Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

placa fundatie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
raduk

raduk

    Instalatorul de Iași

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,330
  • Înscris: 30.09.2007

 cristimihai, on 26th March 2010, 08:19, said:

Buna ziua ,

As dori un sfat in legatura cu constructia unei case

Am turnat placa si din pacate am eliminat o grinda ( e vorba de cea colorata cu galben in poze) care cred eu era destul de importanta. este vorba de o casa P+1E 100mp pe nivel.Mentionez ca nu am urmat ceea ce era recomandat in proiectul de rezistenta datorita supradimensionarii. Daca aveti idee ce as putea face sa reconsolidez rezistenta in locul unde s-a eliminat grinda.
Daca este posibil sa fac o structura metalica interioara?.

Mentionez ca la stalpi am folosit fier de 12 si placa are 10cm cu un rand de plasa de 10/10 si  calareti etc.


Multumesc anticipat.

CM
Continuă AICI.

Edited by raduk, 26 March 2010 - 08:47.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate