catre mine, in baza unui contract pentru studiu de solutie si obtinere "Aviz de racordare" Enel pentru locuinta proprie. A incasat suma intreaga ca avans si vreme de 5 luni nu a facut nimic in afara de faptul ca s-a vaitat tot timpul ca nu are timp si ca studiul de solutie dureaza. La finalul rabdarii am cerut banii inapoi sau documentele intocmite. Dovada ca n-a intreprins nimic sta faptul ca a preferat sa-mi dea banii inapoi dar la cursul preferat de patron (4.1ron/euro fata de 4.35ron/euro). Nemultumirea cea mai mare este ca am pierdut timpul de pomana si din acest motiv mai intirzii un an intreg mutatul in noua casa. Recomand celor care citesc acest subiect sa nu incerce vreo colaborare cu firma mai sus numita decit dupa ce nu va mai fi patron cel "care este" in acest moment. Scuze de ton dar sunt plin de nervi.

#2
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Ca regula, nu se incaseaza suma integrala in avans! Avansul constituie o suma de bani partiala platita furnizorilor inaintea executarii comenzii sau contracului. Altfel te vei mai trezi cu asemenea de surprize.

#3
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 09.01.2008
Asa este normal, dai avans, receptionezi, se storneaza avansul, platesti diferenta.
Din pacate mai sunt si oameni care au talentul sa te duca de nas si sa-ti spuna ca treaba va fi gata in 10 zile si de ce sa mai faci un drum cu restul de bani saptamina viitoare, da-i pe toti acum. A fost prima si ultima gresala de acest gen. E drept ca am fost influentat de un vecin care era si el implicat in acest proiect. Am luat de bun ce a recomandat dumnealui. Oricum sper ca mesajul asta sa-i aduca pacalitorului ceea ce merita indiferent ce inseamna asta.

#4
budrom

budrom

    Expert Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,018
  • Înscris: 21.07.2010
EU NU DAU NICIUN LEU AVANS, NICIODATA. PT VREO LUCRARE.
MAXIM PLATESC CE S-A LUCRAT (PE ETAPE) DAR NICI ACOLO TOT! TOTUL, NUMAI LA FINAL!
NICI EU LA RANDUL MEU, NU PRETIND ASA CEVA NICIODATA!
AVANSUL E NUMAI LA CURVE!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate