Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

investitie in proiect online/retea de distributie

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
midnightk

midnightk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 10.07.2005
Ma numesc E. Gabriel, am 31 de ani. In 2009 am deschis o mica firma de comert/import, axata pe partea de accesorii/tuning auto. Momentan functionam prin intermediul magazinului on-line www........ro. Vanzarile sunt slabute momentan in ciuda preturilor incomparabil mai mici fata de cele practicate de alte site-uri de profil principalul motiv fiind lipsa fondurilor pentru promovare dar si pentru realizarea unor stocuri. Pentru anul in curs am dori realizarea unor cataloage (sunt gata in proportie de 90%) si incercarea de a intra pe piata si prin intermediul magazinelor de piese auto atat in judetul in care activam cat si in celelalte judete. Speram astfel la o crestere a comenzilor si la dezvoltarea afacerii. In paralel cu aceasta activitate, in 2009 am lansat si doua proiecte media- 2 emisiuni de interes general, difuzate momentan doar pe plan judetean. Insa din 2010 avem deja promisiuni (ce se vor finaliza in contracte de difuzare in saptamanile imediat urmatoare) cu doua televiziuni nationale. Cu unul din aceste posturi o sa avem si un contract de productie a diverselor materiale ce urmeaza a fi difuzate (documentare, reportaje, prezentari, etc). De asemenea avem in plan si dezvoltarea site-ului uneia dintre emisiuni , site care a inceput ca un blog, usor usor dorind sa il transform intr-un portal dedicat iubitorilor sportului.. Cam asta ar fi in mare prezentarea activitatii mele. Momentan sunt in cautare de investitori, deoarece extinderea partii de media cat si a magazinului on-line necesita fonduri (pe care, din pacate nu le am la dispozitie) fonduri care ar nu ar depasi 25.000 de euro, orientate astfel:
-achizitionarea de echipament video profesionale (2 camere video, trepiede, lumini, accesorii)-7000-8000 de euro
-tiparirea cataloagelor de prezentare pentru partea de tuning, promovare pe internet - 2000 de euro
-realizarea unui mic stoc de piese si accesorii - 4000-5000 de euro.
-extinderea retelei de distributie -4000-5000 euro
Aceasta investitie ar putea fi recuperata intr-o perioada de maxim 2 ani in conditiile in care dezvoltarea retelei de vanzare a articolelor de tuning ar atinge nivelul scontat si in conditiile in care contractele cu televiziunile mentionate ar decurge ca la carte. Eu as fi incantat daca cele mentionate de mine ar trezi interesul vreunui investitor si un parteneriat ar fi posibil. va multumesc.

Cu stima
Gabriel E.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate