Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Fundeni Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
541 replies to this topic

#1
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010
buna ziua,

luand tot acest forum cap-coada si negasind nicaieri un post legat de acest proiect mi-am luat inima in dinti sa scriu eu. luni am semnat un antecontract pentru un apartament de 2 camere intr-un proiect din Fundeni cu 5% avans:OK:
mai este cineva care a semnat pe aici? cei de la care au cumparat m-au asigurat ca nu sunt primul.

g.

Edited by terratec, 16 August 2011 - 16:14.


#2
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007
Unde? Cum se numeste? Locatia exacta?

#3
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

 cata_boss18, on 23rd March 2010, 19:03, said:

Unde? Cum se numeste? Locatia exacta?
se cheama fundeni residence din ce vad in materialele lor si este amplasat in partea dezvoltata in dreapta de podul fundeni la vreo 400 m de sos fundeni.
eu am cumparat la un pret chiar bun: 2 camere la gri 49.500 + TVA, era cel mai ieftin apartament al lor. nu stiu daca mai au disponibile.
eu zis ca merita vazut. recunosc ca sunt interesat sa am si vecini cat mai multi si cat mai repede  :console:

#4
iepurilla

iepurilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.11.2008

 gmarinblu, on 23rd March 2010, 17:01, said:

buna ziua,

luand tot acest forum cap-coada si negasind nicaieri un post legat de acest proiect mi-am luat inima in dinti sa scriu eu. luni am semnat un antecontract pentru un apartament de 2 camere intr-un proiect din Fundeni cu 5% avans:OK:
mai este cineva care a semnat pe aici? cei de la care au cumparat m-au asigurat ca nu sunt primul.

g.

Sunt si eu interesat de zona respectiva. Initial am vrut teren sa-mi fac o casa dar am renuntat la idee, pentru ca s-au scumpit foarte tare terenurile.
Imi place zona pentru ca sunt numai constructii noi cu regim mic de inaltime. Sunt foarte multe bloculete acolo asa ca mi-e greu sa indentific unde ai cumparat tu.

#5
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

 iepurilla, on 24th March 2010, 11:08, said:

Sunt si eu interesat de zona respectiva. Initial am vrut teren sa-mi fac o casa dar am renuntat la idee, pentru ca s-au scumpit foarte tare terenurile.
Imi place zona pentru ca sunt numai constructii noi cu regim mic de inaltime. Sunt foarte multe bloculete acolo asa ca mi-e greu sa indentific unde ai cumparat tu.
str doinei ii spune, acuma se asfalteaza. intr-adevar sunt foarte multe casute, vile si bloculete in zona. de altfel asta este marele ei atu ca nu vezi nici un turn de 10-15 etaje prinprejur. atasez o harta pe care am primit-o de la cei de la vanzari ca sa intelegeti locatia. vad ca lucrarile avanseaza intr-un ritm bun. sper ca se vor tine de cuvant si cred ca se vor tine.

Attached Files



#6
iepurilla

iepurilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.11.2008

 gmarinblu, on 25th March 2010, 11:33, said:

str doinei ii spune, acuma se asfalteaza. intr-adevar sunt foarte multe casute, vile si bloculete in zona. de altfel asta este marele ei atu ca nu vezi nici un turn de 10-15 etaje prinprejur. atasez o harta pe care am primit-o de la cei de la vanzari ca sa intelegeti locatia. vad ca lucrarile avanseaza intr-un ritm bun. sper ca se vor tine de cuvant si cred ca se vor tine.

Dap....dupa harta nu prea imi dau seama si nici strada nu o stiu.
Se intra direct din fundeni vis-a-vis de service-ul ala? Sau se merge pe drumul catre Dragonul Rosu si se face la dreapta?

#7
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

 iepurilla, on 29th March 2010, 11:12, said:

Dap....dupa harta nu prea imi dau seama si nici strada nu o stiu.
Se intra direct din fundeni vis-a-vis de service-ul ala? Sau se merge pe drumul catre Dragonul Rosu si se face la dreapta?
sunt ambele variante valabile. acum le si asfalteaza, lucreaza de zor am vazut. am fost ultima oara vineri.
str se cheama doinei, dar se poate intra si pe ciresului.
pt cine e interesat, dati-mi un pm si va dau contactul tipei care se ocupa. nu cred ca am voie sa postez aici

#8
lorydi

lorydi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.03.2010

 gmarinblu, on 23rd March 2010, 18:01, said:

buna ziua,

luand tot acest forum cap-coada si negasind nicaieri un post legat de acest proiect mi-am luat inima in dinti sa scriu eu. luni am semnat un antecontract pentru un apartament de 2 camere intr-un proiect din Fundeni cu 5% avans:OK:
mai este cineva care a semnat pe aici? cei de la care au cumparat m-au asigurat ca nu sunt primul.

g.

Buna!

Am fost prima persoana care a semnat acolo. Mi s-a parut totul ok ... dar e abia la inceput.  Am fost si azi acolo si avansasera cu constructia la o parte din parter(cand am semnat eu era doar subsolul facut).

Mai vorbim vecine :).

#9
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

 lorydi, on 30th March 2010, 23:48, said:

Buna!

Am fost prima persoana care a semnat acolo. Mi s-a parut totul ok ... dar e abia la inceput.  Am fost si azi acolo si avansasera cu constructia la o parte din parter(cand am semnat eu era doar subsolul facut).

Mai vorbim vecine :).
super. deja ma simt mai bine. :)
daca ne strangem mai multi propun deja sa facem o intalnire preliminara de infiintare a asociatiei ed locatari :)
de abia astept

#10
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

 lorydi, on 30th March 2010, 22:48, said:

Buna!

Am fost prima persoana care a semnat acolo. Mi s-a parut totul ok ... dar e abia la inceput.  Am fost si azi acolo si avansasera cu constructia la o parte din parter(cand am semnat eu era doar subsolul facut).

Mai vorbim vecine :).
buna,
am aflat si eu de acest proiect de pe internet. ma intereseaza t rog sa imi spui cat de seriosi sunt dezvoltatorii si cei implicati in  proiect. conteaza foarte mult pentru mine. pretul mi se pare destul de bun.

mersi

#11
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
trecind peste faptul ca e cel mai gay nume de ansamblu rezidential, ce naiba e cu astia care combina cuvinte dubioase romanesti cu celebrul 'residence'? fundeni residence. sau, mai rau, prelungirea ghencea residence. astia sint normali la cap?

#12
iepurilla

iepurilla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.11.2008

 gmarinblu, on 29th March 2010, 14:51, said:

sunt ambele variante valabile. acum le si asfalteaza, lucreaza de zor am vazut. am fost ultima oara vineri.
str se cheama doinei, dar se poate intra si pe ciresului.
pt cine e interesat, dati-mi un pm si va dau contactul tipei care se ocupa. nu cred ca am voie sa postez aici

Vreau sa merg si eu in miniconcediul asta de sarbatori sa vad despre ce este vorba.
Preturile mi se par foarte ok.
Da-mi si mie pe privat datele de contact ale persoanei responsabile de acest proiect.

#13
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010

 iepurilla, on 31st March 2010, 11:09, said:

Vreau sa merg si eu in miniconcediul asta de sarbatori sa vad despre ce este vorba.
Preturile mi se par foarte ok.
Da-mi si mie pe privat datele de contact ale persoanei responsabile de acest proiect.
cand mergi? poate ne vedem acolo. vreau sa vad si eu despre ce e vorba si cum nu sunt chiar o fina cunoscatoare a domeniului ar prinde bine sa fim doi.

#14
lorydi

lorydi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.03.2010

 roxipoxi, on 31st March 2010, 11:53, said:

buna,
am aflat si eu de acest proiect de pe internet. ma intereseaza t rog sa imi spui cat de seriosi sunt dezvoltatorii si cei implicati in  proiect. conteaza foarte mult pentru mine. pretul mi se pare destul de bun.

mersi

Hello!

Mai nu pot sa iti dau o informatie clara. Ansamblul se vinde prin VB Services divizia de imobiliare. Am niste cunostinte care au mai cumparat prin ei si au fost chiar multumiti. Ei ne-au zis ca dezvoltatorul a mai facut multe din vilutele de prin zona, ca are bani sa finalizeze constructia si nu e nevoie de finantare de la banca. Este un constructor local si cei de la VB erau multumiti de colaborarea cu el pe alte proiecte. Mai mult de atat insa nu pot sa iti spun. Conditiile mi se par ok si oamenii par relaxati si nu au impus nimic ciudat. Eu am platit doar rezervarea si urmeaza sa fac antecontractul la sfarsitul lui aprilie. Ei zic ca pretul va creste cu cat se va apropia de finalizare constructia, dar acum sunt super ok. Sa nu te sperii de zona acum asfalteaza, cand am fost prima oara nu era nici trotuar, dar ieri era deja turnat.  Daca vrei detalii de contact sa mi zici. Perioada de gratie si pt ei (sa predea apartamentul)si pentru noi(sa il platim) este de 60 de zile lunare(nu lucratoare) dupa termen. Termen de finalizare : 30 septembrie.

O zi buna!

 gmarinblu, on 31st March 2010, 00:55, said:

super. deja ma simt mai bine. :)
daca ne strangem mai multi propun deja sa facem o intalnire preliminara de infiintare a asociatiei ed locatari :)
de abia astept

:) Da e o idee buna, dar sa ne mai strangem.
Tu ai semnat deja antecontractul? Cum ti s-au parut actele? S-au semnat la notar , cat costa? Sorry de multitudinea de intrebari :D dar trebuie sa ma pregatesc si eu. O sa iau prin Prima Casa.

Merci!

O zi buna!

#15
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

 lorydi, on 31st March 2010, 15:04, said:

:) Da e o idee buna, dar sa ne mai strangem.
Tu ai semnat deja antecontractul? Cum ti s-au parut actele? S-au semnat la notar , cat costa? Sorry de multitudinea de intrebari :D dar trebuie sa ma pregatesc si eu. O sa iau prin Prima Casa.

Merci!

O zi buna!
eu am platit 300 ron taxe notariale la antecontract si trebuie sa mai platesc pentru declaratia ca nu mai am in proprietate niciun imobil, dar inca nu am facut-o.
actele mi le-a verificat un prieten jurist si erau in regula. oricum am fost sensibil mai calm pentru ca am incredere ca cei de la banca au verificat totul inainte sa intre in acest proiect. ma refer la cei de la vb services si eu. si eu mai am pe cineva care a cumparat intr-un alt proiect al lor, linda residence.

#16
roxipoxi

roxipoxi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 31.03.2010
am fost peste weekend la acest proiect. zona nu arata rau, sunt numai vile si bloculete. drumul era tasat de curand pentru a fi asfaltat. reprezentantii de vanzari mi-au spus ca in aceasta perioada se asfalteaza (au inceput lucrarile de o saptamana). deja se ajunsese la placa peste subsol la constructie desi lucrarile au icneput doar de o luna. nu stiu ce sa zic: pare promitator dar nu stiu daca sa am incredere sa ma lansez in cumparare in aceasta faza. pretul este insa destul de bun. mi s-a spus ca va fi crescut in curand pentru ca le merg bine vanzarile. mai este cineva care a cumparat?

#17
lorydi

lorydi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.03.2010

 roxipoxi, on 8th April 2010, 09:43, said:

am fost peste weekend la acest proiect. zona nu arata rau, sunt numai vile si bloculete. drumul era tasat de curand pentru a fi asfaltat. reprezentantii de vanzari mi-au spus ca in aceasta perioada se asfalteaza (au inceput lucrarile de o saptamana). deja se ajunsese la placa peste subsol la constructie desi lucrarile au icneput doar de o luna. nu stiu ce sa zic: pare promitator dar nu stiu daca sa am incredere sa ma lansez in cumparare in aceasta faza. pretul este insa destul de bun. mi s-a spus ca va fi crescut in curand pentru ca le merg bine vanzarile. mai este cineva care a cumparat?

Din cate am vazut eu la un prieten care a cerut informatii de la ei, in momentul acesta sunt 5 vandute si 1 rezervat (al meu :P ).

#18
gmarinblu

gmarinblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.03.2010

 lorydi, on 8th April 2010, 12:26, said:

Din cate am vazut eu la un prieten care a cerut informatii de la ei, in momentul acesta sunt 5 vandute si 1 rezervat (al meu :P ).
la tine cum de au acceptat sa faci doar rezervare?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate