Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Fundeni Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
541 replies to this topic

#19
lorydi

lorydi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.03.2010

View Postgmarinblu, on 11th April 2010, 17:41, said:

la tine cum de au acceptat sa faci doar rezervare?

pai nu stiam sa fie vreo problema cu asta. Am intrebat daca se poate au zis da, e valabila 1 luna dupa care trb facut antecontractul.. si cam asta a fost. Oricum nu aveam atunci banii de avans.

#20
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

View Postlorydi, on 11th April 2010, 21:54, said:

pai nu stiam sa fie vreo problema cu asta. Am intrebat daca se poate au zis da, e valabila 1 luna dupa care trb facut antecontractul.. si cam asta a fost. Oricum nu aveam atunci banii de avans.
mie mi-au cam impus sa semnez direct antecontractul. aveam oricum banii de avans. e bine ca lasa si posibilitatea asta. eu oricum as fi dat maxim 5% avans, asta era clar. antecontractul cum ti se pare?

#21
rosanaa_i

rosanaa_i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.06.2007
am inteles de la o tanti de la ei ca tine de IF-Dobroiesti, nu?... M-ar fi interesat si pe mine. Am sa trec sa vad ca stau aproape. Pantelimon

#22
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postrosanaa_i, on 13th April 2010, 12:00, said:

am inteles de la o tanti de la ei ca tine de IF-Dobroiesti, nu?... M-ar fi interesat si pe mine. Am sa trec sa vad ca stau aproape. Pantelimon
am verificat si eu actele. tine de dobroesti intr-adevar, dar e ca si cum ar fi in bucuresti pentru ca se ajunge repede din sos fundeni. mai mult am inteles ca sunt conectati la canalizarea din bucuresti. eu sunt in negocieri cu ei pe contract acum. m-am decis pentru un 2 camere, tip a5 la etajul 4. o sa fie o priveliste frumoasa sper.

#23
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

View Postroxipoxi, on 13th April 2010, 14:34, said:

am verificat si eu actele. tine de dobroesti intr-adevar, dar e ca si cum ar fi in bucuresti pentru ca se ajunge repede din sos fundeni. mai mult am inteles ca sunt conectati la canalizarea din bucuresti. eu sunt in negocieri cu ei pe contract acum. m-am decis pentru un 2 camere, tip a5 la etajul 4. o sa fie o priveliste frumoasa sper.
sa inteleg ca suntem deja viitori vecini roxipoxi?:)
deja incepem sa ne adunam. sunt curios cine sunt restul de 4-5 de care spuneau cei de la vanzari ca au contractat deja.

#24
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postgmarinblu, on 17th April 2010, 20:54, said:

sa inteleg ca suntem deja viitori vecini roxipoxi?:)
deja incepem sa ne adunam. sunt curios cine sunt restul de 4-5 de care spuneau cei de la vanzari ca au contractat deja.
o familie dintre ele sunt niste prieteni de-ai mei. :)
si am mai vorbit cu cineva. o sa facem o comuniune. ai mai fost pe la santier?

#25
l_soroiu

l_soroiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.04.2010
Eu nu am inteles cum sunt balcoanele la blocuri. Stie cineva sa imi explice exact?

In rest imi pare ok. As vrea sa cumpar si eu....

PS: inteleg ca sunt numai apartamente de 2 camere, deci... nu cred ca trebuie sa mai spunem ce am cumparat;))

Bafta!

#26
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postl_soroiu, on 22nd April 2010, 13:41, said:

Eu nu am inteles cum sunt balcoanele la blocuri. Stie cineva sa imi explice exact?

In rest imi pare ok. As vrea sa cumpar si eu....

PS: inteleg ca sunt numai apartamente de 2 camere, deci... nu cred ca trebuie sa mai spunem ce am cumparat;))

Bafta!
balcoanele sunt deschise, dar mi s-a spus ca de principiu se vor putea inchide daca toate persoanele de pe coloana vor dori sa le inchida.
intr-adevar sunt numai 2 camere. la ce etaj te-ai hotarat? poate o sa fim chiar vecini de etaj :)

#27
l_soroiu

l_soroiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.04.2010

View Postroxipoxi, on 23rd April 2010, 19:32, said:

balcoanele sunt deschise, dar mi s-a spus ca de principiu se vor putea inchide daca toate persoanele de pe coloana vor dori sa le inchida.
intr-adevar sunt numai 2 camere. la ce etaj te-ai hotarat? poate o sa fim chiar vecini de etaj :)

Salut!

În principiu, aș dori un etaj mai de mijloc (probabil ca toată lumea), dar din câte mi s-a spus deocamdată este liber așa că trag speranțe în acest sens. Problema mea cu balcoanele este că nu aș vrea să am balcon închis. Adică prefer o terasă pe care să îmi beau cafeaua dimineața, decât termopan de sus până jos (mai ales că presupun că nu se pune problema izolațiilor). Tu unde ai?

Baftă!

Laurențiu

#28
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postl_soroiu, on 26th April 2010, 18:10, said:

Salut!

În principiu, aș dori un etaj mai de mijloc (probabil ca toată lumea), dar din câte mi s-a spus deocamdată este liber așa că trag speranțe în acest sens. Problema mea cu balcoanele este că nu aș vrea să am balcon închis. Adică prefer o terasă pe care să îmi beau cafeaua dimineața, decât termopan de sus până jos (mai ales că presupun că nu se pune problema izolațiilor). Tu unde ai?

Baftă!

Laurențiu
2 camere, tip a5 la etajul 4 am luat. am preferat mai sus ca sa am o priveliste faina asupra zonei. deci probabil ca vom fi cel mult vecini de palier :)

#29
l_soroiu

l_soroiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 19.04.2010

View Postroxipoxi, on 27th April 2010, 14:22, said:

2 camere, tip a5 la etajul 4 am luat. am preferat mai sus ca sa am o priveliste faina asupra zonei. deci probabil ca vom fi cel mult vecini de palier :)

Ok... o să trec în seara asta pe acolo să văd cum se prezintă. Cred că iau aici că m-am săturat să caut și îmi par ok până acum... păcat că nu avem un etaj măcar să vedem cum e, dar am înțeles că nu mai durează mult...

Mulțam frumos!

PS: cred că la 3 îmi iau :naughty: fie A4 fie A5... încă nu m-am decis  :D
Baftă!

Laurențiu

#30
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postl_soroiu, on 27th April 2010, 18:12, said:

Ok... o să trec în seara asta pe acolo să văd cum se prezintă. Cred că iau aici că m-am săturat să caut și îmi par ok până acum... păcat că nu avem un etaj măcar să vedem cum e, dar am înțeles că nu mai durează mult...

Mulțam frumos!

PS: cred că la 3 îmi iau :naughty: fie A4 fie A5... încă nu m-am decis  :D
Baftă!

Laurențiu
eu m-am decis mai repede pentru ca am inteles ca vor sa creasca preturile dupa ce mai vand cateva (nu s-au exprimat cate). si mie mi-au parut ok si am avut si am mai departe incredere in ei. daca iei A5 voi fi deasupra ta :notangel:

#31
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

View Postroxipoxi, on 27th April 2010, 22:06, said:

eu m-am decis mai repede pentru ca am inteles ca vor sa creasca preturile dupa ce mai vand cateva (nu s-au exprimat cate). si mie mi-au parut ok si am avut si am mai departe incredere in ei. daca iei A5 voi fi deasupra ta :notangel:
deasupra lui?:)
vad ca deja incepem sa facem o comunitate :))

#32
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postgmarinblu, on 28th April 2010, 10:27, said:

deasupra lui?:)
vad ca deja incepem sa facem o comunitate :))
era o figura de stil. nu extrapola

#33
lorydi

lorydi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.03.2010

View Postgmarinblu, on 13th April 2010, 01:16, said:

mie mi-au cam impus sa semnez direct antecontractul. aveam oricum banii de avans. e bine ca lasa si posibilitatea asta. eu oricum as fi dat maxim 5% avans, asta era clar. antecontractul cum ti se pare?

Am semnat si noi ieri antecontractul. Am mai adus mici modificari pe ici pe colo dar in esenta era foarte ok. Am rezervat si 2 locuri de parcare. :) Cica sunt vreo 6 apartamente vandute pana acum.. si multe vizionari.

#34
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

View Postlorydi, on 30th April 2010, 08:53, said:

Am semnat si noi ieri antecontractul. Am mai adus mici modificari pe ici pe colo dar in esenta era foarte ok. Am rezervat si 2 locuri de parcare. :) Cica sunt vreo 6 apartamente vandute pana acum.. si multe vizionari.
bine ai venit printre noi. e bine daca sunt 6 pana acum. pe masura ce inainteaza cu constructia probabil se vor vinde mai multe. eu mai am niste prieteni pe care incerc sa mi-i aduc ca vecini :notangel:

#35
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

View Postroxipoxi, on 3rd May 2010, 08:21, said:

bine ai venit printre noi. e bine daca sunt 6 pana acum. pe masura ce inainteaza cu constructia probabil se vor vinde mai multe. eu mai am niste prieteni pe care incerc sa mi-i aduc ca vecini :notangel:
are cineva poze mai noi cu stadiul constructiei?

#36
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010
am fost la notar pentru o declaratie si m-am intalnit cu dezvoltatorul acolo. m-am cunoscut cu alti viitori vecini de ai nostri care tocmai semnau atunci. ii asteptam si pe ei pe forum.  :)

roxana

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate