Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DirectDrive LG

- - - - -
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#253
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
am o masina de spalat LF F1256LD care a inceput sa faca zgomot dupa cativa ani buni de folosire
se simte la mana ca are un mic joc la rulmenti
a inlocuit cineva rulmentii la ceva asemanator? cam cat costa?

#254
ervinen

ervinen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 01.09.2008

 Kroghy, on 28 februarie 2016 - 10:27, said:

am o masina de spalat LF F1256LD care a inceput sa faca zgomot dupa cativa ani buni de folosire
se simte la mana ca are un mic joc la rulmenti
a inlocuit cineva rulmentii la ceva asemanator? cam cat costa?
Rulmentii si simeringul nu costa mai mult de 60-70 ron. depinde de unde sunt procurate (nu de la LG pentru ca sunt preturi prohibitive).
Se pot schimba relativ usor, cuva fiind demontabila (eu nu am intalnit decat demontabile pana acum).

#255
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,973
  • Înscris: 06.01.2006
in general se gasesc rulmenti compatibili usor?
acum cativa ani buni am schimbat rulmentii la o masina Indesit si au tinut un an, au gresit montarea lor? daca ii inlocuiesc la LG o sa ma tina mai mult sau tot un an?

#256
ervinen

ervinen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 01.09.2008

 Kroghy, on 28 februarie 2016 - 19:59, said:

in general se gasesc rulmenti compatibili usor?
acum cativa ani buni am schimbat rulmentii la o masina Indesit si au tinut un an, au gresit montarea lor? daca ii inlocuiesc la LG o sa ma tina mai mult sau tot un an?
Eu am gasit rulmenti SKF pusi din fabrica si cei pe care i-am montat au fost tot SKF. Se gasesc destul de usor.
La modelul dvs. nu stiu reperele dar nu cred sa fie OZN-uri. Trebuie curatata cu atentie bucsa pe care etanseaza
simeringul, asta in cazul in care nu-i corodata foarte tare (specific LG Direct Drive).

Edited by ervinen, 28 February 2016 - 21:23.


#257
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 09.01.2008
Nu cumparati rulmenti din piata, de cele mai multe ori nu sunt depozitati in conditii bune si sunt compromisi de noi. Sunt magazine specializate care vand rulmenti de calitate ambalati si protejatui corespunzator.

#258
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Există cumva un hard reset pentru LG F1091LD ?
Mulțumesc !

#259
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Am de două zile un LG F0J6WY1W Direct Drive și la centrifugare, în momentul în care funcționează intermitent și pompa de apă pe evacuare, face un zgomot ca un zbârnâit, nu foarte tare. Când doar se învârte, fără evacuare, nu se aude nimic, chiar dacă e la 800 rotații. Este un zgomot similar ca intensitate cu cel făcut când se băgă apă în mașină. E normal?

#260
catalyn83

catalyn83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 16.11.2008

 ErosvariBazy, on 30 iunie 2018 - 17:52, said:

Am de două zile un LG F0J6WY1W Direct Drive și la centrifugare, în momentul în care funcționează intermitent și pompa de apă pe evacuare, face un zgomot ca un zbârnâit, nu foarte tare. Când doar se învârte, fără evacuare, nu se aude nimic, chiar dacă e la 800 rotații. Este un zgomot similar ca intensitate cu cel făcut când se băgă apă în mașină. E normal?
Asa face si la mine ,dar alt model . O am de o saptamana. Poate stie cineva ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate