Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Recomandare hotel Turcia pt familie cu copii

- - - - -
  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#361
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009
Anul acesta, cand copilul s-a facut putin mai mare am decis sa mergem la Papillon Zeugma Belek, impreuna cu un cuplu tot cu copil mic.
Alegerea s-a dovedit a fi reusita, serviciile fiind de calitate foarte buna la Zeugma.
Sa le iau pe rand.
Cazarea excelenta, camera mare, 1 pat dublu si 1 single, plus o canapea circulara. Baie mare,
minibar, seif, balcon cu vedere partiala la mare. Totul curat, aprovizionau zilnic minibarul.
Masa si serviciile de la restaurant au fost punctul forte. Extrem de variata mancarea, in special pe zona de salate, aperitive si dulciuri. Poate mai des preparate din vita si fructe de mare ar fi dus totul catre perfect. Aproape in fiecare seara aveam peste, miel/oaie, pui, curcan, in diverse forme: gratar, cu sos, la cuptor, etc.
O nota excelenta pentru ospatari, care debarasau instant si erau foarte atenti sa-ti ofere apa, berea, cafeaua, etc. Si apropo de bauturi. La restaurantul principal, berea Efes la dozator era ok, in schimb vinul, atat alb cat si cel rosu era mediocru. La baruri aveau si bauturi de import free of charge, din ce am vazut pot enumera whisky Black si Red Label, J&B, Vat 69, vermut Martini. la toate barurile aveai la dispozitie o sumedenie de cocktailuri, doar ca al cel in aer liber erau servite in pahare de plastic.
Dulciurile erau de toate felurile, cu varietate mare la pranz si cina.
La nivel de entertainment, seara de seara era cate un eveniment in amfiteatru. Am prins chiar doua reprezentatii de dans foarte reusite.
De asemenea pentru copii au fost diverse activitati, ei avand si o zona de piscina si tobogane dedicata.
Plaja ok, gaseam sezlonguri fara probleme. Dupa cum aflasem de la alti turisti, la intrarea in apa sunt pietre, usor deranjante pentru cei mai sensibili. Apa se adanceste relativ repede, cam in 3-4 metri e deja la piept.
Serviciile in general si atitudinea personalului din hotel foarte ok. O mentiune speciala pentru Gabriela cu care am vorbit si inainte de sejur si in timpul sejurului.
Turisti cam 90% rusi, in mod cert nu toti de o educatie aleasa, insa nu am avut momente in care sa interactionam neplacut.
Prin imprejurimi nu prea ai ce vizita, cu exceptia unei vizite in bazarul din Belek, pentru cine are palceri de shoppins sau suveniruri.
Una peste alta, un concediu reusit, iar Papillon Zeugma o alegere potrivita pentru ce ne doream.

#362
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 nniki, on 07 iulie 2017 - 23:11, said:

Turisti cam 90% rusi, in mod cert nu toti de o educatie aleasa, insa nu am avut momente in care sa interactionam neplacut.
Valabil si pentru Antalya.Sunt omniprezenti.La un moment dat ma intrebam daca nu cumva ne-a pacalit pilotul si ne-a dus la Soci.
Ce nu mi-a placut e ca peste tot esti abordat in rusa:la magazine,in bazar,la restaurant,la obiectivele turistice din zona.Te simti rus... Posted Image

Edited by zuv, 08 July 2017 - 11:01.


#363
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 zuv, on 08 iulie 2017 - 11:01, said:

Valabil si pentru Antalya.Sunt omniprezenti.La un moment dat ma intrebam daca nu cumva ne-a pacalit pilotul si ne-a dus la Soci.
Ce nu mi-a placut e ca peste tot esti abordat in rusa:la magazine,in bazar,la restaurant,la obiectivele turistice din zona.Te simti rus... Posted Image
Sunt multi, le e la indemana Antalya. Dar haite de rusi sunt si pe litoral in Spania si Italia. E adevarat ca acolo, fiind de obicei minoritari, nu esti intrebat mereu in ruseste. :)
Uneori te simti englez sau neamt. Posted Image

#364
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Buna dragi colegi...
Ma ajutati cu alegerea unui hotel in Iara sau Belek? (Sa fie aproape de aeroport)
Vacanta cu copil de 1 an si 3 luni - +2adulti , undeva in septembrie.

Durata: 7 zile.

- Ce hotel ar putea sa ne ofere mancare cat de cat pentru bebelusi, piscina mica, umbra, alei pe unde as putea sa ma plimb cu caruciorul.
Am mai fost in Belek in 2 la
SENSIMAR BELEK RESORT ne-a plăcut maxim 😁
As vrea un hotel mai puțin "populat" de romani
Beget: 2500-2800 euro.
Mulțumesc
Plecare de pe Cluj.
Mai știe cine la ce ore sunt plecările si cat durează zborul? 🤔


#365
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 carmenrebeca_31, on 18 februarie 2018 - 12:44, said:

Buna dragi colegi...
Ma ajutati cu alegerea unui hotel in Iara sau Belek? (Sa fie aproape de aeroport)
Vacanta cu copil de 1 an si 3 luni - +2adulti , undeva in septembrie.

Durata: 7 zile.

- Ce hotel ar putea sa ne ofere mancare cat de cat pentru bebelusi, piscina mica, umbra, alei pe unde as putea sa ma plimb cu caruciorul.
Am mai fost in Belek in 2 la
SENSIMAR BELEK RESORT ne-a plăcut maxim ��
As vrea un hotel mai puțin "populat" de romani
Beget: 2500-2800 euro.
Mulțumesc
Plecare de pe Cluj.
Mai știe cine la ce ore sunt plecările si cat durează zborul? ��
Noi mergem anul asta la Barut Lara. Cel mai aproape de aeroport, la 20 min. Studiaza daca e pe placul tau si apoi putem vorbi pe mesaj privat amanunte. Inclusiv agentia de la care am luat(cu care am mers si anul trecut la Papillon Zeugma Belek).

#366
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Ms. Am citit ceva de el. E frumos. De pe ce aeroport plecati?
Cam cât este sejurul la ei ? Ms

#367
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 carmenrebeca_31, on 18 februarie 2018 - 22:02, said:

Ms. Am citit ceva de el. E frumos. De pe ce aeroport plecati?
Cam cât este sejurul la ei ? Ms
Trimis PM.

#368
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008

 nniki, on 18 februarie 2018 - 13:03, said:

Noi mergem anul asta la Barut Lara. Cel mai aproape de aeroport, la 20 min. Studiaza daca e pe placul tau si apoi putem vorbi pe mesaj privat amanunte. Inclusiv agentia de la care am luat(cu care am mers si anul trecut la Papillon Zeugma Belek).

Si noi tot la Barut vom merge anul asta. nu am mai fost la Barut de 3 ani.

#369
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Stie cineva daca s-a schimbat conceptul de all-inclusive la suites in cladirile anexa la Barut Lara?

#370
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 drepan, on 21 februarie 2018 - 15:05, said:

Stie cineva daca s-a schimbat conceptul de all-inclusive la suites in cladirile anexa la Barut Lara?
Ce incelegi prin conceptul all-inclusive la suites?
Este ceva special, altfel decat la restul tipurilor de camere?

#371
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008

 nniki, on 21 februarie 2018 - 20:27, said:

Ce incelegi prin conceptul all-inclusive la suites?
Este ceva special, altfel decat la restul tipurilor de camere?
Cine a stat la suites in Barut Lara stie ca exista concept VIP.
Checkin checkout separat, cos cu fructe in fiecare zi in camera, 24h room service gratuit, prioritate la booking pt rest a la carte, ziar in fiecare dimineata, minibar cu bauturi de import,sesiune gratis la spa, un loc d unde puteai lua gratis filme si jocuri, etc. De aia intrebam,  ca nu am fost la Barut de 4 ani si se poate sa se fi schimbat.

#372
luciana5

luciana5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.07.2012
De Rixos Sungate Kemer ce imi puteti spune? Informatii noi, de actualitate, am citit ce se scria despre el acum 3-4 ani. Am citit si pe tripadvisor...ma intereseaza mai mult parerle despre facilitatiile pt bebelusi. Am cumparat un sejur pt 14 septembrie la acest hotel, mergem cu un bebe de un an jumatate.  Cam ce mancare exista ca sa se potriveasca unui bebeu? Am inteles ca au si plaja acoperita, speciala pt bebelusi, cu nisip adus ...alte detalii imi puteti da?

#373
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
Buna colegi
Ce parere aveti despre hotelul BARUT din Lara ?
As vrea sa merg cu bebe de 1 an si 3 luni in septembrie.
Am vazut ca are cel mai bun scor pe booking.
Am buget 2500euro, 2 adulți si un copil.
Imi recomandați altceva in Lara ?
Mulțumesc.

#374
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Noi am fost de 4 ori la barut. Continuam cu acelasi hotel si anul asta dupa 3 ani de pauza cu Turcia. Recomand.

#375
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Cat vreti sa stati la mare?

#376
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
7 nopti

#377
drepan

drepan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 29.05.2008
Noi am luat 7 nopti la 1bed apartment cu 2300euro.

#378
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
In ce perioada ? Un copil?
Apartamentul are vedere spre mare ?
Cada sau jazuzzi? Am vaz tot felul se oferte.
As vrea sa ma orientez ai eu spre o camera mai mult decat simpla.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate