Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Decizie grea Oradea - Baia Mare prin Ungaria ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007
Salut.
Sunt disperat. Atât de starea drumurilor din România cât și de faptul că nu știu pe unde să ajung la Baia Mare.
Ideea mea ar fi să merg pe ruta Oradea - Debrecen - Mateszalka - Petea - Satu Mare - Baia Mare, dar nu cunosc deloc zona de la Debrecen la Petea.
Dacă cineva a circulat recent pe ruta Satu Mare - Debrecen sau invers, rog să-mi spună starea drumului.
Oradea - Satu Mare prin România este un adevărat coșmar și nu intră în discuție decât dacă nu mai există alte soluții.
Mulțumesc. Numai bine.

Edited by Gozmin, 31 March 2010 - 07:37.


#2
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
ar mai fi o varianta, s-o iei spre zalau, (drumul era excelent anul trecut), la simleu o iei spre satu mare, (ajungi la aeroport), de acolo spre baia mare. dar n-am fost anul asta pe acest traseu, deci nu pot garanta nimic.... satu mare e plin de transee.

#3
ionel.sat

ionel.sat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 26.11.2005

View PostGozmin, on 31st March 2010, 08:36, said:

Salut.
Sunt disperat. Atât de starea drumurilor din România cât și de faptul că nu știu pe unde să ajung la Baia Mare.
Ideea mea ar fi să merg pe ruta Oradea - Debrecen - Mateszalka - Petea - Satu Mare - Baia Mare, dar nu cunosc deloc zona de la Debrecen la Petea.
Dacă cineva a circulat recent pe ruta Satu Mare - Debrecen sau invers, rog să-mi spună starea drumului.
Oradea - Satu Mare prin România este un adevărat coșmar și nu intră în discuție decât dacă nu mai există alte soluții.
Mulțumesc. Numai bine.
Varianta ta este cea mai buna: Oradea - Debrecen - Mateszalka - Petea - Satu Mare - Baia Mare

De la Debrecen la Petea drumul are destule curbe dar daca asta nu te deranjeaza mergi linistit.

#4
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007

View Postionel.sat, on 31st March 2010, 09:28, said:

Varianta ta este cea mai buna: Oradea - Debrecen - Mateszalka - Petea - Satu Mare - Baia Mare

De la Debrecen la Petea drumul are destule curbe dar daca asta nu te deranjeaza mergi linistit.


Adică vrei să spui că drumul este bun, fără gropi sau "lipsuri" de asfalt ?
Pe hartă drumul pare drept, dar dacă tu zici că sunt curbe nu e problemă mare.

#5
hoffen

hoffen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.02.2007
prin ungaria ocolesti destul de mult.incep sa repare drumul.eu merg saptamanal pe drumul ala

#6
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

View Postkorsar, on 31st March 2010, 09:22, said:

ar mai fi o varianta, s-o iei spre zalau, (drumul era excelent anul trecut), la simleu o iei spre satu mare, (ajungi la aeroport), de acolo spre baia mare. dar n-am fost anul asta pe acest traseu, deci nu pot garanta nimic.... satu mare e plin de transee.
Oradea - Zalau prin Alesd anu trecut era pur si simplu GROAZNIC! Ma dureau talpile pe mine ca sofer, ce sa mai zic de masina! Dar asta acum un an...
Maine am de facut un drum Oradea - Zalau, ceva actualizari despre starea drumului prin Alesd? Dar de varianta prin Marghita ce parere aveti?

#7
coco-cosmin

coco-cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.08.2009
Salut imi poate spune cineva cum mai este drumul Zalau Alesd sau care din urmatoarele variante sa o aleg?
Vreau sa fac un drum joi pana la Oradea (Bors) si ma intereseaza care ar fi ruta cea mai buna?
Ma gandeam la urmatoarele variante: Zalau - Suplacu de barcau - Sacuieni (DN 19 B) - Oradea (DN 19 ) conform google maps 132 km in ora si 50 km
sau
Zalau - Nusfalau - Alesd (DN 1 H) - Oradea (E60) conform google maps 127 km in 2 ore.

#8
florinppv

florinppv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 22.01.2010
Ai urmatoarele variante:
1. Zalau - Suplacu de Barcau - Chiribis (intri pe DN19E) - Salard - Biharia - Oradea (120km) drum bun pana intri in BH, de la Suplacu de Barcau la Biharia nu sunt gropi, dar destul de multe denivelari, Biharia-Oradea, drum foarte bun;
2. Zalau - Suplacu de Barcau - Marghita - Sacuieni - Oradea (135 km), acceasi chestie ca la 1, Marghita -Sacuieni denivelat, Sacuieni-Oradea foarte bun (acum o luna mai erau mici portiuni unde se lucra la niste poduri
3. Zalau - Nusfalau - Alesd (E60) - Oradea (116km) Nusfalau-Sinteu, drum foarte bun, de la Sinteu la Alesd era dezastru.

Edited by florinppv, 10 September 2011 - 18:11.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate