Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Hurghada sau Sharm el Sheikh?

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#91
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008
Daca vrei sa intri in piramide, sa vezi mumiile la Muzeul de Arheologie sau sa intri in mormantul lui Tutankamon din Valea Regilor iti trbuie neaparat lire. (nu se accepta dolari)
In plus daca vrei sa cumperi ceva in dolari intotdeauna ti le vor da la o paritate de 1USD = 5.5 EGP in loc de 5.75.
Asa ca ar trebui sa va schimbati parte din dolari in lire chiar din aeroport.
In aeroport in Sharm am schimbat la 5.75, iar la HSBC in Nabq Bay la 5.74; cursul era 5.75 la CBE

Edited by razvanait99, 15 November 2010 - 21:50.


#92
nicoletass

nicoletass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 31.07.2009
Desi s-ar zice ca vine iarna, eu visez la mare si plaja. As vrea sa merg in ianuarie la El Gouna, hotel Panorama Bungalow Resort. Am cautat pe site, dar nu am reusit sa gasesc informatii despre acest hotel. Daca e cineva care stie si poate sa-mi dea niste informatii despre hotel si statiune, as fi tare incantata.

#93
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
asta sa fie siteul hotelului ? www.panorama-hrg.com

View Postnicoletass, on 19th November 2010, 13:38, said:

Desi s-ar zice ca vine iarna, eu visez la mare si plaja. As vrea sa merg in ianuarie la El Gouna, hotel Panorama Bungalow Resort. Am cautat pe site, dar nu am reusit sa gasesc informatii despre acest hotel. Daca e cineva care stie si poate sa-mi dea niste informatii despre hotel si statiune, as fi tare incantata.


#94
nicoletass

nicoletass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 31.07.2009

View Postsybarino, on 19th November 2010, 15:27, said:

asta sa fie siteul hotelului ? www.panorama-hrg.com

Nu, acest hotel este in Hurgada, eu caut informatii despre cel din El Gouna. Acesta este site-ul http://www.panorama-elgouna.com/

Edited by nicoletass, 19 November 2010 - 14:48.


#95
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010
am citit toate cele 5 (sau 6?)pagini ale topicului!si am tras concluzia ca intre agonie si extaz pot sta ...cateva sute de euro?!!
anul acesta am fost in antalya-lara...si cred capt vacanta urmatoare trebuie sa ma decid in dilema mea:"TURCIA SAU EGIPTUL"?

inclin insa spre egipt  ...doar asa,ca sa incerc ceva nou!

pana iau deicizia finala ,o sa mai citesc pe aici pt ca apreziez obiectivitatea si realismul cu care detaliati!

#96
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
egiptul este foarte ok si are niste resorturi foarte bune , iar apa si reciful de corali ..ceva de vis .

#97
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,399
  • Înscris: 08.08.2008

View Postsens, on 28th November 2010, 14:03, said:

am citit toate cele 5 (sau 6?)pagini ale topicului!si am tras concluzia ca intre agonie si extaz pot sta ...cateva sute de euro?!!
anul acesta am fost in antalya-lara...si cr
ed capt vacanta urmatoare trebuie sa ma decid in dilema mea:"TURCIA SAU EGIPTUL"?

inclin insa spre egipt  ...doar asa,ca sa incerc ceva nou!

pana iau deicizia finala ,o sa mai citesc pe aici pt ca apreziez obiectivitatea si realismul cu care detaliati!

In Egipt nu vei gasi niciodata conditiile de AI sau UAI din Antalya dar nici fauna marina si obiectivele civilizatiei Egiptului Antic.
Egipt nu inseamna vacanta AI, este mai mult o plimbare in trecut si o relaxare printre recifii de corali.

#98
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 19.11.2008
poti sa simti si in egipt ce inseamna AI ..dar sa ai grija ce hotel alegi, iar senzatiile de relaxare si recif de corali plin de pesti ..sunt un pare plus

#99
sens

sens

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 24.05.2010

View Postrazvanait99, on 30th November 2010, 14:52, said:

In Egipt nu vei gasi niciodata conditiile de AI sau UAI din Antalya dar nici fauna marina si obiectivele civilizatiei Egiptului Antic.
Egipt nu inseamna vacanta AI, este mai mult o plimbare in trecut si o relaxare printre recifii de corali.
multumesc!am prins ideea!(vedem si ce ne-om dori pt concediul viitor!)si daca ajung in egipt ,sg voi vizita tot ce voi putea!

View Postadi_ab, on 3rd December 2010, 16:48, said:

poti sa simti si in egipt ce inseamna AI ..dar sa ai grija ce hotel alegi, iar senzatiile de relaxare si recif de corali plin de pesti ..sunt un pare plus


sunt in perioada de ..cercetare!!am citit si impresii extrem de favorabile unei calatorii in egipt,intr-adevar!dar hotelurile respective au si preturi pe masura !

#100
MagicTouch

MagicTouch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 09.05.2007
Pentru cei interesati de un Revelion sau sejur in luna Decembrie in statiunea Sharm el-Sheikh.
http://news.yahoo.co.../08599203628500
Pentru cei care nu stapanesc engleza bine este vorba de rechini. In ultimele 10 zile au fost mai multe atacuri. In ciuda faptului ca autoritatile locale au ucis doi rechini atacurile au continuat.
Momentan (10 Decembrie 2010) autoritatile au interzis inotul in aceasta zona.
PS Sharm el-Sheikh e pe cale sa devina Shark el-Sheikh  :naughty:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate