Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Recomandare hotel Turcia pt familie cu copii

- - - - -
  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#73
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
incearca si Saturn Palace

#74
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010
Din zecile de impresii scrise aici si pe celalalt site de impresii turistice, mi-au atras atentia si aceste doua destinatii : Seamelia Beach Resort - Side, Lonicera World Club Hotel - Alanya, insa nu stiu daca indeplinesc cat mai multe dintre "doleantele" noastre...

[/quote] Pentru Lonicera transferul dureaza 2,2.5 ore depinde cati turisti lasa la celelalte hoteluri.
Pretul este bun aci,plaja mai scurta,dar cu nisip,intrare lina in mare,fara valuri,doar cateva pietre prin apa,exista mai multe bazaruri in zona,20 de minute pana in centrul Alanyei cu autobuzul,topogane,animatie pentru copii pe o scena de linga plaja.

#75
zaden

zaden

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.01.2010
as vrea si eu o recomandare

2 familii cu cate 2 copii de 10 luni respectiv 3/4 ani
un hotel bun, anul trecut am fost la Gloria Serenity, care ne-a placut f tare, mai putin apa, era tulbure, cu valuri, copiilor le era frica sa intre
in grecia nu am avut problema asta, este pe undeva apa ca in grecia? sau macar fara valuri si mai limpede?
caut pt perioada septembrie si sa spunem ca nu am avea restrictii de buget

ceva recomandari?
mersi

#76
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 zaden, on 6th January 2012, 21:41, said:

as vrea si eu o recomandare

2 familii cu cate 2 copii de 10 luni respectiv 3/4 ani
un hotel bun, anul trecut am fost la Gloria Serenity, care ne-a placut f tare, mai putin apa, era tulbure, cu valuri, copiilor le era frica sa intre
in grecia nu am avut problema asta, este pe undeva apa ca in grecia? sau macar fara valuri si mai limpede?
caut pt perioada septembrie si sa spunem ca nu am avea restrictii de buget

ceva recomandari?
mersi
păi mare fără valuri? :naughty: limpede găsești în zona kemer, oludeniz, alanya, nimeni nu îți poate promite apă limpede, totul e cum ai noroc, nu mai căuta perfecțiunea

#77
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Daca ai fost la Serenity si nu ai restictii de buget incearca Ali Bey Resort Side . Plaja este buna si intrarea in apa lina deci sanse mai mici de valuri, parca si ceva mai albastra in zona Sorgun decat in Belek desi daca o sa fie furtuna in larg tot se tulbura. :rolleyes:
Si in zona Kemer ai sanse sa gasesti apa mai limpede si resort bun la Gural Premier Tekirova dar acolo sunt pietricele la intrarea in apa si chiar in apa gasesti pietre.
Apa ca in Grecia gasesti in Grecia si servicii bune de AI ca in Turcia gasesti in Turcia.:yes:

#78
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 zaden, on 6th January 2012, 21:41, said:

as vrea si eu o recomandare

2 familii cu cate 2 copii de 10 luni respectiv 3/4 ani
un hotel bun, anul trecut am fost la Gloria Serenity, care ne-a placut f tare, mai putin apa, era tulbure, cu valuri, copiilor le era frica sa intre
in grecia nu am avut problema asta, este pe undeva apa ca in grecia? sau macar fara valuri si mai limpede?
caut pt perioada septembrie si sa spunem ca nu am avea restrictii de buget

ceva recomandari?
mersi

Daca vei merge in Kemer plaja va fi cu pietre dar probabil apa mai limpede.

Pentru o plaja de calitate(nisip fin si intrare lina in mare): Royal Dragon din Side.

Edited by koder, 06 January 2012 - 23:30.


#79
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
cea mai limpede apă în turcia am văzut-o la oludeniz și tot acolo dar în lagună nu o să vezi vreun val, olu deniz înseamnă marea moartă, oricum am observat că oriunde ai fi, lara sau belek sau alanya sau kemer după ora 15 marea pînă atunci relativ calmă începe să se agite, apar valurile...asta e natura, dar în lagună la oludeniz nu există valuri iar apa e aia de la tine din cadă

oricum culoare ca la oludeniz pe plaja belcekiz nu am văzut în multe locuri de pe glob

treaba cu tulburarea apei este, după părerea mea, și din cauza curenților

#80
micky2008

micky2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.12.2007
Si eu as dori o recomandare pentru hoteluri in turcia pentru copii.
Nu am fost niciodata in turcia. Am citit foarte multe pagini despre turcia si pareri despre hoteluri ca acum nu mai stiu care este mai ok si la un pret acceptabil. Aici acceptabil ma refer la 2000 euro 2 adulti si 2 copii de 3 ani, 7 nopti, in iunie. Am vazut ca royal dragon este f frumos si f multe locuri de joaca pentru copii.
Multumesc

Edited by micky2008, 08 January 2012 - 22:19.


#81
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

 micky2008, on 8th January 2012, 23:17, said:

Si eu as dori o recomandare pentru hoteluri in turcia pentru copii.
Nu am fost niciodata in turcia. Am citit foarte multe pagini despre turcia si pareri despre hoteluri ca acum nu mai stiu care este mai ok si la un pret acceptabil. Aici acceptabil ma refer la 2000 euro 2 adulti si 2 copii de 3 ani, 7 nopti, in iunie. Am vazut ca royal dragon este f frumos si f multe locuri de joaca pentru copii.
Multumesc


2.000 de euro pentru cazare sau in banii acestia vrei si patru bilete de avion?

#82
SemperFi

SemperFi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 25.11.2009
Salut!
Caut ceva în Kusadasi pentru 2 adulți și un copil de 6 ani în limita la 1200 euro, luna iunie, cu transport propriu.
Altceva în afară de Aqua Fantasy sau ceva asemanator cu acesta.
Mulțumesc anticipat.

#83
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 SemperFi, on 9th January 2012, 19:35, said:

Salut!
Caut ceva în Kusadasi pentru 2 adulți și un copil de 6 ani în limita la 1200 euro, luna iunie, cu transport propriu.
Altceva în afară de Aqua Fantasy sau ceva asemanator cu acesta.
Mulțumesc anticipat.
studiază-l și pe Ephesia Beach Club

#84
dobrescuflori

dobrescuflori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.05.2010
Buna ,suntem si noi 3 familii cu copiii si am dorii si noi un sfat,avem de ales intre Aqua fantasy(care am auzit ca serviciile nu sunt chiar atat de bune),Silance beach si Cristal Admiral.Ce ne recomandati?

#85
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 dobrescuflori, on 16th January 2012, 18:50, said:

Buna ,suntem si noi 3 familii cu copiii si am dorii si noi un sfat,avem de ales intre Aqua fantasy(care am auzit ca serviciile nu sunt chiar atat de bune),Silance beach si Cristal Admiral.Ce ne recomandati?
1. silence beach
2. aqf
3.......

toate hotelurile au minusuri, nu mai cauta perfectiunea

#86
dobrescuflori

dobrescuflori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.05.2010
Buna ,am si eunevoie de un sfat.Intre aqua fantasy,silence beach si cristal admiral ce sa aleg?Multumesc

#87
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 dobrescuflori, on 16th January 2012, 19:50, said:

Buna ,am si eunevoie de un sfat.Intre aqua fantasy,silence beach si cristal admiral ce sa aleg?Multumesc
fa biletele si alege unul dintre ele, sa hotarasca destinul in locul tau :thumbup:

#88
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 rottweiler2007, on 17th January 2012, 12:27, said:

fa biletele si alege unul dintre ele, sa hotarasca destinul in locul tau :thumbup:
Si totusi, locatiile sunt mult diferite! Asta daca nu ma insel eu! La Cristal Admiral Resort  am stat in 2006 (se numea Ardisia pe atunci)si nu am o parere prea grozava, mai ales ca in anii urmatori am stat la hoteluri mult mai bune (din ce in ce mai bune). Dar hotelurile din zona Antalya difera mult de cele din zona Kusadasi in ceea ce priveste gradul de confort/distractie/catering. Cele din zona Antalya sunt net superioare. O sa-ti spun despre ceea ce stiu cert si fara alte marturii: Cristal Admiral este "in the middle of nowhere". Am inteles ca in ultimii ani si-au imbunatatit serviciile de mancare (slabute cand am fost eu-cozi imense la gratare) si bautura (jalnice in 2006- si ma refer la limonade din prafuri gen Tang, vin tip otet, ce sa mai spun de bauturi alcoolice, absolut patetice, nu am putut bea macar un cocktail de bine de rau). Personal as merge pe mana lui Rott!

#89
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

 dobrescuflori, on 16th January 2012, 20:50, said:

Buna ,am si eunevoie de un sfat.Intre aqua fantasy,silence beach si cristal admiral ce sa aleg?Multumesc


Banuiesc ca vrei sa alegi dintre cele trei hoteluri deoarece te intereseaza aquaparkul. La aqua fantasy e cam aglomerat la tobogane, au de toate pentru toate virstele, dar nu e de recomandat sa lasi copiii prea mici singuri. Parcul acvatic fiind disponibil si pentru vizitatori, nu ai acces la facilitatile AI chiar "la botul calului".
La Silence Beach ai tobogane pentru toata lumea, atit adulti cit si copii. In plus, are si ceva masinute si invirtitoare.
La Cristal admiral, desi se pot da si adultii pe tobogane, ele sint cam inguste iar jetul de apa nu e prea puternic. Copiii insa se vor distra de minune. Au si un tobogan mai deosebit, dar pe el nu se pot da decit cei de peste 16 ani. Nu stiu ce porbleme au fost la ei anii trecuti, dar in 2011 era mincare si bautura din abundenta, fara sa fie coada. Iar pretul la acest hotel este, dupa parerea mea, mai mult decit ok. Intradevar e cam in pustiu, dar nici Silence nu sta mai bine, chiar daca are in vecini alte tarcuri si peste drum un bazar.

#90
mem1977

mem1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 14.02.2011

 koder, on 6th January 2012, 18:48, said:

incearca si Saturn Palace
as vrea o recomandare pt un hotel , in Antalya, buget 2500-2800 euro, 10 nopti , dar sa contina si Aqua park, luna park si multa multa verdeata ,,,, vara trecuta am fost la ROYAL HOLIDAY PALACE si nu prea era verdeata .... ce mi recomandati ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate