Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Recomandare hotel Turcia pt familie cu copii

- - - - -
  • Please log in to reply
403 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Nu am fost niciodata in Turcia, dar acum am copil (1.5 ani) si am tot auzit ca aceasta locatie e perfecta pentru familii cu copii.

Vom merge cateva familii si dorim ceva "Ultra All Inclusive", cat mai luxos posibil, daca se poate. (a doua jumatate a lunii iunie)

Astept recomandari.
Am atasat si oferta pe care am primit-o. E doar orientativa.

Attached Files



#2
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Din pacate acum se va plati si pentru copil,acum 7 ani cind am fost eu cu familia si copilul avea 2 ani nu am platit nimic si asta s-a intimplat si a doua oara,cind avea 4 ani.
Acum vad ca s-a introdus o taxa si pentru copil...
De evitat hotelurile de 4 stele,diferenta de pret este mica dar risti sa gasesti ceva ce nu o sa-tio placa.In Antalia eu am stat la Concorde (in Lara) si am avut UAI,arhisuficient.
Recomand Rixos,IC Grand,Cornelia sau tot ce are pret mai mare (pretul reflecta la turci si calitatea serviciilor care oricum nu suporta grad de comparatie cu multe tari precum si luxul din resort).Am auzit lucruri negative despre Mirage/Miracle iar pentru copil (pacat ca e cam micut) as fi ales Delphin Resort.
Calatoria DOAR cu avionul,am fost si cu masina dar nu recomand.
Poate dupa ce te hotarasti sa mai reduci din locatii te putem ajuta mai mult.

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Clar mergem cu avionul si dorim ceva pe plaja.
Pretul nu e o problema prea mare, atata timp cat hotelul este foarte bun.


O alta oferta de la un cuplu din grup.

Quote

LYKIA WORLD& LINKS GOLF - BELEK  5* - ULTRA ALL INCLUSIVE - www.lykiagroup.com
plecare 20.06.
pt 2 adulti + 1 copil 2 - 13,99 ani - pret TOTAL 1695 EUR
pt 2 adulti + 2 copii 2 - 13,99 ani ( intra si nepotica la copil )  - pret TOTAL 2162 eur - IN FAMILY ROOM GARDEN

PRETURILE INCLUD:
- transport cursa charter
- taxe aeroport
- reducere pt plata integrala pina in 31.03.
- 7 nopti cazare cu all inclusive / sau ultra all inclusive in functie de hotel
- asistenta turistica

pt AQUA FANTASY (UNDE AM FOST) www.aquafantasy.com - plecare 26.06.
- camera club - 735 EUR / pers - camera CLUB
a 3 pers - 604 EUR / pers
- camera WORLD standard - 785 EUR / pers
a 3 pers - 634 eur / pers


#4
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostCourage, on 11th April 2010, 09:33, said:

Nu am fost niciodata in Turcia, dar acum am copil (1.5 ani) si am tot auzit ca aceasta locatie e perfecta pentru familii cu copii.

Vom merge cateva familii si dorim ceva "Ultra All Inclusive", cat mai luxos posibil, daca se poate.

Astept recomandari.
Am atasat si oferta pe care am primit-o. E doar orientativa.
nu ai scris nimic despre perioada in care vrei sa mergi si nici despre buget, eu iti recomand rixos premium belek, royal wings, club voyage belek select, royal dragon, mardan palace ( asta e mama luxului dar nu e uai ) precum si barut lara care e un hotel cu servicii extraordinare unde musteriul este pupat la popo, ti-as recomanda si calista dar nu in hotel ci la vile si sincer sa fiu daca zici ca bugetul nu conteaza ia la rixos premium belek la vile si vei fi tratat ca un imparat.

Edited by rottweiler2007, 11 April 2010 - 09:38.


#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Dorim in a doua jumatate a lunii Iunie, banii nu sunt o problema f. importanta, dar nici de neglijat.
Nu vreau sa platesc in Turcia cat platesc in Maldive.

#6
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Rixos...lasa restul.
Cauta si filtreaza dupa preturi,asta la ei reflecta luxul.
In iunie este ok dar oricum este mult mai cald ca la noi.

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostCourage, on 11th April 2010, 10:39, said:

Dorim in a doua jumatate a lunii Iunie, banii nu sunt o problema f. importanta, dar nici de neglijat.
Nu vreau sa platesc in Turcia cat platesc in Maldive.
pai hotelurile din turcia sint in general mai bune ca alea din maldive sau bora bora si vorbesc din experienta personala, iar un rixos belek nu mai exista pe planeta, in fine zi un buget maxim pina unde vrei sa mergi....si discutam in functie de cifra ca degeaba iti zic eu de rixos dar tu vrei sa platesti la nivel de barut lara.

mai greu o sa fie cu locurile in avion pt jumatea lui iunie, la tarom nu cred ca mai gasesti, mai sint pe piata locuri la romavia, air bucarest, carpat air, corendon, skyairlines, atlas jet

si de cite nopti sa fie sejurul ?

Edited by rottweiler2007, 11 April 2010 - 09:52.


#8
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

View Postrottweiler2007, on 11th April 2010, 10:49, said:

si de cite nopti sa fie sejurul ?

:lol: Asta e din seria "salata de boeuf cu pui", "branzoaice cu gem" si "sejur de 14 zile". In principiu, sejurul e de 7 zile atata vreme cat vine din frantuzescul sept jour si nu, faptul ca putini il folosesc corect, nu e un argument. :)

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
probabil 7-10 zile si pt ca suntem cam multi, prb pe la 2000 euro/familie.
Ca avioane sunt multe chartere...

#10
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Eu am ales http://www.susesihotel.com  . Nu am copii dar din poze au ce activitati si locuri pt copii. Oricum la 1.5ani trebuie sa stai cu el,nu il poti lasa la joaca, din pacate.
Pe picasa google gasesti destule poze cu copii la acest hotel, iti poti face o idee despre spatiul dedicat lor. Altceva la 1.5 ani nu cred ca il poate incanta decat jucarii si apa, ce le gasesti cam la orice hotel de 5 *****. Pt. mine acest hotel pare destul de luxos, eu ma duc in perioada 19-26 Iunie.

Mr. Courage, deblocati PM sa trimit ceva bun pe PM.

Edited by ferrellroo, 11 April 2010 - 11:23.


#11
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postme_and_myself, on 11th April 2010, 11:08, said:

:lol: Asta e din seria "salata de boeuf cu pui", "branzoaice cu gem" si "sejur de 14 zile". In principiu, sejurul e de 7 zile atata vreme cat vine din frantuzescul sept jour si nu, faptul ca putini il folosesc corect, nu e un argument. :)
adriana, sejurul poate fi de 7, 8, x, y zet ca suna ca dracu, stiu, dar s-a impamintenit asa..., iar courage, vezi ca vrea mai mult de 7 zile iar intrebarea e pertinenta, e normal sa intrebi omul cit vrea sa stea ca nu poti sa ghicesti

View PostCourage, on 11th April 2010, 11:36, said:

probabil 7-10 zile si pt ca suntem cam multi, prb pe la 2000 euro/familie.
Ca avioane sunt multe chartere...
sint multe chartere dar intrebarea e, citi din grupul tau sint dispusi sa zboare cu x air si nu vor cu disperare tarom.....iar 2000 euro / familie pt 10 nopti e subtire....depinde si din citi membri e formata familia...deci la 2000 euro, 10 nopti, familie de minim 2+1 uitam de ultra lux...mergem pe D-zeu cu mila, numai pe avion o fam de tipul asta plateste cu tot cu taxe si transferuri 940 euro, deci mai ramin 1060 / 2 = 530 euro / 10 nopti = 53 euro pe zi de adult.....aici mergi pe miracle, vera mare, hoteluri proletare

deci ori cresti bugetul, ori tai din zile, ori nici una nici alta dar uiti de ultra lux, cu 53 euro pe zi in romania stai la 3 stele cu demipensiune in mamaia

Edited by rottweiler2007, 11 April 2010 - 11:27.


#12
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Nu suntem asa de mofturosi la avioane, iar Tarom nu merita sub nici o forma, de aceea sunt OK charterele.
Cursa Bucuresti Istanbul nu mi-a facut o impresie buna.

http://www.bogdanghe...om-vs-low-cost/

pt ferrellroo - PM e ok, a fost oprit cat am fost plecat din tara.

Aveti idee daca la Rixos se poate face Scuba Diving? Am prins gustul de curand :D

#13
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostCourage, on 11th April 2010, 12:34, said:

Nu suntem asa de mofturosi la avioane, iar Tarom nu merita sub nici o forma, de aceea sunt OK charterele.
Cursa Bucuresti Istanbul nu mi-a facut o impresie buna.

http://www.bogdanghe...om-vs-low-cost/

pt ferrellroo - PM e ok, a fost oprit cat am fost plecat din tara.

Aveti idee daca la Rixos se poate face Scuba Diving? Am prins gustul de curand :D
pai tarom sint cei mai buni pe chartere turcia.....restul....D-zeu cu mila, crede-ma....air bucarest nu au inca nici piloti si nici avioane ( nu stiu cit de corecta e informatia asta dar ultima oara cind m-am interesat nu aveau nici autorizatie ), atlas jet sint aia de au scos pasagerii pe geam la tm acu vreo 2 veri, sky air urlau unii pe aici as vara.....deci....iar chartere lufthansa sau klm nu exista...cel mai bine e cu masina si iesiti si mai ieftin

la rixos se poate face scuba, dar nu merita zona aia sa faci scuba

pt scuba in turcia merita zona oludeniz, marmaris, kemer

Edited by rottweiler2007, 11 April 2010 - 11:41.


#14
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
La orice hotel ai excursii, etc sunt "baietii" de la hotel care iti fac ofertele sa mergi/faci ce vrei unde doresti.  Poate ca nu e ca in alte locuri din turcia sau din world, dar merge.
Ok. Mersi.

Edited by ferrellroo, 11 April 2010 - 11:40.


#15
cristiantr

cristiantr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 27.05.2008
@ Courage

Salut,

Sincer si eu cu sotia ne-am cam hotarat pentru Rixos Premium in acest an...ca sa te ajute la decizie in afara de ce gasesti pe site uite si o harta a hotelului...eu zic ca are ceea ce cauti

Vacanta placuta

Attached Files



#16
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007

View Postrottweiler2007, on 11th April 2010, 10:37, said:

cel mai bine e cu masina si iesiti si mai ieftin
Cu copil de 1.5ani, nu e o optiune.

#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View PostCourage, on 11th April 2010, 07:33, said:

Nu am fost niciodata in Turcia, dar acum am copil (1.5 ani) si am tot auzit ca aceasta locatie e perfecta pentru familii cu copii.

Vom merge cateva familii si dorim ceva "Ultra All Inclusive", cat mai luxos posibil, daca se poate. (a doua jumatate a lunii iunie)

Astept recomandari.
Am atasat si oferta pe care am primit-o. E doar orientativa.


Rixos poate fi prima alegere insa poti sa iei in calcul si Ela Quality sau Cornelia Diamond.

#18
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postkoder, on 12th April 2010, 18:05, said:

Rixos poate fi prima alegere insa poti sa iei in calcul si Ela Quality sau Cornelia Diamond.
nu citesti ca bugetul este 2000 euro / familie  pt 10 nopti cu avion, fam de 2+1 ? pai stai la rixos 10 nopti cu 2000 euro si avion in formula 2+1 ? iar cornelia diamond, su sesi si ela stau prost la plaja, ingusta si cu pietre !

Edited by rottweiler2007, 12 April 2010 - 17:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate