Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Tarife excursii optionale Egipt

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
Salut,

In iunie ajung in Hurghada.

Cine a fost in excursii optionale , rog sa lase aici (la modul general) preturi / impresii  :thumbup:

(spre exemplu am vazut ca excursia de 1 zi la Cairo - Gizeh este 86 eur/pers)

Cat sa imi iau de buzunar ? am deja 1500 eur / 2 pers.

Cat ati cheltuit per total la cumparaturi / excursii ?

Multumesc celor care vor raspunde in avans!

#2
cemi

cemi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.03.2010
Buna ziua!    
V-as ruga daca puteti sa imi dati ceva informatii despre cele mai mici tarife pentru excursiile optionale din Hurghada (am inteles ca sunt mai ieftine daca le achizitionazi de acolo,si nu din tara.)-ex.comparatie preturi si firma de contact  
In plus are cineva sa-mi impartaseasca impresii de la hotel ALBATROS JUNGLE AQUA PARK din HURGHADA

Cu multumiri!  :worthy:

#3
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 cemi, on 16th April 2010, 11:04, said:

Buna ziua!    
V-as ruga daca puteti sa imi dati ceva informatii despre cele mai mici tarife pentru excursiile optionale din Hurghada (am inteles ca sunt mai ieftine daca le achizitionazi de acolo,si nu din tara.)-ex.comparatie preturi si firma de contact  
In plus are cineva sa-mi impartaseasca impresii de la hotel ALBATROS JUNGLE AQUA PARK din HURGHADA

Cu multumiri!  :worthy:

Pai la Luxor, autobuzul costa 32 lire egiptene per persoana (4,25 euro), iar cand ajungi la Luxor, poti sa iei un taxi pentru toata ziua cu vreo 150 - 200 lire (20 - 25 euro).  Vizita a 3 temple costa 70 lire (10 euro) exceptand Tutankamon + Ay pentru care trebuie sa iei bilet separat. Preturile ar putea sa fie cu vreo 10% mai mult - astea sunt preturi din 2008.

Edited by Imperator, 17 April 2010 - 10:27.


#4
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
86 EUR  CAIRO (1 ZI)/ADULT
167 EUR  CAIRO (2 ZILE)/ADULT
224 EUR  CAIRO (1 ZI CU AVION)/ADULT
49 EUR  DISCOVERY SAFARI/ADULT
35 EUR  INSULA GIFTUN/ADULT
86 EUR  LUXOR /ADULT
86 EUR  OVER DAY ALEXANDRIA/ADULT
40 EUR  QUEEN ISIS/ADULT
35 EUR  SNORKELING/ADULT
54 EUR  SUBMARIN/ADULT  

Permiteti-mi sa va prezint oferta de excursii facultative pentru Hurgada:

Insula Giftun

O plimbare relaxantă cu vasul pe Marea Ro?ie. Se pot face scufundări la mică adâncime în timpul celor două opriri la recifurile de corali. Timp liber (cca. 1,5 ore) pe insula nelocuită.

Pre?ul include: plimbarea cu vaporul, ochelari ?i tub pentru scufundări, prânz pe vas, transferurile aferente.

Scufundări

Pe parcursul unei sau a mai multor zile pute?i să vă pregăti?i teoretic ?i practic de a putea admira lumea subacvatică.

Pre?ul include: transferul, predare teoretică ?i 2 scufundări cu butelie, pentru înso?itori posibilitate de scufundare la mică adâncime. Mai multe informa?ii ?i pre?uri pute?i afla de la reprezentantul Kartago Tours.

Submarin

O excursie care are loc la o adâncime de 20 m în Marea Ro?ie, pe parcursul căreia se pot admira speciile subacvatice care trăiesc în jurul insulei Magawish.

Pre?ul include: plimbarea cu submarinul, transferurile aferente.

Super safari

În inima de?ertului, la poalele mun?ilor, ve?i avea parte de o aventură de neuitat, în timpul vizitei unui sat de beduini.

Această excursie include: călătorie în de?ert cu jeep-ul, plimbare cu motocicleta cu patru ro?i, plimbarea cu cămila, vizitarea unui cimitir de beduini, dansuri ?i cântece tradi?ionale. Pe parcursul excursiei se oferă diferite băuturi ?i mâncăruri tradi?ionale (ghid în limba română).

Cataraman Red Sea Dolphin

Minunata lume acvatică a Mării Ro?ii o pute?i admira de pe bordul navei, care navigează deasupra recifurilor de corali dintre Hurghada ?i insula Giftun. Din interiorul navei pute?i admira frumo?ii recifi coralieri ?i mul?imea de pe?ti multicolori. Pre?ul include transferul ?i navigarea.

Luxor

Se vizitează capitala antică Teba, Colo?ii lui Memnon, templul lui Hatshepsut, un atelier de prelucrare a alabastrului, Valea Regilor. După servirea mesei se va vizita impresionantul templu din Karnak ?i un atelier de prelucrare a papirusului.

Pre?ul include: intrările la obiectivele men?ionate în program, prânzul, transferul cu autocar cu aer condi?ionat, ghid local.

Cheltuieli op?ionale: în Valea Regilor vizitarea mormântului Tutankhamon este de 100 lire egiptene pentru adul?i ?i 50 de lire egiptene pentru copii, elevi ?i studen?i. (Acest bilet se poate achita la fa?a locului doar în lire egiptene, introducerea camerelor video în Valea Regilor este interzisă).

Cairo ? 1 zi

Se vizitează Muzeul de Egiptologie, piramidele de la Giza, Sfinxul. Se vor cunoa?te secretele producerii parfumului.

Pre?ul include: intrările la obiectivele turistice men?ionate în program, prânzul (fără băuturi), transferul cu autocar cu aer condi?ionat, ghid în limba română.

Cheltuieli op?ionale: în Muzeul Na?ional de Egiptologie din Cairo, vizitarea sălii Mumiilor costă 100 de lire egiptene pentru adul?i ?i 50 lire egiptene pentru copii, elevi, studen?i; piramida Chefren este deschisă vizitatorilor, un bilet costă 35 lire egiptene. (Aceste bilete se pot achita la fa?a locului doar în lire egiptene, introducerea aparatului foto sau video în piramidă sau muzeu este interzisă ).

Cairo ? 2 zile

Prima zi

Se vizitează piramidele de la Giza, Sfinxul, Muzeul de Egiptologie, atelierul de papirusuri. Cină ?i cazare într-un hotel de 4*.

A doua zi

Se vizitează (în Sakkara) prima piramidă din lume construită în trepte. Apoi, se vizitează bisericile copte din Cairo. După prânz, se vizitează Citadela, moscheea de alabastru a lui Mohamed Ali, bazarul Khan El Khalili.
Pre?ul include: intrările la obiectivele men?ionate în program, 1 cazare la hotel de 4*, 1 prânz (fără băuturi), transferul cu autocar cu aer condi?ionat, ghid în limba română.


asta am primit de la agentie

Edited by deaq, 22 May 2010 - 08:53.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate