Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Iasi - Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
iom

iom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.11.2008
Ok oameni buni...Cine poate sa m ajute cu ceva info despre rutele astea. Asta vara stiu cum erau dar acum nici nu vreau sa ma gandesc.

Plecarea este peste vreo luna.

IASI - PIATRA NEAMT - BICAZ - GHEORGHIENI - SOVATA - TARGU MURES - PE LANGA CLUJ PE A3 - ORADEA. In special In zona Gheorghieni sunt mereu probleme.

Intotdeauna am preferat ruta asta in loc de IASI - TARGU NEAMT - TOPLITA - REGHIN care era cel putin la fel de prost.

Momentan nu iau in calcul Gura Humorului - Vatra Dornei - Bistrita pentru ca e ceva mai lung.

#2
iom

iom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.11.2008
Am primit raspunsul pe alte pagini.. Bicaz Gheorghieni e foarte prost.

Asadar mergem prin nordul Moldovei-Bistrita-Dej-Cluj..Cineva a mers chiar in week end si drumul e bun :)

#3
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
Indiscutabil cea mai rapida si buna varianta

#4
RaduHawk

RaduHawk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.02.2005
Si eu trebuie sa ajung in Oradea din Iasi maine dimineata, pina la urma ce traseu ai ales? Cum a fost drumul, si cat ai facut pina acolo?

#5
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
drumul este foarte bun cu mici lucrari intre Gura Humorului si Campulung
Daca vrei drum mai bun evita Pascaniul,din Targu Frumos tine spre Roman apoi E85
In mod normal ar trebui sa jungi in 10 ore fara sa fortezi dar nici sa mergi dormind

Edited by bolo, 05 August 2010 - 21:25.


#6
adix

adix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.06.2003
Pentru Iasi - Brosteni ce ruta sa aleg?! E bun drumul intre Pascani - Tg Neamt - Poiana Largului ?!

#7
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Intre Pascani si Tg Neamt e foarte bun drumul. Intre Tg Neamt si Poiana Largului relativ bun.Anu trecut erau vreo 2-3 km in care se lucra la consolidarea soselei dar presupun ca au terminat. De la Poiana Largului pana la Borsteni este drum betonat, nu sunt gropi dar e denivelat.
Alta ruta oricum nu prea ai la dispozitie.

#8
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

 bolo, on 5th August 2010, 22:23, said:

drumul este foarte bun cu mici lucrari intre Gura Humorului si Campulung
Daca vrei drum mai bun evita Pascaniul,din Targu Frumos tine spre Roman apoi E85
In mod normal ar trebui sa jungi in 10 ore fara sa fortezi dar nici sa mergi dormind

Cum este de la Bistrita la Cluj si mai departe spre Oradea?

Stiu cum e drumul asta nou dat in folosinta intre SV si Bistrita, pe care eu dinspre Iasi intru in Gura Humorului, e lat, bun si destul de liber.


Dar cum e de la Bistrita incolo? Pana in Cluj si apoi pana in Oradea? Recomandati ca in tranzit reara respectiva sa se petreaca in Oradea, sau dincolo de grainta in HU?

Multumesc.

#9
chacha

chacha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 11.05.2005

 StGermain, on 27th August 2010, 13:59, said:

Dar cum e de la Bistrita incolo? Pana in Cluj si apoi pana in Oradea? Recomandati ca in tranzit reara respectiva sa se petreaca in Oradea, sau dincolo de grainta in HU?
E mai bun decat de la Suceava la Bistrita  :coolspeak: . Adica nu are zone in lucru, este totul finalizat si ca in palma. Exceptand vreo 2 poduri in Dej dar alea sunt in oras... E drum de alergat...

Edited by chacha, 27 August 2010 - 19:01.


#10
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Stiți cum e traseul Iași - Tg. Frumos - Pașcani - Tg. Neamț - Poiana Largului - Borsec - Toplița - Reghin - Cluj, acum cât mai actual?

Știu că varianta prin Suceava - Vatra Dornei - Bistrița e f bună, dar mă interesează să nu ocolesc dacă e bun drumul și pe ruta de mai sus, aș face ai puțin ca și timp.

#11
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009
Cel mai recent am fost pe 2 decembrie de la Iasi la Suceava si am urmat o parte a traseului de care intrebi tu, de la Iasi la Motca (intre Pascani si Tg. Neamt). Drumul e fara nicio problema. Mai incolo de Motca n-am mai fost de ani buni...

#12
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 01.11.2005
Drumul e ok mai putin vreo 5 km pe Pasul Petru Voda.

#13
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,944
  • Înscris: 03.08.2008
Confirm! Drum foarte ok pana la Toplita cu o bucata peticita de vreo cativa km care se intercaleaza cu asfalt bun la pasul Penru Voda cum spunea si Bolo

#14
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Mulțumesc :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate