Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Afacere Kurtos Kalacs

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Parpanghel

Parpanghel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 11.02.2005

 eusicuideeamea, on 8th April 2010, 22:29, said:

Salutare,

Esti simpatic, dar sunt mult...mult mai aproape de tine, decat de Oradea.

Ai sa razi dar temele eu le-am facut, am gresit doar la capitolul ampasare, in aceeasi parcare sunt si vestitii MITITEI...MICIIIIIII nostri mici!!! Iar mirosul lor ma taie din toate punctele de vedere...
Am spus ca daca omul vine si isi cumpara un mic, isi ia si desert...

Intre timp si-a mai dat drumul, dar tot nu este cum vreau eu...am o luna si doua saptamani, acum sa nu fiu rau, pana se formeaza piata, pana da omul de mine, poate merge mai greoi, eu cred si imi mentin parerea, ca oriunde in afara de ...imi mergea mult mai bine si vreau sa spun ca m-as cam duce in sud...

Tușnad? :D
Iată eroarea: după mici, un desert. Zău?
Micii sînt foarte sățioși - unul din atuurile datorită cărora sînt atît de populari.
Niciodată, dar niciodată n-am mai mîncat ceva după mici, dulce sau altfel.
Baftă în continuare! :)

#20
eusicuideeamea

eusicuideeamea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.03.2010
Afacerea este de vanzare, chioscul se poate dezasambla si ambala in 3-4 ore, se poate transporta si ambalat! Chioscul este super dotat si utilat pentru producerea de kurtos kalacs(cuptor pe gaz/electric, malaxor(25l), frigider, microunde, mobilier, boiler apa calda, vesela, etc) in afara de malaxor(nou ca el este 1600 euro), care este SH, totul a fost nou, deci... 1luna si jumatate de folosinta.

Cu tot cu firma care are 2 luni de cand este infiintata pretul este de 6.000 euro, mentionez ca nu sunt pe pierdere, reusesc sa imi platesc chiria si salariile, dar pentru moment... si aici, raman cu prea putini bani in mana...nu va spun cat ca sa nu ma injurati... :rolleyes: , cifra de afaceri pe o luna si jumatate 2.000 euro, in conditiile in care am dat kurtos-ul la 3 lei, de luni insa pretul este 4 lei...un nou suflu...alte incasari :peacefingers:

Daca apare vreun doritor PM pentru detalii suplimentare.

Era sa uit, chioscul este amplasat in Brasov.

#21
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Daca tot i-ai scumpit la 4lei bucata, ai putea incerca sa vinzi doi la 6 lei. Poate sunt tentati de reducere.

#22
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,023
  • Înscris: 09.05.2006
Cat ai "investit" tu in "afacerea" asta?

De regula in astfel de domeniu se evazioneaza la greu...dar pesemne cand nu incasezi nu ai de unde sa evazionezi...

Edited by clausio, 22 April 2010 - 12:21.


#23
eusicuideeamea

eusicuideeamea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.03.2010

 clausio, on 22nd April 2010, 13:18, said:

Cat ai "investit" tu in "afacerea" asta?

De regula in astfel de domeniu se evazioneaza la greu...dar pesemne cand nu incasezi nu ai de unde sa evazionezi...

Am iesit in 6300 euro cu tot cu firma...

Modificam pretul 5000 euro!!!

#24
nwo

nwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 26.03.2010

 Parpanghel, on 8th April 2010, 21:32, said:

Tu ?i cu ideea ta, tot nu ne spui în ce ora? faci tu colacii cei chiurto?i...  :deadtongue:
Eu bănuiesc că-n Oradea, dar e oricum nu-foarte-important pentru mine.

Din Oradea nu este, pt ca daca era din Oradea, sigur se imbogatea si nu mai era nevoit sa vanda afacerea. Aici in Oradea langa Metro, o jumatate de kurtos colacs se vinde cu 10 lei, dar nu prea au clienti datorita pretului. El, daca venea aici si le vindea la 3 lei, nu facea fata cu vanzarile.
Peste tot in judet unde merg si gasesc stand de kurtos au acelasi pret: 10 lei ala mic si 15 lei ala mare.

Vanzari mai mari au doar in cazul in care se organizeaza ceva serbari ale unor orase sau comune din judet, unde vin si cei cu kurtos colacs, unde astepti cate 10 minute la rand chiar si la 10 lei bucata, pt ca la astfel de serbari se aduna oamenii si vor sa manance si sa se distreze. In rest pauza. Si de ai dreaq ce sunt tot nu lasa din pret, chiar de e criza.

Edited by nwo, 24 June 2010 - 12:10.


#25
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,377
  • Înscris: 16.03.2007
cand am fosta anul acesta la busteni vindeau bozgorii cu 10 lei bucata de kurtos

Edited by laffin, 03 July 2010 - 17:53.


#26
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Cat a fost investitia initiala?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate